Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/12583/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10-00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смагар С.В.
при секретарі Поддубному С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби
про стягнення з розрахункових рахунків у банках суми податкової заборгованості у загальному розмірі 11405 грн. 98 коп.
за участю представників:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Жовтневою міжрайонною державною податковою інспекцією м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби заявлено позов до Дочірнього підприємства «Приморське автотранспортне підприємство 11483» Відкритого акціонерного товариства «Донецькавтотранс» про стягнення з розрахункових рахунків у банках суми податкової заборгованості з орендної плати з юридичних осіб, з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 11405 грн. 98 коп.
Правовою підставою стягнення представник позивача вважає норми статті 67 Конституції України, норми Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509- ХІІ (зі змінами та доповненнями), Податкового кодексу України 2 грудня 2010 року № 2755-VI.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи належним чином повідомлений, через канцелярію суду надав письмове клопотання про розгляд справи у відсутності представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи належним чином повідомлений, до суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення «адресат вибув». Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Дочірнє підприємство «Приморське автотранспортне підприємство 11483» Відкритого акціонерного товариства «Донецькавтотранс» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, перебуває на податковому обліку платника податків у Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби, включене до ЄДРПОУ за номером 25953008.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Згідно пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Як встановлено судом, відповідачем до податкового органу були подані декларації: з орендної плати за земельні ділянки за 2011 рік від 31 січня 2011 року № 1008, якою відповідач визначив суму податкових зобов'язань, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 21965 грн. 12 коп., з податку на додану вартість за червень 2011 року від 19 липня 2011 року № 9005148166 - у розмірі 1000 грн., за липень 2011 року від 19 серпня 2011 року № 9006974383 - у розмірі 1500 грн., за серпень 2011 року від 20 вересня 2011 року № 9008064640 - у розмірі 2427 грн., з податку на прибуток підприємства за 2 квартал 2011 року від 9 серпня 2011 року № 9006331990 - у розмірі 2711 грн., за 2-4 квартали 2012 року від 9 лютого 2012 року № 9015801403 - у розмірі 2399 грн., та уточнююча податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки за 2011 рік від 26 квітня 2011 № 13075.
Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податковим органом на підставі актів перевірок прийняті податкові повідомлення-рішення: за платежем з податку на додану вартість від 20 вересня 2011 року № 0001111520 - у розмірі 840 грн. (отримано відповідачем), від 29 березня 2012 року № 0000481520 - у розмірі 170 грн., за платежем податок на прибуток приватних підприємств від 8 грудня 2011 року № 0001451510 - у розмірі 170 грн. (направлено поштою, але не отримано). У судовому чи адміністративному порядку зазначені податкові повідомлення-рішення оскаржені не були.
Згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом відповідачу була направлена податкова вимога форми «Ю» від 3 травня 2011 року № 64, яка була ним отримана, у судовому чи адміністративному порядку не оскаржена.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Податковим органом відповідачу була нарахована пеня по податку на додану вартість у сумі 117 грн. 72 коп., з орендної плати з юридичних осіб - 1 грн. 01 коп.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Відповідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Підпункт 14.1.93 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачає, що кошти - гривня або іноземна валюта.
Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми заборгованості та зворотного боку облікової картки платника податків по кожному виду податків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідача станом на 8 жовтня 2012 року існує податковий борг з орендної плати з юридичних осіб, з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 11405 грн. 98 коп., який підлягає стягненню з рахунків платника податків у обслуговуючих банках.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства «Приморське автотранспортне підприємство 11483» Відкритого акціонерного товариства «Донецькавтотранс» про стягнення з розрахункових рахунків у банках суми податкової заборгованості з орендної плати з юридичних осіб, з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 11405 грн. 98 коп., задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Дочірнього підприємства «Приморське автотранспортне підприємство 11483» Відкритого акціонерного товариства «Донецькавтотранс» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Червонофлотська, буд. 165, код ЄДРПОУ 25953008) у банківських установах на користь бюджету заборгованість з орендної плати з юридичних осіб, з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 11405 грн. 98 коп. (одинадцять тисяч чотириста п'ять гривень дев'яносто вісім копійок).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 12 жовтня 2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2012 |
Оприлюднено | 17.10.2012 |
Номер документу | 26429319 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні