Ухвала
від 16.10.2012 по справі 5021/1496/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

16.10.12 Справа №5021/1496/12.

Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А., розглянувши заяву боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтергазбуд» в особі голови ліквідаційної комісії Корнілова Євгенія Олександровича (42304, Сумська область, Сумський район, с. Степанівка, вул. Заводська, б. 4; ід. код 30267691) про порушення справи про банкрутство, відповідно до ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Сумської області звернувся боржник Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтергазбуд» в особі голови ліквідаційної комісії Корнілова Євгенія Олександровича з заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вказуючи в заяві що загальними зборами учасників ТОВ «Інтергазбуд» 05.01.2012р. згідно протоколу №7 прийнято рішення про ліквідацію товариства.

Розглянувши заяву боржника, надані до неї документи суд дійшов висновку про повернення заяви без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

За частиною 2 статті 105 Цивільного кодексу України після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення юридичної особи публікується у спеціальному друкованому засобі масової інформації.

Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Частиною 8 статті 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку, з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби, Пенсійного фонду про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу, подання до вказаних органів останньої звітності. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.

Вказані документи боржником до заяви не додані.

Також в порушення ст. 6, ст. 7 Закону до заяви не додані оновлений витяг з ЄДР стосовно ТОВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтергазбуд», довідки відповідних органів (МРЕУ, БТІ) стосовно майна боржника, висновок про незалежну оцінку майна, витяги з державних реєстрів нерухомого та рухомого майна, докази повідомлення податкового, пенсійного органу про припинення діяльності, оригінал балансу на останню звіту дату, довідка про відкриті рахунки.

Відповідно до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 17.09.2012р. № 01-06/1260/2012 платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги,) і мають містити відомості про те, саме яка позовна заява (заява, скарга) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Однак боржником до заяви подані копії квитанції №2089516.1 від 17.09.2012р. про сплату судового збору в розмірі 5510, 00 грн. та №2089.516.2 від 17.09.2012р. про сплату 55,10 грн.

Окрім того, до заяви додані в якості письмових доказів документи, які не відповідають вимогам ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, так як письмові докази додаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії.

Тобто, до заяви не додано доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, так як додані до заяви копії документів не можуть вважатися належними доказами та не приймаються судом до уваги, оскільки не відповідають вимогам частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 36, ст. 57 та п. 3 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтергазбуд», № 23/31 від 19.09.2012р. про порушення справи про банкрутство - повернути без розгляду.

Додаток: заява № 23/31 від 19.09.2012р. на 4-х аркушах, з додатком на 8-ми аркушах в т.ч. копія квитанції №2089.516.2 від 17.09.2012р. про сплату 55,10 грн., копія квитанції №2089516.1 від 17.09.2012р. про сплату судового збору в розмірі 5510, 00 грн.

СУДДЯ (підпис) КОСТЕНКО Л.А.

З оригіналом згідно:

Помічник судді Бардакова О.М.

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.10.2012
Оприлюднено18.10.2012
Номер документу26443861
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5021/1496/12

Ухвала від 16.10.2012

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні