11/141-3147
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"24" листопада 2008 р.Справа № 11/141-3147
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Сидорук А.М.
Розглянув справу
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Цукоренергомонтаж», Київська область Києво-Святошинський район с. Софіївська Борщагівка вул. Горького,1-а.
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоростків-цукор», м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області вул. Заводська,1.
За участю представників сторін:
Позивача: Сарнавська Л.О. –представник.
Відповідача: не з‘явився.
Суть справи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Цукоренергомонтаж», Київська область Києво - Святошинський район с. Софіївська Борщагівка вул. Горького,1-а звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоростків-цукор», м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області, вул. Заводська,1 про стягнення 69 683 грн. 55 коп.
Відповідач письмового відзиву на позов суду не надав, явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
В розпочатому судовому засіданні представнику позивача роз'яснено його права та обов'язки, передбаченні ст. ст. 22, 81-1 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне:
29 червня 2006 року між позивачем ТзОВ «Цукоренергомонтаж», Київська область Києво - Святошинський район с. Софіївська Борщагівка вул. Горького,1-а та відповідачем ТзОВ «Хоростків-цукор», м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області вул. Заводська,1 був укладений договір підряду №20 (Далі Договір). Відповідно до умов даного Договору позивач (далі Підрядник) зобов'язався закупити всі необхідні матеріали, виготовити нижню частину екранів до котла БГМ-35-М та виконати монтажні роботи по їх заміні, провести гідравлічні випробування з представленням здаточної документації, здати в експлуатацію, провести технічний огляд згідно кошторису-специфікації, який являється невід‘ємною частиною Договору, а відповідач (далі Замовник) зобов'язався прийняти виконані Підрядником роботи та оплатити їх вартість.
На виконання умов Договору позивачем було виконано роботи передбачені Договором, що підтверджується актом прийняття робіт №1.
Відповідно до п.п. 3.2 Договору Замовник зобов‘язаний оплатити вартість виконаних робіт шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Підрядника на протязі десяти календарних днів з моменту підписання виконавчих документів, які підтверджують факт виконання робіт.
Відповідач свої зобов'язання за Договором не виконав належним чином і розрахувався за виконані роботи лише частково в сумі 10 000 грн.
На день звернення до господарського суду Тернопільської області борг відповідача перед позивачем становить 40 961 грн. 55 коп., що підтверджується актом звірки розрахунків, підписаним сторонами від 03.10.2006 року.
Згідно ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 838 Цивільного кодексу України Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи.
Згідно п.3 ст.837 ЦК України для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.
Згідно ст. 11 ЦК України договір є однією з підстав виникнення зобов'язань.
У відповідності до ст.ст. 525, 526, 527, 530 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
В силу ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України позивач нарахував відповідачу 13 858 грн. 10 коп. –збитків, спричинених інфляційними процесами та 2 048 грн. 69 коп. – 3% річних від простроченої суми, що підтверджується обґрунтованим розрахунком, наявним в матеріалах справи.
За неналежне виконання умов Договору позивач відповідно до п.п. 5.3 Договору нарахував відповідачу пеню в сумі 12 815 грн. 21 коп.
Виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язання(ст. 546 Цивільного кодексу України).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання(ст. 549 Цивільного кодексу України).
Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст.44 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з державного мита, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Позивач в судовому засіданні та відповідно до своїх позовних вимог просить суд стягнути з відповідача на його користь 4 000 грн. витрат пов‘язаних з оплатою юридичних послуг, в обґрунтування понесених витрат позивачем надано господарському суду копію договору №1130 від 11.09.2008 року про надання правової допомоги укладеного між позивачем та «Юридичною конторою Малецького», квитанцію до прибуткового касового ордера № 1130/9 від 04.10.2008 р.
На день розгляду справи докази погашення відповідачем заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ст. 33,43 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, господарський суд вважає позовні вимоги ТзОВ «Цукоренергомонтаж», Київська область Києво - Святошинський район с. Софіївська Борщагівка вул. Горького,1-а обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Згідно ст.49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33,43,49,75,77,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоростків-цукор», м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області вул. Заводська,1 ідентифікаційний код 31818410 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Цукоренергомонтаж», Київська область Києво - Святошинський район с. Софіївська Борщагівка вул. Горького,1-а, ідентифікаційний код 13706670 –40 961 грн. 55 коп. боргу; 2 048 грн. 69 коп., що складає 3% річних; 13 858 грн. 10 коп. інфляційних нарахувань; 12 815 грн. 21 коп. пені за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, 4 000 грн. витрат, пов‘язаних з оплатою юридичних послуг, 696 грн. 84 коп. в повернення сплаченого державного мита та 118 грн. 00 коп. в повернення витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.
3. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторонами може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його прийняття (підписання) через місцевий господарський суд.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2008 |
Оприлюднено | 07.01.2009 |
Номер документу | 2639587 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні