Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/9411/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дворникова М.С.
при секретарі Воловик Ю.В.,
за участю:
представника позивача Гадалової Ю.І.,
представника відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Благодійного фонду «Сприяння молодим юристам» про припинення юридичної особи,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду з адміністративним позовом до Благодійного фонду «Сприяння молодим юристам» про припинення юридичної особи. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Калінінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби як платник податків, проте на порушення підпункту 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України відповідач не подає звітність про отримані доходи протягом року, що за приписами частини 2 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, надавши пояснення, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надав.
Поштове відправлення з ухвалою суду про відкриття провадження надіслано на адресу відповідача, повернено до суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання. Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
На підставі частини 4 статті 128 КАС України суд визнав за можливе вирішити справу у відсутність представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, наявні у справі, суд встановив наступне.
Відповідач - Благодійний фонд «Сприяння молодим юристам» зареєстрований 22.06.2007 року виконавчим комітетом Донецької міської ради, про що свідчить Спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, який міститься в матеріалах справи.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 609/10/29-014-2 від 25.06.2007 року відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Калінінському районі м. Донецька, правонаступником якої є позивач, з 25 червня 2007 року за № 734.
Згідно з актом перевірки справи з оподаткування № 651/15-111-3 від 25 травня 2012 року Благодійний фонд «Сприяння молодим юристам» не надає податкової звітності до органу державної податкової інспекції з моменту реєстрації.
Як вбачається з довідки ДПІ у Калінінському районі м. Донецька Донецької області ДПС, Благодійний фонд «Сприяння молодим юристам» заборгованості з платежів перед бюджетом не має.
Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 статті 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Крім того, ст. 110 Цивільного кодексу України також передбачена ліквідація юридичної особи за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
До того ж, у відповідності до ч.ч. 1, 3 ст. 19 вказаного Закону України «Про об'єднання громадян», припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України, що набрав законною сили з 01 січна 2011 року, платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Підпунктом 20.1.12 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно з п. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону дія цього закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно - правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців (аналогічна правова позиція викладена в рішенні Донецького апеляційного адміністративного суду по справі №2а/0570/3153/2011 від 27 квітня 2011 року).
За правилами ч. 1 ст. 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
З огляду на наведене, доказів, які б спростували заявлені позовні вимоги в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, суд вважає, що позовна заява Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Благодійного фонду «Сприяння молодим юристам» про припинення юридичної особи підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 40, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Благодійного фонду «Сприяння молодим юристам» про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Благодійний фонд «Сприяння молодим юристам» (ЄДРПОУ 35237745, адреса: 83052, м. Донецьк, бул. Шахтобудівників, буд. 16 кв. 63).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні в присутності представника позивача 13 серпня 2012 року.
Повний текст постанови складений 17 серпня 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дворников М.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2012 |
Оприлюднено | 17.10.2012 |
Номер документу | 26428715 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Дворников М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні