ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
04.10.12 р. Справа № 5006/25/98/2012
Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В., при секретарі Кохановій Ю.І., розглянув справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до Релігійної громади Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області про стягнення заборгованості за перевищення договірних величин,-
за участю представників сторін:
від позивача: Позняр С.В. за довір.
від відповідача: не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» звернувся з позовом до Релігійної громади Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у розмірі 25280,01 грн.
В обґрунтування позову позивач посилається на наступні документи: копія договору про постачання електричної енергії №3118, копія Додатку № 3 до договору про постачання електричної енергії №3118, копія Додатку № 5 до договору про постачання електричної енергії №3118, копія Додатку № 7 до договору про постачання електричної енергії №3118, копія Додатку № 8 до договору про постачання електричної енергії №3118, копія довіреності на особу, уповноважену на отримання рахунків, копія акту прийняття-передавання товарної продукції за лютий 2012р., копія рахунку за спожиту активну електричну енергію № 11/3118 за період 2.2012, копія повідомлення № 11/3118.084033 від 16.02.2012р та копія рахунку за перевищення договірних величин споживання №189 від 16.02.2012, копія ата фіксації показань приладу обліку, копія додатку №10 за лютий 2012р., розрахунок суми боргу за перевищення договірної величини енергоспоживання, правовстановлюючі документи.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Враховуючи, що ухвали суду від 16.08.2012р., 06.09.2012р., 20.09.2012р. направлені відповідачу за адресою, зазначеною в позові та спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, господарський суд вважає, що відповідач був повідомлений про розгляд справи належним чином, проте правом бути присутнім в судовому засіданні не скористався, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами згідно статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.
Згідно ст. 26 Закону України „Про електроенергетику" та п.1.3 Правил користування електричною енергією (далі по тексту ПКЕЕ), споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Правила користування електричною енергією регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).
Пунктом 2 ст.275 Господарського кодексу України передбачено, що відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до ст.67 Господарського кодексу України, відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів; підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
10.10.2011року між ПАТ «Донецькобленерго» (далі - Позивач) та Релігійною громадою Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області (далі - Відповідач) укладено договір про постачання електричної енергії (далі - Договір) за № 3118 (а.с.9-15), відповідно до умов якого зобов'язався постачати електричну енергію на об'єкти Відповідача (п.2.2 Договору), а останній зобов'язався зобов'язався своєчасно оплачувати вартість використаної електричної енергії за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором (п. 2 Договору, Додаток №5 до Договору) (а.с.18-19) та законодавством України, а також виконувати приписи ЗУ «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), Правил улаштування електроустановок та інших нормативно-правових актів і технічних документів, які регулюють відносини у сфері постачання та використання (споживання) електричної енергії.
Згідно п.9.5 Договору, його укладено на строк до 31.08.2008р. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору, жодною із сторін не буде заявлено про відмову від договору або його перегляд.
Договір №3118 від 10.10.2011р. та додатки до нього підписані сторонами та скріплені печатками підприємств.
З матеріалів справи та пояснень представника позивача вбачається, що на момент виникнення заявленої до стягнення суми, сторони перебували у договірних відносинах.
30.03.2012 року державним реєстратором Виконавчого комітету Горлівської міської ради Донецької області був зареєстрований у новій редакції Статут ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго». У відповідності до умов Статуту відбулась зміна найменування Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» на Публічне акціонерне товариство «Донецькобленерго». У подальшому Публічне акціонерне товариство «Донецькобленерго» перейменоване Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго». Інші реквізити підприємства не змінилися.
Судом встановлено, що пунктом 4.2.2. Договору передбачено, що за перевищення договірної величини потужності і споживання електричної енергії споживач сплачує Постачальнику електричної енергії п'ятикратну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин.
Для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступній рік Споживач не пізніше 01 листопада поточного року надає Постачальнику відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії (п.4.2 ПКЕЕ). Заявлені Споживачем обсяги споживання електричної енергії узгоджуються сторонами і оформляються додатком № 8 «Договірні величини споживання електричної енергії» до Договору про постачання електричної енергії.
Заявлений Споживачем згідно з п. 5.1. Договору обсяг споживання електроенергії було оформлено окремим додатком №8 «Договірні величини споживання електроенергії на 2012 рік», згідно до якого договірна величина електроспоживання на лютий 2012 року становить 37000кВт*г.
За березень 2012 року Відповідач фактично спожив (використав) енергії у більшому обсязі, а саме: у лютому 2012 року, при договірній величини постачання електроенергії по місяцях 37000 (кВт*год), фактично спожито електроенергії по місяцях 65208 (кВт*год). Що підтверджується актом прийняття-передавання товарної продукції (електроенергії) між ПАТ «Донецькобленерго» та Релігійною громадою Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області (а.с.24).
Таким чином різниця між договірною та спожитою електроенергією склала 28208 (кВт*год). З урахуванням тарифу 0,8962 грн., сума перевищення склала 25280,01грн.
22.03.2012 року позивач надав відповідачу повідомлення № 189 та рахунок № 11/3118.084033 від 16.02.2012р. за перевищення договірної величини електроспоживання за березень 2012 року на суму 25280,01 грн., який був отриманий представником відповідача, про що свідчить його підпис на другому екземплярі рахунка (а.с.26).
Станом на день винесення рішення відповідач не здійснив оплату рахунка за перевищення договірної величини електроспоживання на суму 25280,01грн.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін. За змістом статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Усупереч вказаним нормам, відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують позовні вимоги. Матеріали справи не містять доказів своєчасної повної оплати отриманої відповідачем електроенергії.
Згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи викладене господарський суд вважає, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача, відповідно до статті 49 ГПК України.
Керуючись статтями 4-2, 4-3, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до Релігійної громади Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області про стягнення заборгованості за перевищення договірних величин - задовольнити повністю.
Стягнути з Релігійної громади Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області (84600, м.Горлівка, парк Енергетиків,1а, код ЄДРПОУ 36029066) на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (84601 м. Горлівка Донецької області, пр. Леніна.11, ЄДРПОУ 00131268) заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії за лютий 2012 року в розмірі 25280 (двадцять п'ять тисяч двісті вісімдесят) грн. 01 коп.
Стягнути з Релігійної громади Благовіщенської парафії Горлівської єпархії Української православної церкві міста Горлівки Донецької області (84600, м.Горлівка, парк Енергетиків,1а, код ЄДРПОУ 36029066) на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (84601 м. Горлівка Донецької області, пр. Леніна.11, ЄДРПОУ 00131268) судовий збір у розмірі 1609 грн. 50 коп.
Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 04 жовтня 2012 року.
Повний текст рішення складено та підписано 08 жовтня 2012 року.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ у встановленому порядку.
Рішення господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими частиною 5 статті 85 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Донецького апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому розділом ХІІ Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Зекунов Е.В.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2012 |
Оприлюднено | 10.10.2012 |
Номер документу | 26356053 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Зекунов Е.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні