Постанова
від 24.09.2012 по справі 2а/0570/8143/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/8143/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ушенка С.В.,

при секретарі Шимко Н.В.,

за участю

представника позивача - Крамаренко Л.В. (за довіреністю),

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження майна та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження майна та зобов'язання допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу і надання необхідних документів.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач на момент звернення до суду, має податковий борг на загальну суму 5168,64грн., з яких з податку на додану вартість в сумі 3522,11 грн., штрафні санкції в сумі 1070,00 грн., пеня 76,40 грн. та з податку на прибуток в сумі 500,13 грн. З метою стягнення податкового боргу 14.12.2011р. позивачем винесена податкова вимога № 190, яка отримана відповідачем 24.02.2012 р.

Наказом начальника Макіївської ОДПІ від 15.03.2012р. № 48 податковим керуючим ТОВ НВП «Укрпак» призначений головний державний податковий ревізор - інспектор відділу організації погашення податкового боргу управління погашення податкового боргу Макіївської ОДПІ Мурей О.П.

Листом від 07.06.2012р. за № 6952 ТОВ «НВП «Укрпак» повідомлено про необхідність допустити 12.06.2012 року податкового керуючого для здійснення опису майна або подати до 12.06.2012р. документи необхідні для опису.

Також, відповідача попереджено, що згідно п. 89.4. ст. 89 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Відповідачем було відмовлено податковому керуючому Мурей О.П. допустити до опису майна у податкову заставу, а також не надано документів, необхідних для такого опису, про що було складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу за № 3 від 12.06.2012 року, що стало підставою для звернення до суду .

Оскільки приписами зазначеної статті Податкового кодексу України передбачено у разі перешкоджання виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, звернення органу державної податкової служби до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання його виконати законні вимоги податкового керуючого, просив зупинити видаткові операції на рахунках платника податків, заборонити відчуження майна та зобов'язати допустити податкового керуючого на територію підприємства для опису майна у податкову заставу та надати необхідні для такого опису документи.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог. Просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин не явки суду не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємс тво «Укрпак» (ідентифікаційний код 37112060, 86109, Донецька область, м. Макіївка, вул. Алтайська, 24) 18.05.2010 року зареєстрова но Виконавчим комітетом Макіївської місь кої ради Донецької області як юридична особа за №12731020000006474 та знаходиться на обліку в Червоногвардійському відділенні Макіївської ОДПІ як платник податків з 19.05.2010 року.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до п.п. 20.1.15. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків) за наявності хоча б однієї з таких підстав: недопущення посадових осіб органів державної податкової служби до обстеження територій та приміщень, визначених у підпункті 20.1.11. цієї статті.

Згідно п.п. 20.1.16. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до п. 87.2. ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Відповідно до п. 88.1. ст. 88 Кодексу з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Пунктом 89.2. ст. 89 ПК України визначено, що право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Відповідно до п. 91.3. ст. 91 ПК України податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом, одержує від боржника інформацію про операції із заставленим майном, а в разі його відчуження без згоди органу державної податкової служби (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов'язковою згідно з вимогами цього Кодексу) вимагає пояснення від платника податків або його службових (посадових) осіб. У разі продажу в рахунок погашення податкового боргу майна платника податків, на яке поширюється право податкової застави, податковий керуючий має право отримувати від такого платника податків документи, що засвідчують право власності на зазначене майно.

Крім того, відповідно до п. 91.4. ст. 91 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом державної податкової служби. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.

Також, пунктом 89.4. ст. 89 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

З аналізу цієї норми вбачається, що законодавцем встановлені дві підстави для складання податковим керуючим акту відмови платника податків від опису майна у податкову заставу, які можуть існувати одночасно або окремо і для складання вказаного акту достатньо наявності хоча б однієї з них:

- платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу;

- та/або платник податків не подає документів, необхідних для такого опису.

В такому разі орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «НВП «Укрпак» має розрахунковий рахунок №26000131174 в Донецькій філії АБ - Експрес-Банк» м. Донецьк, МФО 335838, який відкрито 27.07.2010 року.

Відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

З метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено рекомендованим листом з повідомленням податкову вимогу за № 10 від 14.12.2011р., яка отримана посадовою особою підприємства 24.02.2012 р.

Податкова вимога не відкликана та не скасована у відповідності до ст. 60 ПКУ, отже сума податкового боргу є не погашеною.

Наказом начальника Макіївської ОДПІ від 15.03.2012р. № 48 податковим керуючим ТОВ НВП «Укрпак» призначений головний державний податковий ревізор-інспектор відділу організації погашення податкового боргу управління погашення податкового боргу Макіївської ОДПІ Мурей О.П.

19.04.2012р. позивачем прийнято рішення № 6/19-1 про опис майна у податкову заставу.

Листом від 07.06.2012р. за № 6952 відповідача повідомлено про необхідність допустити 12.06.2012р. податкового керуючого для здійснення опису майна ТОВ НВП «Укрпак» до суми відповідної суми податкового боргу, та/або подати до 12.06.2012 р. документи, необхідні для такого опису і попереджено, у відповідності до п. 89.4. ст.89 ПК України, що у разі якщо платник податків не допускає по даткового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у по даткову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, подат ковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у подат кову заставу.

При виконанні обов'язків, покладених на податкового керуючого чинним законодавством ТОВ НВП «Укрпак» перешкоджав виконанню таких повнова жень шляхом відмови платника податків від опису майна у податкову заставу та ненадання документів, необхідних для такого опису.

Податковим керуючим Мурей О.П., відповідно до вимог п. 91.4. ст. 91 ПКУ та Порядку призначення та звіль нення, а також функцій та повноважень податкового керуючого, затверджених Наказом ДПА України від 18.11.2011р. № 2217, складено акт відмови платника по датків від опису майна у податкову заставу від 12.06.2012р. № 3.

Саме цей акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податкового керуючого позивач визначив як підставу для звернення до суду з позовними вимогами про зупинення видаткових операцій.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що борг в сумі 5168,64 грн. не оскаржувався відповідачем, є узгодженим і не сплачений на момент розгляду справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження майна та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Зупинити видаткові операції на розрахунковому рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» (ідентифікаційний код 37112060, 86109, Донецька область, м. Макіївка, вул. Алтайська, 24) № 26000131174 Донецька філія АБ - Експрес-Банк» м. Донецьк, МФО 335838, який відкрито 27.07.2010 року, строком на 2 (два) місяці з дати набрання постановою законної сили.

Заборонити відчуження майна, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» (ідентифікаційний код 37112060, 86109, Донецька область, м. Макіївка, вул. Алтайська, 24).

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Укрпак» (ідентифікаційний код 37112060, 86109, Донецька область, м. Макіївка, вул. Алтайська, 24) допустити податкового керуючого Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби для опису майна у податкову заставу та надати документи, необхідні для такого опису.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 28.09.2012р., її вступну та резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 24.09.2012р. в присутності представника позивача та приєднано до матеріалів справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ушенко С. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.09.2012
Оприлюднено12.10.2012
Номер документу26381572
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/8143/2012

Постанова від 24.09.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

Постанова від 24.09.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

Ухвала від 24.09.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

Ухвала від 09.08.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

Ухвала від 09.08.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

Ухвала від 26.07.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні