Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
09.10.2012 р. Справа № 2а-4715/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинов І. А. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомБаштанського районного центру зайнятості,
доОСОБА_1,
простягнення заборгованості в сумі 333,27 грн., В С Т А Н О В И В:
Баштанський районний центр зайнятості (далі - Позивач) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - Відповідач) з вимогами стягнути витрати, пов'язані з навчанням, проживанням та кошти виплаченої матеріальної допомоги на загальну суму 333,27 грн.
В обгрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що Відповідачем порушено умови умови договору на професійне навчання.
Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
19 січня 2012 року Відповідач зареєстрований у Баштанському районному центрі зайнятості як безробітний.
Відповідно до ч.і ст.19 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що служба зайнятості організує при потребі професійну підготовку і перепідготовку громадян у системі служби зайнятості або направляє їх до інших навчальних закладів, що ведуть підготовку та перепідготовку працівників, сприяє підприємствам у розвиткові та визначенні змісту курсів навчання й перенавчання.
На момент реєстрації в центрі зайнятості Відповідач не мав спеціальної освіти необхідної для набуття певної професії, враховуючи це йому було запропоновано пройти навчальний курс та отримати спеціальність.
26 березня 2012 року Відповідачем подано заяву про направлення його на навчання за спеціальністю «Електрогазозварник» (а.с. 15). 26 березня між Позивачем та Відповідачем укладено договір №145612032600017 (а.с. 16) щодо професійного навчання з терміном навчання 5,4 місяці. Навчання безробітного за направленням центру зайнятості здійснювалось на підставі договору про професійне навчання №1456/22/12Г від 26 березня 2012 року (17-18), укладеного між Баштанським РЦЗ та публічним акціонерним товариством «Чорноморський суднобудівний завод»(надалі - ПАТ «ЧСЗ»). За умовами договору безробітний проходить навчання за професією «Електрогазозварник»у період з 27 березня 2012 року по 04 вересня 2012 року. Згідно наказу № 178 від 27 березня 2012 року (а.с. 19) ПАТ «ЧСЗ»- ОСОБА_1 зараховано з 27 березня 2012 року до складу групи учнів прийнятих на навчання за професією «Електрогазозварник».
Відповідно до умов договору, відповідач розпочав навчання за програмою «Електрогазозварник»в учбовому комбінаті ПАТ «ЧСЗ»з 27 березня 2012 року. Згідно даних навчальним закладом табелів відувавання занять слухачами, які проходять професійне вчання, ОСОБА_1 не відвідував заняття з 04 квітня 2012 року. Відповідно до наказу начальника учбового комбінату ПАТ «ЧСЗ»№ 34 від 24 квітня 2012 року (а.с. 22), Відповідача відраховано з групи електрогазозварників з 04 квітня 2012 року у зв'язку з пропуском занять без поважних причин.
Відповідно до п.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби без поважних причин із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації (відповідно до п. 4 ст. 36 - незастраховані особи виконують обов'язки та несуть відповідальність, так як і застраховані особи). А також згідно з пунктом 28 «Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного»(затверджено наказом Мінпраці та соціальної політики від 20.11.2000р. №308) - у разі припинення професійного навчання за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за набутою професією (спеціальністю) з осіб стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи щоденні), витрат на проживання та витрат, пов'язаних з попереднім медичним та наркологічним оглядом відповідно до законодавства.
Згідно з розрахунком вартості професійного навчання безробітного Відповідача, сума витрат, пов'язаних з навчанням складає 17 грн. 40 коп. ( сімнадцять грн. 40 коп.). Вартість проживання в гуртожитку, згідно з актами виконаних робіт за березень - квітень 2012 року наданих ТОВ «Корабел - Промстрой»становить 210 грн. 00 коп. Окрім цього, у період проходження навчання, безробітному ОСОБА_1 було виплачено матеріальну допомогу у період професійного навчання на загальну суму 105 грн. 87 коп.. Загальна сума витрат, яка підлягає поверненню Баштанському РЦЗ, становить 333 грн. 27 коп., що підтверджується розрахунком Позивача (а.с. 30).
31 травня 2012 року Відповідачу з метою вирішення питання у досудовому порядку було направлено претензійний лист вих. № 18-05-291 (а.с. 23), який він отримав 05 червня 2012 року, про що свідчить підпис у повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 24).
Проте станом на 10 вересня 2012 року Відповідачем не сплачена заборгованість.
Згідно ч. 3 ст. 36 Закону у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст. 39 Закону, вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Баштанського районного центру зайнятості (р/р 37175001000447 в ГУДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013, ЄДРПОУ 20885986) витрати, пов'язані з навчанням, проживанням та кошти виплаченої матеріальної допомоги на загальну суму 333,27 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя І. А. Устинов
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2012 |
Оприлюднено | 17.10.2012 |
Номер документу | 26430179 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Устинов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні