Рішення
від 02.10.2012 по справі 5011-18/12455-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-18/12455-2012 02.10.12 За позовом Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»в особі відокремленого підрозділу «Южноукраїнська атомна електрична станція»;

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембудтехнологія»;

про стягнення 11 209,74 грн.

Суддя Мандриченко О.В.

Представники:

Від позивача: Смірнов О. О., представник, довіреність № б/н від 06.12.2011 р.;

Від відповідача: не з'явилися.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.09.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/12455-2012; розгляд справи призначено на 02.10.2012 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 7 268,91 грн. за порушення терміну постачання товару, 3 940,83 грн. штрафу за прострочення постачання товару понад 30 календарних днів, а також 1 609,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембудтехнологія», повноважних представників в судове засідання не направив, письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.

Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення Господарського суду міста Києва, яке містить підпис представника відповідача і отримане ним 19.09.2012 року.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

13.01.2012 року між Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»в особі відокремленого підрозділу «Южноукраїнська АЕС»(покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рембудтехнологія»(постачальник) було укладено договір на постачання товару №ПУ-29346-ДЗ, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується передати покупцю, а покупець приймає на себе зобов'язання прийняти та оплатити фарби та лаки (далі - товар), у кількості, асортименті і цінам, зазначеним у специфікації №1, що є невід'ємною частиною цього договору. Рік виготовлення товару -не раніше 2011.

Відповідно до п. 2.1. договору, загальна ціна товару складає 200 803,47 грн., крім того ПДВ 20% - 40 160,70 грн. Загальна сума договору: 240 964,17 грн.

Згідно з п. 2.3. договору, після підписання договору сума договору (ціна товару) зміні не підлягає.

Пунктом 2.4. договору передбачено, що обсяги закупівлі товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.

У п. 2.5. договору зазначено, що ціна договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.

Постачання здійснюється у січні 2012 року на протязі 15-ти днів з дати отримання постачальником окремого письмового повідомлення покупця про необхідність розпочати постачання товару, відповідно до правил Інкотермс-2010 на умовах DDP автотранспортом постачальника (п. 3.1. договору).

Відповідно до п. 3.3. договору, датою постачання є дата отримання товару на складі вантажоодержувача з відміткою в накладній на відвантаження товару.

Згідно з п. 4.1. договору, у разі порушення зобов'язань за договором, а саме за порушення термінів постачання, передбачених договором, постачальник зобов'язаний сплатити покупцю пеню у розмірі 0,1% від вартості непоставленого товару у зазначений термін за кожний день прострочення. Крім того, у разі прострочення понад 30 календарних днів постачальник зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 7% від вартості непоставленого товару.

Пунктом 5.1. договору передбачено, що приймання товару по кількості і якості здійснюється на складі покупця уповноваженими представниками покупця і постачальника відповідно до інструкції П-6 «Про порядок приймання продукції по кількості»і П-7 «Про порядок приймання продукції по якості».

У п. 5.2. договору передбачено, що постачальник несе повну відповідальність за недопоставку товару. У випадку недопоставки товару, постачальник зобов'язаний протягом 30 днів здійснити допостачання за свій рахунок.

Будь-які зміни і доповнення до даного договору мають силу тільки в тому випадку, якщо вони оформлені в письмовому вигляді і підписані обома сторонами з урахуванням розділу ІХ Закону України «Про здійснення державних закупівель»(п. 9.1. договору).

Відповідно до п. 11.3. договору, постачальник зобов'язаний забезпечити поставку товарів у строки, встановлені цим договором.

Згідно з п. 12.1. договору, він вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін.

У п. 12.2. договору зазначено, що дія терміну цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 12.1. цього договору, та закінчується 31.12.2012 року.

Пунктом 12.3. договору передбачено, що незалежно від дати набрання чинності цього договору, зобов'язання щодо постачання товару виникатимуть у постачальника не раніше, ніж з дати отримання постачальником окремого письмового повідомлення від покупця про необхідність розпочати постачання товару. Умови цього пункту договору мають переважну силу над будь-якими іншими умовами цього договору. У разі неодержання постачальником згаданого вище окремого письмового повідомлення покупця про необхідність розпочати поставку товару на протязі терміну дії цього договору, цей договір втрачає свою юридичну силу.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частин 1 і 2 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).

Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).

Згідно з п. 12.1. договору, він вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін.

У п. 12.2. договору зазначено, що дія терміну цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 12.1. цього договору, та закінчується 31.12.2012 року.

Відповідно до п. 11.3. договору, постачальник зобов'язаний забезпечити поставку товарів у строки, встановлені цим договором.

Постачання здійснюється у січні 2012 року на протязі 15-ти днів з дати отримання постачальником окремого письмового повідомлення покупця про необхідність розпочати постачання товару, відповідно до правил Інкотермс-2010 на умовах DDP автотранспортом постачальника (п. 3.1. договору).

Відповідно до п. 3.3. договору, датою постачання є дата отримання товару на складі вантажоодержувача з відміткою в накладній на відвантаження товару.

Пунктом 12.3. договору передбачено, що незалежно від дати набрання чинності цього договору, зобов'язання щодо постачання товару виникатимуть у постачальника не раніше, ніж з дати отримання постачальником окремого письмового повідомлення від покупця про необхідність розпочати постачання товару. Умови цього пункту договору мають переважну силу над будь-якими іншими умовами цього договору. У разі неодержання постачальником згаданого вище окремого письмового повідомлення покупця про необхідність розпочати поставку товару на протязі терміну дії цього договору, цей договір втрачає свою юридичну силу.

14.02.2012 року позивачем було направлено відповідачеві окреме письмове повідомлення №51/2393 про необхідність розпочати постачання продукції. Відповідачем вказане повідомлення було отримане 20.02.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Отже, поставка товару повинна була бути здійсненою на протязі 15-ти днів від цієї дати -20.02.2012 року, тобто, до 06.03.2012 року.

Однак, відповідно до видаткової накладної №РБ-0000031, товар на суму 180 976,58 грн. разом з ПДВ був поставлений позивачеві 19.03.2012 року; відповідно до видаткової накладної №РБ-0000055, товар на суму 19 938,60 грн. разом з ПДВ був поставлений 27.04.2012 року; відповідно до видаткової накладної №РБ-0000081, товар на суму 25 344,00 грн. разом з ПДВ був поставлений позивачеві 31.05.2012 року і, як зазначає у своїй позовній заяві позивач, зобов'язання по постачанню продукції на суму 11 014,99 грн. відповідачем не виконано взагалі.

Відповідно до частини 1 статті 662 Цивільного кодексу України, продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Згідно з частиною 1 статті 663 Цивільного кодексу України, продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього кодексу.

Відповідно до положень частини 2 статті 231 Господарського кодексу України, у разі, якщо порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов'язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом чи договором, у таких розмірах: за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.

Згідно з п. 4.1. договору, у разі порушення зобов'язань за договором, а саме за порушення термінів постачання, передбачених договором, постачальник зобов'язаний сплатити покупцю пеню у розмірі 0,1% від вартості непоставленого товару у зазначений термін за кожний день прострочення. Крім того, у разі прострочення понад 30 календарних днів постачальник зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 7% від вартості непоставленого товару.

Враховуючи вищевикладене, позивач просить стягнути з відповідача 7 268,91 грн. пені і 3 940,83 грн. штрафу за прострочення виконання зобов'язання.

Відповідачем поставлено товар на суму 180 976,58 грн. 19.03.2012 року. Період прострочення -з 07.03.2012 року по 18.03.2012 року. В позовній заяві позивач зазначив період прострочення з 07.03.2012 року по 20.03.2012 року, що є неправомірним, адже поставка товару відбулася 19.03.2012 року. В результаті перерахунку розміру пені за вказаний період, господарський суд вважає вірним розмір пені 2 171,72 грн.

Відповідачем поставлено товар на суму 19 938,60 грн. 27.04.2012 року. Період прострочення -з 07.03.2012 року по 26.04.2012 року. Розмір пені за цей період прострочення становить 1 016,87 грн.

Відповідачем поставлено товар на суму 25 344,00 грн. 31.05.2012 року. Період прострочення -з 07.03.2012 року по 30.05.2012 року. Розмір пені за цей період прострочення становить 2 154,24 грн.

Враховуючи той факт, що, відповідно до п. 2.1. договору, загальна сума договору становить 240 964,17 грн., то відповідач недопоставив позивачеві товару на суму 14 704,99 грн. з ПДВ.

Однак, у позовній заяві позивач зазначив, що відповідачем недопоставлено товару на суму 11 014,99 грн. і визначив період прострочення з 07.03.2012 року по 26.07.2012 року. Враховуючи той факт, що господарський суд не може виходити за межі позовних вимог стягненню з відповідача підлягає також пеня у розмірі 1 564,13 грн.

Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Окрім того, пунктом 4.1. договору передбачена відповідальність постачальника у разі прострочення понад 30 календарних днів -сплата штрафу у розмірі 7% від вартості непоставленого товару.

Товар на суму 180 976,58 грн. поставлений позивачеві в межах 30-денного строку, тому на вказану суму штраф не нараховується, а нараховується на суму в розмірі 56 297,59 грн., тобто на вартість поставленого після тридцятиденного терміну товару та взагалі непоставленого.

Отже, підлягають задоволенню і вимоги про стягнення з відповідача 3 940,83 грн. штрафу.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембудтехнологія»(юридична адреса: інд. 02094, м. Київ, вул. Червоноткацька, 27-а; поштова адреса: інд. 07400, Київська обл., м. Бровари, а/с 251, код ЄДРПОУ 34292350) на користь Державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (інд. 01032, м. Київ, вул. Вєтрова, 3) в особі відокремленого підрозділу «Южноукраїнська атомна електрична станція»(інд. 55001, Миколаївська обл., м. Южноукраїнськ, промзона, код ЄДРПОУ 20915546) 6 906 (шість тисяч дев'ятсот шість) грн. 96 коп. пені, 3 940 (три тисячі дев'ятсот сорок) грн. 83 коп. штрафу, 1 557 (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят сім) грн. 53 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.

3. В задоволенні іншої частини позову відмовити.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 09.10.2012 р.

Дата ухвалення рішення02.10.2012
Оприлюднено12.10.2012
Номер документу26385427
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-18/12455-2012

Рішення від 02.10.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні