Постанова
від 11.10.2012 по справі 2а/2470/2384/12
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2384/12

15:19 год.

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левицького В.К.,

за участю секретаря судового засідання Козмуляка А.І.,

сторін:

представника позивача - Тимирівського О.І.;

відповідач - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новоселицькому районі до Державного підприємства "Вашківський спиртовий завод "Новоселиця" - регіональна філія державного підприємства "Вашківський спиртовий завод" про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новоселицькому районі (далі - позивач) звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з Державного підприємства «Вашківський спиртовий завод «Новоселиця» - регіональна філія державного підприємства «Вашківський спиртовий завод» (далі - відповідач) заборгованість (недоїмки) зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 2149,28 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що в порушення п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» відповідач як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Проте, відповідач не сплачує страхові внески, що призвело до виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 2149,28 грн. Оскільки заборгованість в добровільному порядку відповідачем на сплачена, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної заборгованості.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується реєстром № 3 відправлення рекомендованої кореспонденції від 03.10.2012 р. та реєстром № 5800101995822 рекомендованих відправлень від 03.10.2012 р. Згідно результатів пошуку відстежень пересилання поштових відправлень від 11.10.2012 р. (офіційний сайт Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта») рекомендоване поштове відправлення 5800101994818 адресоване відповідачу отримано останнім за довіреністю 05.10.2012 р. Враховуючи приписи ст.ст. 35 та 167 КАС України, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, незважаючи на ненадходження до суду відмітки про вручення рекомендованого поштового відправлення. Нез'явлення у судове засідання відповідача та ненадання заперечення проти позову, згідно ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що Державне підприємство «Вашківський спиртовий завод «Новоселиця» (60300, м. Новоселиця, вул. Горького 8, ідентифікаційний код 35743391) відповідно до Законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» взятий на облік 18.06.2008 р. та є платником страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (а.с. 15).

16.05.2012 р. спеціалістами позивача проведено перевірку відповідача з питань правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, за результатами якої складено акт № 19 (а.с. 7). Копію акту отримано відповідачем, що підтверджується його підписом зробленим в акті.

В ході перевірки встановлено, що за відповідачем обліковується недоїмка зі сплати страхових внесків у сумі 2149,28 грн., яка виникла в період з 01.10.2008 р. по 01.01.2011 р.

В поданому відповідачем звіті щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІІ квартал 2012 р. від 12.07.2012 р. вказано, що за ним рахується заборгованість (недоїмка) по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України у сумі 2149,28 грн. (а.с. 12).

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі - Закон № 1105).

Згідно із ст. 5 цього Закону обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.

Відповідно до ст. ст. 15, 16 та 18 Закону № 1105-XIV страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.

Згідно п. 7 прикінцевих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» № 31 від 30.11.2010 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.12.2010 р. за № 1286/18581 та відповідно до підпункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 р. № 36, страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Статтею 55 Закону № 1105 встановлено, що спори щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.

Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства в частині несвоєчасної сплати страхових внесків, тому суд приходить до висновку про можливість задоволення позову повністю та стягнення з відповідача недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 2149,28 грн.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач під час розгляду справи не надав доказів відсутності або погашення недоїмки зі сплати страхових внесків. За таких обставин суд вважає, що вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст. 69, 71, 86, 94, 158, 160-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державного підприємства "Вашківський спиртовий завод "Новоселиця" - регіональна філія державного підприємства "Вашківський спиртовий завод" на користь Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новоселицькому районі недоїмку зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку та професійного захворювання в сумі 2149,28 грн. на розрахунковий рахунок 37179041000007 у Головному управлінні Державного казначейства України у Чернівецькій області, МФО 856135, код 25079014.

Порядок та строки набрання постановою законної сили та оскарження.

Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова, згідно ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано судом 16.10.2012 р.

Суддя В.К. Левицький

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.10.2012
Оприлюднено18.10.2012
Номер документу26441083
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2470/2384/12

Постанова від 11.10.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Левицький Василь Костянтинович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні