Рішення
від 15.07.2008 по справі 5/253-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5/253-08

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

"15" липня 2008 р.                                                                          Справа № 5/253-08

Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру електрозв'язку № 3 Київської обласної філії ВАТ “Укртелеком”, м. Бориспіль

до Переяслав-Хмельницького колективного підприємства “Райсількомунгосп”, с. Циблі, р-н.

про стягнення 749,30 грн.

за участю представників:

позивача:Динник О.В. –дов. від 28.12.2007р.

відповідача:не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

суть спору:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру електрозв'язку № 3 Київської обласної філії ВАТ “Укртелеком” (далі –Позивач) до Переяслав-Хмельницького колективного підприємства “Райсількомунгосп” (далі –Відповідач) про стягнення 749,30 грн., з яких 704,64 грн. - заборгованість за надані послуги електрозв'язку, 6,87 грн. - пені, 4,82 грн. - 3% річних, 44,66 грн. індекс інфляції.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за типовим договором про надання послуг електрозв'язку від           22.04.2002 року за № 282, щодо здійснення повного розрахунку за отримані телекомунікаційні послуги.

Присутній в судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просить суд їх задовольнити з мотивів викладених в позові.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалою суду від 23.06.2008 р.  в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що неявка відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи відповідно до вимог ст. 75 ГПК України за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, присутнього в судовому зачіданні, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд –

встановив:

Між сторонами у справі було укладено типовий договір про надання послуг електрозв'язку від 22.04.2002 року № 282 відповідно до умов якого позивач зобов'язався надати безперебійні і якісні послуги телефонного зв'язку, а відповідач зобов'язався своєчасно вносити плату за надані послуги телефонного зв'язку відповідно до умов договору.

Судом встановлено, що на виконання умов договору, позивач надав відповідачу послуги електрозв'язку, що підтверджується роздруківками міжміських телефонних розмов та рахунками за телекомунікаційні послуги, а відповідач в порушення умов договору своїх зобов'язань належним чином не виконав, оплату за надані телекомунікаційні послуги в повному обсязі не здійснив, в результаті чого за ним утворилась заборгованість за період з 01.01.2007р. по 01.11.2007р. в розмірі 704,64 грн.

Отже, в порушення своїх договірних зобов'язань відповідач за надані  послуги електрозв'язку не розрахувався в повному обсязі, у зв'язку з чим на час розгляду справи за ним рахується заборгованість в розмірі 704,68  грн.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 33 Закону України “Про телекомунікації” споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані дотримуватися Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджує Кабінет Міністрів України, зокрема, виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.

Згідно пунктів 32, 40 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 р. N 720  споживач зобов'язаний укласти договір, виконувати його умови та своєчасно оплачувати отримані телекомунікаційні послуги. Плата за отримані телекомунікаційні послуги вноситься споживачем після отримання ним рахунка, але не пізніше 20 числа місяця, що настає після повного розрахункового періоду, та до 20 числа поточного місяця у разі застосування попередньої оплати, якщо інше не передбачено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно заявлено позов про стягнення 704,64 грн. заборгованості за надані телекомунікаційні послуги.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, повинен сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції та трьох процентів річних.

Відповідно до розрахунку позивача інфляційні збитки складають 44,66 грн., три проценти річних з простроченої суми складають 4,82 грн.

На підставі п. 5.8 договору та ч. 2 ст. 36 Закону України “Про телекомунікації” позивач просить стягнути з відповідача за несвоєчасне виконання зобов'язань пеню в розмірі облікової ставки НБУ від простроченої суми, що за розрахунком позивача складає 6,87 грн.

Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Розрахунок позивача індексу інфляції, трьох процентів річних та пені  відповідає  вимогам законодавства та обставинам справи.

Беручи до уваги викладене та враховуючи, що заборгованість відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашена, її розмір підтверджується наявними матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення боргу за надані послуги електрозв'язку в сумі               704,64 грн., 6,87 грн. - пені, 4,82 грн. - 3% річних, 44,66 грн. –інфляційних втрат є  доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.

Відшкодування витрат по сплаті державного мита та витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається судом на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -

вирішив:

1.   Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Переяслав-Хмельницького колективного підприємства “Райсількомунгосп” (08454, Київської обл., Переяслав –Хмельницький р-н., с. Циблі, код ЄДРПОУ 05504900) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Центру електрозв'язку № 3 Київської обласної філії ВАТ “Укртелеком” (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 86а, код ЄДРПОУ 01184901) 704 (сімсот чотири) грн. 64 коп. - заборгованості, 44 (сорок чотири) грн. 66 коп. –інфляційних втрат, 4 (чотири) грн. 82 коп. - три проценти річних, 6 (шість) грн. 87 коп. - пені, 102 (сто дві) грн. витрат по сплаті державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

          Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

           Суддя                                                               

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.07.2008
Оприлюднено06.01.2009
Номер документу2636703
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/253-08

Ухвала від 11.07.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петрова Валентина Іванівна

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петрова Валентина Іванівна

Ухвала від 03.02.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Рішення від 15.07.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Постанова від 28.10.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 01.10.2008

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Бенівський В.І.

Ухвала від 23.06.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні