ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2012 р. Справа № 2-а-1344/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Бериславського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
Позивач в обґрунтування позовних вимог, посилається на те, що ОСОБА_1., перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, як безробітний та отримуючи допомогу по безробіттю, усупереч вимогам чинного законодавства одночасно перебував в цивільно-правових відносинах з ТОВ "Югтранзитсервіс-агропродукт". У зв'язку з виявленням цього факту на підставі акту перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, директором Бериславського районного центру зайнятості видано наказ від 13.03.2012 р., яким прийнято рішення про повернення ОСОБА_1 коштів на загальну суму 2356,56 грн.
Просить стягнути з ОСОБА_1 кошти матеріального забезпечення отриманих обманним шляхом в сумі 2356,56 грн.
Позивач надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштової кореспонденції в матеріалах адміністративної справи.
Відповідно до ч. 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши докази, суд встановив такі обставини.
Згідно з персональною карткою 23.11.2010 р. до Херсонського міського центру зайнятості звернувся ОСОБА_1, якому 23.11.2010 р. наказом № НТ10123, присвоєно статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, починаючи з 23.11.2010 р.
Відповідно п.п. 1,3,4 ст. 22 , п. 1 ст. 23 Закону № 1533-111 та п. 2.1."Порядку надання допомоги по безробіттю, у томі числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності" призначено виплату допомоги по безробіттю у розмірі встановленому законодавством з 23.11.2010 р. по 17.11.2011 р. Розмір виплаченої допомоги по безробіттю складає 2286,45 грн. в т.ч. матеріальна допомога в період профнавчання - 191,72 грн. Також відповідачу була надана послуга у вигляді навчання за навчальною програмою "Безпека праці робітників на низько кваліфікованих річних роботах у сільському господарстві", вартість якої складала - 70,11 грн.
13.05.2011 р. ОСОБА_1 був знятий з обліку в зв'язку працевлаштуванням за направленням центру зайнятості.
За результатами проведеної звірки даних,які надійшли з Державної податкової інспекції України про дату прийняття на роботу і звільнення та даних про середньоденну заробітну плату гр. ОСОБА_1 та на підставі акту № 30 від 17.02.2012 р. перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та виплати їй матеріального забезпечення встановлено, що перебуваючи на обліку в Бериславському районному центрі зайнятості відповідач одночасно працював в ТОВ "Югтранзитсервіс-агропродукт" по угоді цивільно-правового характеру з 01.03.2011 р. по 09.03.2011 р. та отримав дохід в сумі 328,84 грн.
Наказом № 26 від 13.03.2012 р. прийнято рішення про повернення гр. ОСОБА_1 коштів наданих як допомога по безробіттю у розмірі 2356 грн. 56 коп.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 803-ХІІ (далі - Закон № 803-ХІІ) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Згідно з п.б ч.3 ст.1 Закону № 803-ХІІ в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах: громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство".
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 №1533-ІІІ (далі- Закон №1533-ІІІ) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Абзацом 1 ч. 3 ст. 36 Закону №1533-ІІІ сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до пп.1 п.5.5 розд.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за № 915/5136 (далі-Порядок) виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).
Згідно з п.6.14 Порядку, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Відповідно до абзацу 1 пп.1.п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219 громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку: з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, листом від 14.03.2012 р. відповідачу було запропоновано добровільно повернути суму боргу в п'ятнадцятиденний термін з дня отримання листа.
Відповідно до ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19,158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Бериславського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 22738255) борг у сумі 2356 (дві тисячі триста п'ятдесят шість) грн. 56 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 10.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2012 |
Оприлюднено | 11.10.2012 |
Номер документу | 26367487 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Варняк С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні