Рішення
від 10.10.2012 по справі 5011-14/13050-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-14/13050-2012 10.10.12 За позовом Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма-Фарм, ЛТД»

до Товариство з обмеженою відповідальністю «Агенція медичних комунікацій»

про стягнення 6 940,34 грн.

Суддя: Мельник С.М.

Представники сторін:

від позивача: Кан О.Є. -за дов.;

від відповідача: Завелецька В. В., Деряжна О.Є. за дов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Спільне українсько-естонське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма-Фарм, ЛТД»звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція медичних комунікацій»про стягнення 6 940,34 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором поставки № 48943 від 01.11.2010р.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 29.08.12 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 10.10.12 р.

В судовому засіданні 10.10.12 р. представник позивача позовні вимоги.

В судовому засіданні 10.10.12 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

01.11.10 р. між Спільним українсько-естонським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма-Фарм, ЛТД»(надалі -позивач, постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агенція медичних комунікацій»(надалі -відповідач, покупець) було укладено договір поставки № 48943, відповідно до п. 1.1. якого постачальник зобов'язується поставити і передати у власність покупцеві, а покупець прийняти і оплатити певний товар, асортимент, кількість та ціна якого, зазначені в видаткових накладних, які є його невід'ємною частиною до нього.

Відповідно до п.6.1. договору, оплата покупцем товару за цим договором здійснюється шляхом попередньої оплати або з відстроченням платежу. При цьому порядок оплати товару за цим договором (попередня оплата чи оплата з відстроченням платежу) обирається покупцем при поданні замовлення на поставку.

Пунктом 6.2. договору при здійсненні покупцем оплати товару з відстроченням платежу строк, протягом якого покупець зобов'язаний здійснити оплату за товар на користь постачальника, вказується постачальником у видатковій накладній на товар, який поставляється. При цьому перебіг такого строку починається від дати поставки товару покупцю, що вказана в видатковій накладній.

Строк (зазначений позивачем у видатковій накладні на поставлений товар) оплати за поставлений відповідачу товар минув.

Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Статтею 655 Цивільного кодексу України визначається, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України).

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлено встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

На виконання умов договору, позивач поставив відповідачу, а відповідач прийняв товар, що підтверджується накладними, копії яких наявні в матеріалах справи.

Відповідач свої зобов'язання по оплаті поставленого товару у встановлений термін не виконав, сплативши суму заборгованості у розмірі 3 783,61грн., під час розгляду справи по суті, що підтверджується платіжними дорученнями № 309 від 02.10.12 р., № 306 від 17.09.12 р., копії яких наявні в матеріалах справи. В частині стягнення 2000, 00 грн. слід відмовити, оскільки було сплачено до порушення провадження у справі, що підтверджується платіжним дорученням №201 від 03.08.12р.

26.07.12 р. позивач звернувся до відповідача з претензією про сплату боргу, проте відповідач відповіді на претензію не надав, суму заборгованості не сплатив.

Відповідно до п.10.4 Договору сторони встановили, що за умови прострочення покупцем строків оплати за товар, він повинен сплатити постачальнику суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та проценти за користування чужими грошовими коштами у розмірі 20% від простроченої суми оплати.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно розрахунку позивача, який не заперечується відповідачем, останній має сплатити 20 % за користування чужими грошовими коштами у розмірі 1 156,72 грн.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 20% за користування чужими грошовими коштами у розмірі 1 156,72 грн. законними, обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню. В частині стягнення суми у розмірі 3 783,61 грн. провадження у справі належить припинити у зв'язку з відсутністю предмета спору. В решті позову відмовити.

За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, у разі часткового задоволення позову судовий збір покладається на обидві сторони пропорційно задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 80,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція медичних комунікацій» (04212, м. Київ, вул. Тимошенка, 2/4, кв.89; код ЄДРПОУ 33783008) на користь Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма-Фарм, ЛТД»(01103, м.Київ, вул. Кіквідзе, 18-А; код ЄДРПОУ 21642228) 1 156 (одну тисячу сто п'ятдесят шість ) грн. 72 коп. 20%, 1 145 (одну тисячу сто сорок п'ять) грн. 69 коп. судового збору.

3. В частні стягнення 3 783,61 грн. провадження у справі припинити в решті позову відмовити.

4. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Повне рішення складено 15.10.12 р.

Суддя С.М. Мельник

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.10.2012
Оприлюднено18.10.2012
Номер документу26443569
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-14/13050-2012

Рішення від 10.10.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

Ухвала від 29.08.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні