cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-19/11430-2012 10.10.12
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АВП-Транс"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Ойл Груп"
про стягнення 20 080,00 грн
Суддя Шаптала Є.Ю.
Представники :
від позивача: Ободовський О.Є. за дов. №б\н від 10.08.2012р.
від відповідача не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Позивач звернувся до суду з позовом у якому просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Ойл Груп" заборгованість в розмірі 20 080,00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.08.2012р порушено провадження у справі №5011-19/11430-2012, призначено розгляд справи на 10.09.2012 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.09.2012 року розгляд справи відкладено на підставі ст.. 77 ГПК України на 10.10.2012 року.
Представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав та наполягав на задоволенні в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання потворно не з»явився, про причини неявки суд не повідомлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Поштові відправлення з ухвалами Господарського суду міста Києва № 5011-19/11430-2012 від 22.08.2012р. та 10.09.2012 р. були направлені відповідачу за адресою, вказаною у позовній заяві (02660, м. Київ, вул. Попудренка, 52).
За наведених обставин та з урахуванням приписів ст. 64 ГПК України, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена сторонам належним чином.
Письмових заяв, повідомлень суду щодо поважності причин відсутності представника відповідача в судовому засіданні 10.09.2012 р. та 10.10.2012р. від останнього до суду не надходило.
Приписами ст. 77 Господарського процесуального кодексу України визначений перелік обставин, за яких суд відкладає розгляд справи. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 названої статті, у разі нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу та, відповідно до п. 2 ч. 1 названої статті, у разі неподання витребуваних доказів. Однак стаття 77 ГПК України встановлює не обов'язок суду відкласти розгляд справи, а визначає лише право суду при наявності зазначених випадків.
За таких обставин суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи по суті в судовому засіданні 10.10.2012 р. та за відсутністю представника позивача та представника відповідача, запобігаючи одночасно безпідставному затягуванню розгляду спору.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 10.10.2012 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Гранд Ойл»виставило ТОВ «АВП-Транс»Рахунок на оплату № 306 від 25.04.2012 року за договором продажу талонів на дизельне пальне в розмірі 20 080,00 грн..
Позивачем було перераховано на виконання умов усного договору на користь відповідача 20 080,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 477 від 25.04.2012 р..
25.04.2012 року відповідачем було видано податкову накладну № 347. Податкова накладна включена до Єдиного реєстру податкових накладних, про що свідчить відмітка на податковій накладній.
10.05.2012 року позивач звернувся до відповідача з претензією № 270, відповідно до якої вимагав терміново та в обов'язковому порядку повернути кошти в розмірі 20 080,00 грн. Відповіді від відповідача не надійшло, талони у кількості 2 000 літрів не поставлено, кошти не повернуто.
Таким чином, на день розгляду спору заборгованість відповідача перед позивачем складає 20 080,00 грн.
Проаналізувавши матеріали справи, з»ясувавши позицію позивача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають до задоволення з огляду на таке.
Ч. 1 ст. 207 ЦК України передбачено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, листах, телеграмах, якими обмінялись сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.
Отже, внаслідок виставлення відповідачем Рахунку на оплату № 306 від 25.04.2012 року та перерахування позивачем оплати відповідно до рахунку на оплату № 306 від 25.04.2012 року, між сторонами мав факт укладання правочину на продаж талонів на дизельне пальне, який ґрунтується на нормах діючого законодавства, оскільки рахунок підписано, скріплено печаткою, містить найменування товару (послуги, роботи), кількість, ціну.
Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосовувати положення Господарського кодексу України як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товари у власність покупця для виконання його підприємницької діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 статті 692 ЦК України встановлено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів до нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Як встановлено судом, позивачем виконано взяті на себе зобов'язання з оплати за поставку талонів на дизельне пальне відповідачу належним чином, відповідачем порушено умови домовленості та поставлено талони на дизельне пальне.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).
Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Відповідно до частини сьомої зазначеної статті не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Частиною 2 статті 530 ЦК України визначено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
У випадку, коли строк виконання не встановлений, або визначається моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати виконання такого зобов'язання є правило, а боржник має виконати свій обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення кредитором вимоги. Тобто пред'явлення кредитором вимоги є тільки початком строку виконання, і виконання боржником обов'язку в будь-який день семиденного строку буде вважатися належним виконанням.
Боржник буде вважатися таким, що порушив умову про строк виконання, а кредитор відповідно отримує право звертатися за захистом свого права до суду тільки на восьмий день після пред'явлення вимоги. Відлік семиденного строку починається з наступного дня після пред'явлення кредитором вимоги за загальним правилом обчислення строків.
Господарським судом міста Києва встановлено, що з вимогою про оплату заборгованості позивач до відповідача звернувся з претензією №270 від 10.05.2012 року, про що свідчить копія фіскального чеку № 3493 від 10.05.2012 року. Таким чином, строк з якого починається прострочення оплати, враховуючи поштовий перебіг та вимоги вищезазначеної норми, настав 25.05.2012 року.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем не спростував, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення боргу нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 20080,00 грн.
За таких обставин, судом визнається законним, доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, то судові витрати: судовий збір, відповідно до приписів статті 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 525,526, 207, ч. 2 ст. 530, 655,692,712 ЦК України, ст. 173,193 ГК України, ст. ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Ойл Груп»(юридична адреса: 02660, м. Київ, вул.. Попудренка, 52, код ЄДРПОУ 37140742) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АВП-Транс»(01042, м. Київ, вул.. Академіка Філатова, 10-а, офіс 3/1, код ЄДРПОУ 37634979), - з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення, суму боргу в розмірі 20 080 (двадцять тисяч вісімдесят) грн. 00 коп., судовий збір в розмірі 1 609 (одна тисяча шістсот дев»ять) грн.. 50 коп..
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Є.Ю. Шаптала
Дата складання повного рішення: 12.10.12 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2012 |
Оприлюднено | 19.10.2012 |
Номер документу | 26460209 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шаптала Є.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні