ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2012 року о/об 10 год. 12 хв. Справа № 0870/6786/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Тєтєрєвої К.О., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Кам'янсько-Дніпровського прокурора в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Приватного акціонерного товариства «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство»
про стягнення штрафу, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Кам'янсько-Дніпровський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач або ЗТУ ДКЦПФР) звернувся з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» (далі - відповідач або ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство») про стягнення штрафу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Кам'янсько-Дніпровською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо порушення законодавства про цінні папери ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» за результатами якої 20.04.2012 начальником ЗТУ ДКЦПФР складено Акт №7-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство». 08.05.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР винесено постанову №11-ЗП про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» накладено штраф в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 грн. 00 коп., який у добровільному порядку відповідачем не сплачено.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 09 серпня 2012 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Від прокурора та представника позивача надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі. Позовні вимоги прокурор та представник позивача підтримують у повному обсязі, просять їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, причину неприбуття суду не повідомив. Про день, час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав.
За таких обстави суд приходить до висновку, що є можливим розглянути адміністративну справу без участі представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.
Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» зареєстроване як юридична особа 26.02.1998 за адресою: 71330, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с. Благовіщенка, вул. Шевченка, буд. 8, ідентифікаційний код 00954231.
Кам'янсько-Дніпровською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо порушення законодавства про цінні папери ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство», якою встановлено, що 06.10.2011 уповноваженою особою ДКЦПФР щодо ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» винесено розпорядження №375-ЗП про усунення порушень законодавства про цінні папери. Згідно розпорядження відповідач у термін до 06.02.2012 повинен був здійснити дії передбачені ч.3 ст. 155 Цивільного кодексу України», а саме, якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації. Станом на 06.02.2012 розпорядження не виконано, що є правопорушенням відповідальність за яке передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
10.04.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» за фактом невиконання розпорядження №375-ЗП від 06.10.2011.
25.04.2012 начальником ЗТУ ДКЦПФР Здоронок Г.І. винесено постанову, якою розгляд справи призначено на 08.05.2012, про що своєчасно повідомлено ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство».
08.05.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР винесено постанову №11-ЗП про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» накладено штраф в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 грн. 00 коп. На розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів представник ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» не з'явився, про що зазначено у постанові.
Супровідним листом ДКЦПФР №918/03-14 від 10.05.2012 постанова №11-ЗП від 08.05.2012 була надіслана на адресу відповідача.
Частиною 3 ст. 155 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про акціонері товариства» мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 1250 мінімальних заробітних плат виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства. Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Власний капітал (вартість чистих активів) товариства - різниця між сукупною вартістю активів товариства та вартістю його зобов'язань перед іншими особами. Порядок збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (ч. 2, 4 Закону України «Про акціонері товариства»).
Як вбачається з адміністративного позову, згідно даних, наведених у формі річного звіту ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» за 2010 рік «Інформація щодо вартості чистих активів емітента» вартість чистих активів ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» станом на 31.12.2010 становила від'ємне значення 636000 грн. 00 коп., а розмір зареєстрованого статутного капіталу товариства станом на 31.12.2010 складав 656000 грн. 00 коп. Отже, розмір чистих активів ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» на кінець звітного 2010 року був менший від розміру його зареєстрованого статутного капіталу на цю ж дату та менший від мінімального статутного капіталу акціонерних товариств, встановленого законодавством на дату створення товариства.
Пунктом 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Позивачем 06.10.2011 було винесено розпорядження №375-ЗП щодо ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство», яким відповідачу надано термін для усунення порушень, а саме ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» зобов'язано здійснити дії, передбачені ч.3 ст. 155 ЦК України. У встановлений ДКЦПФР термін розпорядження №375-ЗП від 06.10.2011 відповідачем не виконано.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пункт 8 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлює, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів. Відповідно до зазначеної норми, штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
На виконання вищезазначених норм, 10.04.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» за фактом невиконання розпорядження від 06.10.2011 №375-ЗП, 20.04.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР складено Акт №7-ЗП, який надсилався на адресу відповідача із супровідним листом від 20.04.2012 №825/03-14. 08.05.2012 уповноваженою особою ДКЦПФР винесено постанову №11-ЗП про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на ПрАТ «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 грн. 00 коп. Постанова була надіслана на адресу відповідача із супровідним листом №918/03-14 від 10.05.2012.
Враховуючи те, що Приватне акціонерне товариство «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» на час розгляду справи у добровільному порядку не сплатило штраф у розмірі 17000 грн. 00 коп. суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути Приватного акціонерного товариства «Благовіщенське хлібоприймальне підприємство» (71330, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с. Благовіщенка, вул. Шевченка, буд. 8, ідентифікаційний код 00954231) на користь Держави штраф у сумі 17000 грн. 00 коп. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок), який підлягає зарахуванню на розрахунковий рахунок №31112106700142 Управління Державного казначейства в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: відділення держказначейства в Кам'янсько-Дніпровському районі, код ЄДРПОУ 34677098, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.В. Горобцова
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2012 |
Оприлюднено | 17.10.2012 |
Номер документу | 26429620 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні