cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
про повернення заяви про
порушення справи про банкрутство
"09" жовтня 2012 р. 7/05-12/408/12
Господарський суд Хмельницької області у складі:
Суддя Крамар С.І., розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", м. Славута Хмельницької області
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", м. Славута Хмельницької області подано заяву про порушення справи про банкрутство в порядку ст. ст. 6, 7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заяву підписано головою ліквідаційної комісії Тимтишиною Т.Ю.
Згідно ч. 2 ст. 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з урахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування (прізвище, ім'я та по батькові) боржника, його поштову адресу; найменування кредитора, його поштову адресу, якщо кредитором є юридична особа, якщо кредитор - фізична особа, в заяві зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, а також місце його проживання; номер (код), що ідентифікує кредитора як платника податків і зборів (обов'язкових платежів); виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; перелік документів, що додаються до заяви.
Заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: суму вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником; розмір заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах); розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплати авторської винагороди; відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості; найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
Згідно ч. 1 ст. 59 ГК України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутство", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Необхідними передумовами для звернення з заявою на підставі ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутство" є дотримання боржником ст.ст. 105, 110 ЦК України, ст. 60 ГК України.
Зокрема, обов'язки особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи, встановлені у статті 105 Цивільного кодексу України, серед яких зазначено: негайне письмове повідомлення учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, органу, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення; призначення комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційна комісія, ліквідатор тощо), яка поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.
Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи. Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується: за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами; за рішенням суду про визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи.
У силу частини 3 цієї статті, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Крім загальних правил щодо порядку припинення юридичних осіб, передбачених статтею 105 Цивільного кодексу України, цей Кодекс встановлює і спеціальні правила порядку ліквідації юридичної особи, які спрямовані на забезпечення прав та інтересів кредиторів. Комісія з припинення юридичної особи (ліквідаційна комісія), яка створюється і діє на попередніх етапах відповідно до статей 105, 110 Цивільного кодексу України, обов'язково складає після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду.
Відповідно до вимог частини 1 статті 111 Цивільного кодексу України проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
На етапі затвердження проміжного ліквідаційного балансу з'ясовуються питання про достатність чи недостатність в юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів, у разі недостатності яких ліквідаційною комісією здійснюється продаж майна юридичної особи.
За недостатньої вартості майна ліквідаційна комісія має діяти відповідно до правил статті 110 Цивільного кодексу України, яка приписує в цьому випадку здійснювати ліквідацію в порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Зазначені норми цивільного законодавства кореспондуються і з приписами статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання.
Зі змісту частини 5 цієї статті вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги Закону, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст. 60 ГК України, публікації оголошення в порядку ст. 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст. 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
До заяви наданої головою ліквідаційної комісії Тимтишиною Т.Ю. про порушення справи про банкрутство додано: копію свідоцтва серія А00 №690285 про державну реєстрацію ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", копію довідки АБ №302380 ЄДРПОУ від 09.03.2010р., копію довідки про зняття на облік платника податків №2189 від 23.03.2010р., копію статуту ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" 2011р., копію протоколу №18-09/2011 загальних зборів учасників ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" від 18.08.2011р., копію витягу ЄДРОФОП станом на 29.08.2011р., копію витягу з Бюлетеня державної реєстрації №189 (24) 2011р., копію листа ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" №01-12 від січня 2012р., копію листа Славутської ОДПІ №813/8/29-014 від 20.01.2012р., копію довідки УПФ України у Славутському районі та м. Славута №2877/04 від 14.03.2012р., копію довідки Славутського міськрайонного центру зайнятості від 23.01.2012р., ліквідаційний баланс станом на 20.09.2012р., протокол засідання ліквідаційної комісії ТОВ "Сварог органік Продукт" від 20.09.2012р., проміжний баланс ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" станом на 20.09.2012р., протокол №24/09-2012 зборів учасників ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" від 24.09.2012р., протокол №01/10-2012 зборів учасників ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" від 01.10.2012р., копію постанови про закінчення виконавчого провадження 31.08.2012р., копію виконавчого листа по справі №2270/11505/11 від 27.10.2011р., копію рішення Славутської ОДПІ №5 від 17.09.2012р., копії фінансового звіту станом на 30.06.2012р., станом на 31.12.2010р., станом на 31.12.2011р., копії заяв про визнання грошових вимог №429 від 14.09.2011р., №183 від 30.09.2011р., №596 від 03.11.2011р.; копії актів звірки, наказ ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" №1 від 03.07.2012р., акти списання оборотних активів та дебіторської заборгованості, прибутковий касовий ордер №8 від 25.08.2011р., видаткові накладні, податкові накладні, договір поставки №33-СО паливно-мастильних матеріалів від 01.01.2010р., договір поставки №35 СО паливно-мастильних матеріалів від 01.03.2011р., договір №25/04-10/П оренди нерухомого майна та обладнання від 25.04.2010р. з додатком №1, акт приймання-передачі майна в оренду від 25.04.2010р. згідно договору оренди нерухомого майна та обладнання №25/04-10/П від 25.04.2010р., акти здачі-приймання робіт (надання послуг) №1 від 31.12.2010р., податкова накладна №1026 від 31.12.2010р., договір оренди легкового автомобіля від 01.09.2010р., акт приймання-передачі від 01.09.2010р. за договором оренди легкового автомобіля від 01.09.2010р., акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №1030 від 31.12.2010р., договір купівлі-продажу №24/12-07 від 24.12.2007р., додаткові угоди від 30.12.2008р. та від 05.09.2010р. до договору купівлі-продажу №24/12-07 від 24.12.2007р., оборотно-сальдова відомість по рахунку 631, договір позики №1 (поворотної фінансової допомоги) від 20.07.2010р., платіжні доручення, договір позики №16/09 (поворотної фінансової допомоги) від 16.09.2011р., картка рахунку 6851, договір №29/06 купівлі-продажу від 29.06.2010р., довіреність на отримання цінностей №30 від 29.06.2010р., довідка Шепетівського відділення №2 Хмельницької філії ПАТ "Брокбізнесбанк" №056/29/390 від 02.10.2012р.
Ознайомившись з поданою заявою та доданими до неї матеріалами суд встановив, що серед додатків відсутні належні докази: розміщення в друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї (додано копію публікації оголошення про припинення юридичної особи опублікованого у Бюлетені державної реєстрації №189 (24) 2011р., в тексті якого не вказано строк та порядок заявлення вимог кредиторами, як цього вимагають ст.105 ЦК України та ст.60 ГК України), що зазначалось в ухвалі про повернення заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", м. Славута Хмельницької області Господарського суду області №7/05-12/383/12 від 27.09.2012р.; повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію товариства у встановленому законодавством порядку; наявності чи відсутності заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди.
Крім того, згідно поданого ліквідаційного балансу станом на 20.09.2012р. у заявника існує кредиторська заборгованість в загальній сумі 1016,4 тис. грн., з яких заборгованість за товари, роботи, послуги - 297,0тис. грн., заборгованість перед бюджетом - 680,4 тис. грн., інші поточні зобов'язання - 39,0 тис. грн.
Однак, на підтвердження наявності вищевказаної кредиторської заборгованості зазначеної у заяві, заявником не подано належних доказів (в розумінні ст. 7 Закону), в тому числі заборгованість перед бюджетом в сумі 680,4 тис. грн.
В поданих до заяви матеріалах знаходяться копії виконавчого листа Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/11505/11 від 27.10.2011р. про стягнення з ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 182938,49грн., постанови про закінчення виконавчого провадження №30841943 від 31.08.2012р. щодо примусового виконання виконавчого листа №2270/11505/11 від 27.10.2011р. в зв'язку з прийнятим рішення учасниками ТОВ "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ" про ліквідацію і створення ліквідаційної комісії, та рішення Славутської ОДПІ №5 від 17.09.2012р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, в якому вказаний розмір податкової заборгованості з ПДВ на дату складання рішення в сумі 80567,43грн. Дані докази не можуть бути належним доказами заборгованості заявника перед Славутською ОДПІ в сумі 680423,84грн.
Дослідження вище вказаних обставин має істотне значення для правильного вирішення справи, її обставин, які входять до предмету доказування у даній справі.
Згідно ст. 32, ст. 33 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Разом з тим належних і допустимих доказів на підтвердження дотримання заявником основних нормативних актів, які регулюють порядок ліквідації суб'єктів підприємницької діяльності: Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Законів "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. N755-IV і "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.92р. N2343-XII до заяви не додано, що суперечить усталеній судовій практиці (постанови Вищого господарського суду України по справах господарського суду Хмельницької області №13/5025/1080/11 від 19.10.2011р., №13/5025/960/11 від 02.11.2011р.).
Згідно з вимогами п.3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких грунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Стаття 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає, що суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону; не подано доказів щодо сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі; заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті 1 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення з дотриманням вимог ст.7 Закону.
Заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню на підставі п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. 7, ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", пунктом 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", м. Славута Хмельницької області повернути без розгляду.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "СВАРОГ ОРГАНІК ПРОДУКТ", м. Славута Хмельницької області (код ЄДРПОУ 35211837) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 5365,00грн., перерахований згідно платіжного доручення №632 від 24.09.2012р. на підставі п.2.ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.11р. №3674-VI.
Додаток: заява та додані до неї матеріали на 142-х аркушах, в т. ч. платіжне доручення №632 від 24.09.2012р. на суму 5365,00грн.
Суддя С.І. Крамар
Віддрук. 2 прим.: 1 - до справи, 2 - заявнику (боржнику - м. Славута, вул. Привокзальна, 86) (рек. з повідомленням).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2012 |
Оприлюднено | 12.10.2012 |
Номер документу | 26386234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Крамар С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні