cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
09.10.2012Справа №5002-19/3208-2012
за заявою кредитора Публічного акціонерного товариства «Дочірній банк сбербанку Росії», Україна, м.Київ
до боржника Приватного підприємства «Дісон Плюс», АР Крим, м.Сімферополь (ідентифікаційний код 33529853)
про банкрутство
Суддя Мокрушин В.І.
Представники сторін:
від кредитора - Льошина Н.В. - представник, дов. № 56/1 від 02.02.2012
від боржника - не з'явився
Суть спору: кредитор - Публічне акціонерне товариство «Дочірній банк сбербанку Росії» звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Дісон Плюс» відповідно до положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Представник ініціюючого кредитора у судовому засіданні усно підтримала вимоги викладені в заяві. Просила суд ввести відносно боржника судову процедуру банкрутства - розпорядження майном боржника, призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича.
Боржник явку свого представника у судове засідання не забезпечив, відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство в установлений строк не представив, що відповідно до ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не зупиняє провадження у справі.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо не з'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Зазначена правова позиція висловлена у постанові Вищого господарського суду України від 19.10.2011 по справі № 5023/4165/11.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Ініціюючим кредитором Публічним акціонерним товариством «Дочірній банк сбербанку Росії» заявлені грошові вимоги до боржника на загальну суму 425545,99 грн.
Дана заборгованість, як вбачається із матеріалів справи, підтверджується рішенням Господарського суду Автономної Республіки Крим від 05.09.2011 у справі № 5002-25/3190-2011, яким з Приватного підприємства «Дісон Плюс» на користь ініціюючого кредитора стягнуто заборгованість за кредитом у сумі 329681,32 грн., проценти за користування кредитом у сумі 91118,61 грн.; пеню за прострочення повернення заборгованості за кредитом у сумі 19255,69 грн., пеню за прострочення сплати процентів за користування кредитом у сумі 11021,49 грн., державне мито у сумі 4510,07 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236,00 грн.
Постановами Залізничного ВДВС Сімферопольского МУЮ АР Крим від 10.10.2011 № 6906/3, 6907/3, 6908/3 відкрито виконавче провадження у виконання рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 05.09.2011 у справі № 5002-25/3190-2011.
Відповідно до частини 3 ст.6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» безспірними є вимоги кредиторів, які визнані боржником, а також інші вимоги, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
До складу грошових вимог кредитора зараховується заборгованість за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів та позики з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, а також індекс інфляції від суми основного боргу та три проценти річних від простроченої суми, нараховані відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України (абз.3 ч.14 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство»).
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне визнати кредиторські вимоги заявника та ввести судову процедуру розпорядження майном боржника.
З метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які б бажали прийняти участь в санації боржника, суд зобов'язує ініціюючого кредитора подати в офіційні печатні органи в десятиденний строк за свій рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Дісон Плюс». Оголошення повинно містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, назву та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна.
Розглянувши заяви арбітражних керуючих Лахтаріна Івана Анатолійовича та Кириліна Михайла Володимировича про участь у справі про банкрутство Приватного підприємства «Дісон Плюс», суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича (ліцензія серії АГ №594846 від 18.04.2011; вул.Лаврухіна, 15/46, м.Київ, Україна 02222), враховуючи підтримку його кандидатури ініціюючим кредитором.
Відповідно до ч.1 ст.31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.
Згідно ч.3 ст.31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Відповідно до вимог ч.2 ст.13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» виключне право призначення розпорядника майна боржника у справі про банкрутство належить господарському суду.
Відповідно до п.64 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство» в ухвалі про призначення розпорядника майна суд має зазначити мотиви, з яких призначено певну кандидатуру та відхилено інші, що були запропоновані.
При виборі кандидатури розпорядника майна судам слід враховувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича, враховуючи, що представник ініціюючого кредитора наполягав на призначенні розпорядником майна саме арбітражного керуючого Лахтаріна І.А., суд вважає за можливе призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича.
При призначенні розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича, суд також враховує, освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких він бере участь, звертає увагу, що порушень законодавства та ліцензійних умов проведення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускав.
Для впорядкування процедури розпорядження майном боржника судом призначаються дати складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, проведення попереднього засідання суду, скликання перших загальних зборів кредиторів, засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи постанову про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.31, 11, 12, 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Визнати безспірні вимоги кредитора Публічного акціонерного товариства «Дочірній банк сбербанку Росії» на загальну суму 425545,99 грн.
2. Ввести відносно Приватного підприємства «Дісон Плюс» (ідентифікаційний код 33529853) судову процедуру банкрутства - розпорядження майном боржника строком на шість місяців.
3. Зобов'язати заявника Публічне акціонерне товариство «Дочірній банк сбербанку Росії» в десятиденний строк подати в офіційні печатні органи (газети «Голос України» або «Урядовий кур'єр») оголошення про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Дісон Плюс». Докази подачі оголошення надати суду в строк до 30.10.2012. Оголошення повинно містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна.
4. Призначити розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Лахтаріна Івана Анатолійовича (ліцензія серії АГ №594846 від 18.04.2011; вул.Лаврухіна, 15/46, м.Київ, Україна 02222).
5. Зобов'язати розпорядника майна боржника скласти та представити в господарський суд на затвердження реєстр вимог кредиторів в строк до 19.12.2012.
6. Попереднє засідання за участю розпорядника майна боржника призначити на 09.01.2013 на 12 годин 00 хвилин. Засідання відбудеться в приміщені господарського суду Автономної Республіки Крим (95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, каб.216).
7. Зобов'язати розпорядника майна боржника скликати загальні збори кредиторів в строк до 19.01.2013. Рішення про створення та склад комітету кредиторів направити в суд в п'ятнадцятиденний термін після проведення загальних зборів кредиторів.
8. Засідання суду, на якому буде винесена ухвала про санацію боржника, чи про припинення провадження по справі про банкрутство, чи постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури призначити на 09.04.2013 на 12 годин 00 хвилин.
9. Заборонити органам управління боржника Приватного підприємства «Дісон Плюс» (ідентифікаційний код 33529853) без погодження з розпорядником майна приймати рішення про:
· Реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення і ліквідацію боржника;
· Створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах;
· Створення філій та представництв;
· Виплату дивідендів;
· Проведення боржником емісії цінних паперів;
· Вихід із складу учасників боржника юридичної особи;
· Участь в об'єднаннях юридичних осіб
10. Виключно за погодженням з розпорядником майна керівник або орган управління боржника мають укладати угоди щодо:
11. Передачі нерухомого майна в оренду, заставу, внесення зазначеного майна в якості внеску до статутного фонду господарських товариств або розпорядження таким майном іншим чином;
12. Одержання та видачі позики (кредитів), поручительств і видачі гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника;
13. Розпорядження іншим майном боржника, балансовою вартістю більше одного відсотка балансової вартості активів боржника.
14. Відповідні строки по цій справі обчислювати з дати оформлення ухвали підготовчого засідання відповідно до ст.86 Господарського процесуального кодексу України України, тобто з 09.10.2012.
Суддя В.І. Мокрушин
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2012 |
Оприлюднено | 11.10.2012 |
Номер документу | 26369006 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
В.І. Мокрушин
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні