ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" липня 2012 р. Справа № 2a-2011/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитин Н.М.
при секретарі судового засідання Жовнірович О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Калуської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області Державної податкової служби до приватного підприємства "Українка Гошій" про стягнення коштів в сумі 1190,00 грн,-
ВСТАНОВИВ:
11.07.2012 року Калуська об'єднана державна податкова інспекція Івано-Франківської області (надалі-позивач), звернулася в суд з позовом до приватного підприємства "Українка Гошій" про стягнення коштів в сумі 1190,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податкову заборгованість яка виникла за період з 17.04.2011 р. по 10.07.2012 р. у розмірі 1190,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на прибуток.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи за адресою зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 77300, Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Підвальна 10/38, рекомендована кореспонденція яка направлялась, повернулась назад до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 21).
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
На підставі ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч. 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що приватне підприємство "Українка Гошій" зареєстроване виконавчим комітетом Калуської міської ради Івано-Франківської області 11.07.2006 року як юридична особа, індетифікаційний код 34032611 (а.с. 6).
24.02.2011 року позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку ПП "Українка Гошій" та встановлено факт порушення терміну подання податкової звітності з податку на прибуток в порушення вимог п.п 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п .16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та не подало декларації по податку на прибуток за 2009 - 2010 роки.
За результатами перевірки було складено акт № 216/1501/34032611 від 24.02.2011 року (а.с.11) та на його підставі винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 00004801501 від 24.02.2011 року про застосування до ПП «Українка Гошій»штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1190,00 гривень (а.с.13). Вказане податкове повідомлення-рішення надсилалось відповідачу, однак поштова кореспонденція повернулось до позивача з відміткою "за закінчення терміну зберігання".
30.03.2011 року головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб Данилів Л.І. та начальником адміністративно-господарського відділу Красієм П.М. складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 58.3 ст. 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено, а тому сума штрафних санкцій є узгодженою та підлягає стягненню з відповідача.
Також, сума заборгованості в розмірі 1190,00 грн. підтверджуються довідкою позивача від 10.07.2012 року №2555/10/190 (а.с.9).
Як вбачається з матеріалів справи, на адресу відповідача направлялись корінці першої та другої податкової вимоги (а.с. 15,16).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПК України), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПК України).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПК України).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Податковим кодексом України (далі - ПК України) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Приписами ПК України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги те, що доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Українка Гошій" (ідентифікаційний код 34032611, місцезнаходження -77300, Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Підвальна,10/38) із розрахункових рахунків у банках, що обслуговують дане підприємство та за рахунок належної відповідачу готівки в дохід Державного бюджету України 1 190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень 00 копійок податкового боргу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ Микитин Н.М.
Постанова складена в повному обсязі 01.08.2012 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2012 |
Оприлюднено | 15.10.2012 |
Номер документу | 26411243 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитин Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні