ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.09.12Справа №2а-2054/12/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І. , розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополі Державної податкової служби до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельне товариство «Троїця»про стягнення заборгованості в розмірі 171,00 грн.,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекції у Ленінському районі м. Севастополі Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельне товариство «Троїця»про стягнення заборгованості в розмірі 171,00 грн. Вказує, що ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України на адресу ОК «ЖБТ «Троїця»було направлено податкову вимогу № 661 від 27.05.2011 року поштою з повідомленням про вручення з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, яка становила 171,00 грн. На час звернення позивача до суду заборгованість по в сумі 171,00 грн. відповідачем не сплачена.
Ухвалою від 07 вересня 2012 року відкрито скорочене провадження по адміністративній справі, запропоновано відповідачеві подати у строк до 25 вересня 2012 року письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, також зобов'язано позивача надати суду довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців щодо місця реєстрації відповідача.
Відповідачем ухвалу від 07 вересня 2012 року про відкриття скороченого провадження по адміністративній справі виконано не було.
Позивач ухвалу від 07 вересня 2012 року також не виконав.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Судом встановлено наступне. Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельне товариство «Троїця»зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя як платник податків, код ЄДРПОУ 34464682 (а.с.8).
06.04.2011 року ОК «ЖБТ «Троїця»було надано до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податкову декларацію з податку на прибуток № 34563 за І квартал 2011 року, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 1,00 грн. по терміну сплати 20.05.2011 року (а.с.10).
Відповідно до п. 54.1. ст.. 54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі -Кодекс № 2755) крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Підпунктом 56.11 статті 56 Кодексу № 2755 визначено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 Кодексу № 2755 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Суму податкового зобов'язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов'язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.
Проте, узгоджену суму само визначеного податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємства ОК «ЖБТ «Троїця»сплачено не було, у зв'язку з чим у платника виникла заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток в розмірі 1,00 грн.
04.04.2011 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя було проведено камеральну перевірку своєчасності подання ОК «ЖБТ «Троїця»податкової звітності. За результатами перевірки складений акт перевірки № 2631/10/15-1/34464682 від 04.04.2011 року (а.с.11). Перевіркою встановлено порушення з боку відповідача п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», яке виразилось у несвоєчасному поданні податкової декларації. Так декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року (граничний строк подання 09.11.2010 року) надано 24.11.2010 року.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі -Закон № 2181) (що діяв на момент виникнення відносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР (далі -Закон № 334) платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Відповідальність за вказане порушення встановлена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України відповідальність за вказане порушення передбачає накладення штрафу в розмірі 170, 00 грн., за кожне неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.
На підставі акту перевірки відповідно до ст. 58 Податкового кодексу України керівництвом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя ДПС було прийняте податкове повідомленні -рішення № 0002810151/0 від 13.05.2011 року (а.с.20) про застосування до ОК «ЖБТ «Троїця»штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн. Зазначене податкове повідомлення -рішення було направлене на адресу платника, але повернуто до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя ДПС з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не значиться»(а.с.21).
Узгоджену суму податкового зобов'язання з податку на прибуток платником сплачено не було, у зв'язку з чим на його обліковій картці з урахуванням існуючої заборгованості в розмірі 1,00 грн., заборгованість перед бюджетом склала 171,00 грн.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Кодексу № 2755 у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з чим, ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України на адресу ОК «ЖБТ «Троїця»було направлено податкову вимогу № 661 від 27.05.2011 року (а.с.16) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 171,00 грн., яка була повернута на адресу ДПІ з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання»(а.с.16).
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У добровільному порядку сума нарахованого податкового зобов'язання не погашається і заходів з погашення заборгованості відповідач не робить.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 171,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельне товариство «Троїця» (99029, м. Севастополь, вул. М.Музики, буд. 90, кв. 228, код ЄДРПОУ 34464682, р/р 2600000016219, МФО 384986) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя Державної податкової служби (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, ЄДРПОУ 23193148) в дохід Державного бюджету Ленінського району м. Севастополя (р/р 31111008700007, банк одержувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, код платежу 11020900, код ЄДРПОУ 24035598) суму заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток в розмірі 171,00 грн. (сто сімдесят одна грн. 00 коп.).
3. Зобов'язати Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельне товариство «Троїця»виконати постанову негайно.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.І. Майсак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2012 |
Оприлюднено | 17.10.2012 |
Номер документу | 26431162 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Майсак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні