16/4316
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" липня 2008 р.Справа № 16/4316
За позовом Приватного підприємства „Поділля-7”, м. Хмельницький
до Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк”, в особі відокремленого підрозділу реєстратора у Хмельницькій області філії ПриватБанку Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк”, м. Хмельницький
Третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача –Відкрите акціонерне товариство „Ресторан „Поділля”, м. Хмельницький
про зобов'язання внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та зареєструвати право власності на 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” згідно договору купівлі-продажу цінних паперів № 58/1 К.
Суддя В.В. Магера
Представники сторін:
Позивача: Костюк Ю.М. - за довіреністю № 454611 від 12.06.08 р.;
Відповідача: Москалюк С.А. –за довіреністю 3 8562 від 22.11.05р.
Третьої особи: не з'явився
Суть спору: Позивач у позовній заяві просить суд зобов'язати відповідача внести зміни до системи реєстру власників іменних цінних паперів та зареєструвати право власності на 12 520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” згідно договору купівлі-продажу цінних паперів № 58/1 К та стягнути з відповідача судові витрати.
В судовому засіданні 15.07.08 р. представником позивача подано письмове клопотання про уточнення предмету позову та зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якого позивач просить суд зобов'язати відповідача внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” перереєструвавши право власності на 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” з гр. Гурського В.В. на позивача, відповідно до Договору 58/1 купівлі-продажу цінних паперів, протягом трьох робочих днів від дати вступу рішення в закону силу. При цьому повноважний представник позивача наголосила, що позивач не наполягає на стягнення судових витрат з відповідача, а тому і не вказує вимогу їх стягнення у поданому клопотанні.
Оскільки клопотання представника позивача про уточнення предмету та зменшення розміру позову подане у відповідності з вимогами ГПК України, відповідає вимогам ст. 22 ГПК України, тому воно судом приймається.
Повноважний представник позивача у засідання суду з'явився, позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні. При цьому представником позивача повідомлено, що на підставі Договору 58/1 К купівлі-продажу цінних паперів, укладеного 11.01.2007 р. між ПП „Поділля-7” (надалі Позивачем) та гр. Гурським В.В., позивач придбав у власність 12 520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” на загальну суму 3 130,00 грн. Відповідно до п.2.4 Договору право власності на цінні папери переходить від продавця до покупця в день внесення змін до реєстру акціонерів емітента.
Позивач листом від 01.02.2007 р. звернувся до реєстратора ВАТ „Ресторан „Поділля” - Відокремленого підрозділу реєстратора у Хмельницькій області філії ПриватБанку ЗАТ КБ „ПриватБанк” (надалі Відповідач) з проханням внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” перереєструвавши право власності на цінні папери на позивача, відповідно до Договору купівлі-продажу цінних паперів.
Листом від 02.02.2007 р. №82-30/45 відповідач повідомив позивача про неможливість внесення змін до системи реєстру, обґрунтовуючи відмову вимогами п.14 Положення „Про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів”, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006 р. № 1000 - відсутністю в наданому пакеті документів сертифіката цінних паперів.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, письмового відзиву на позов не подав, проти заявлених позовних вимог не заперечував, при вирішенні справи покладається на думку суду.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмових пояснень стосовно заявлених позовних вимог не надіслав.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
11.01.2007 р. між гр. Гурським Віталієм Віталійовичем (продавець) та ПП „Поділля-7” (покупець) укладено договір № 58/1К купівлі-продажу цінних паперів. Згідно даного договору позивач придбав 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля”. Загальна вартість цінних паперів складає 3 130,00 грн.
Відповідно до п.2.4 Договору всі права власності на цінні папери з імені продавця на ім'я покупця переходять в день внесення змін до реєстру акціонерів емітента.
Позивач 01.02.2007 р. звернувся з листом до начальника ВПРХМФ „Приватбанк” (реєстратор) з проханням внести зміни до системи реєстру внаслідок укладення договору купівлі-продажу цінних паперів.
Листом від 02.02.07 р. відповідач повідомив позивача, що в пакеті доданих до листа від 01.02.07 р. відсутні документи, що визначені п. 14 положення „Про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 17.10.06 р. № 1000, як необхідні для внесення змін до системи реєстру, а саме сертифікат цінних паперів власника. В зв'язку з зазначеним відповідач вимушений відмовити позивачу у внесенні змін до системи реєстру.
Листом № 454605 від 26.04.07 р. позивач звернувся до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на предмет порушення його прав відповідачем та емітентом ВАТ „Ресторан „Поділля”, оскільки вони не забезпечили акціонерів сертифікатами акцій.
Листом № 389 від 21.03.07 р. Хмельницьке Територіальне Управління Держаної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ТУ ДКЦПФР) повідомило, що за порушення даних вимог законодавства відносно емітента (ВАТ „Ресторан „Поділля”) Хмельницьким ТУ ДКЦПФР видано Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та зобов'язано видати акціонерам сертифікати акцій.
Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 26.10.2007 р. у справі № 8/6965 за позовом гр. Гурського В.В. до ВАТ „Ресторан „Поділля” за участю 3-ї особи на стороні позивача Хмельницького Територіального Управління Держаної комісії з цінних паперів та фондового ринку про зобов'язання видати сертифікат акцій власнику позовні вимоги задоволено та зобов'язано ВАТ „Ресторан „Поділля” видати сертифікат акцій позивачу.
На час розгляду справи емітентом акцій (3-я особа у справі) порушення законодавства не усунено, рішення Господарського суду Хмельницької області від 26.10.2007 р. у справі № 8/6965 не виконано, сертифікати акцій акціонерам чи власнику не видано.
Вважаючи, відмову відповідача внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій такою, що порушує права та законні інтереси, позивач звернувся до суду з позов в якому просить суд зобов'язати відповідача внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” перереєструвавши право власності на 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” з гр. Гурського В.В. на позивача, відповідно до Договору 58/1 купівлі-продажу цінних паперів, протягом трьох робочих днів від дати вступу рішення в закону силу.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши доводи представників сторін, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 163 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання в межах своєї компетенції та відповідно до встановленого законодавством порядку можуть випускати та реалізовувати цінні папери, а також придбавати цінні папери інших суб'єктів господарювання.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок” цінні папери - документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам.
Ст.27 Закону України „Про господарські товариства” визначено, що акціонерне товариство має право випускати цінні папери відповідно до вимог, встановлених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. У разі додаткового випуску акцій без реєстрації попереднього випуску акцій усі договори купівлі-продажу акцій додаткового випуску вважаються недійсними з наслідками, передбаченими ч.5 ст.30 цього Закону. Не пізніше ніж через шість місяців після реєстрації випуску акцій акціонерне товариство зобов'язано видати акціонерам акції (сертифікати акцій). Закрите акціонерне товариство має право випускати лише іменні акції.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок” акція - іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств.
Згідно ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до п.1 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1000 від 17.10.2006 р. реєстраторська діяльність передбачає виконання реєстратором таких функцій, зокрема, унесення до системи реєстру змін у зв'язку з переходом права власності на іменні цінні папери.
П.7.1. вказаного Положення встановлено, що реєстроутримувач повинен забезпечити в одному із журналів облік усіх отриманих ним запитів (щодо змін у системі реєстру та/або щодо надання будь-якої інформації) як тих, що він виконав, так і в яких відмовив. Для цього визначений ним журнал повинен містити такі дані: номер запису в журналі (вхідний номер запиту); дату отримання запиту реєстроутримувачем; вид запиту (отримання виписки із реєстру, пакет документів на реєстрацію переходу прав власності, запит емітента на складання реєстру тощо); інформацію про особу, від якої надійшов запит (найменування або прізвище, ім'я, по батькові, для нерезидентів - за наявності).
Відповідно до п.2 Розділу VII Положення унесення змін до реєстру власників іменних цінних паперів або надання мотивованої відповіді реєстроутримувач зобов'язаний здійснити протягом трьох робочих днів від дати прийняття документів.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно п. 2.4 Договору всі права власності на цінні папери з імені продавця на ім'я покупця переходять в день внесення змін до реєстру акціонерів емітента. Однак, емітент акцій - ВАТ „Ресторан „Поділля” не видавав сертифікати на свої акції, тому позивач не має можливості надати його реєстратору для внесення змін до реєстру цінних паперів. Проте, право власності на придбані акції у кількості 12520 шт. позивач довів, а тому зміни до реєстру мають бути внесеними.
За таких обставин, позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі на відповідача не покладаються, у відповідності до клопотання про зменшення розміру позовних вимог від 15.07.2008 р.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, СУД,-
в и р і ш и в:
Позов Приватного підприємства „Поділля-7”, м. Хмельницький до Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк”, в особі відокремленого підрозділу реєстратора у Хмельницькій області філії „ПриватБанку” Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк”, м. Хмельницький за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача –Відкрите акціонерне товариство „Ресторан „Поділля”, м. Хмельницький про зобов'язання відповідача внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” перереєструвавши право власності на 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” з гр. Гурського В.В. на позивача, відповідно до Договору 58/1 купівлі-продажу цінних паперів, протягом трьох робочих днів від дати вступу рішення в закону силу задовольнити.
Зобов'язати Закрите акціонерне товариство комерційного банку „ПриватБанк”, в особі відокремленого підрозділу реєстратора у Хмельницькій області філії ПриватБанку Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк”, (м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 19, код 22772795) внести зміни до системи реєстру власників простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” перереєструвавши право власності на 12520 простих іменних акцій ВАТ „Ресторан „Поділля” з гр. Гурського В.В. на Приватне підприємство „Поділля-7”, (м. Хмельницький, вул. Шевченка, 34, код 34088795) відповідно до Договору 58/1 купівлі-продажу цінних паперів, протягом трьох робочих днів від дати вступлення рішення в закону силу.
Суддя В.В. Магера
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2008 |
Оприлюднено | 06.01.2009 |
Номер документу | 2636922 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Магера В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні