КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2012 року 2а-3835/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області ДПС до приватного підприємства «ПТКБ» про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 87 000 грн. 00 коп.
Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності відділом державної реєстрації виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області 23.04.1997 року.
Як платник податків та інших обов'язкових зборів відповідач взятий на облік Білоцерківською ОДПІ Київської області ДПС 17.04.1992 року за №34.
Судом встановлено, що позивачем проведено перевірку ПП «ПТКБ»в частині дотримання вимог ст. 92 Податкового кодексу України щодо письмового узгодження з податковим органом операцій з заставними активами.
Перевіркою встановлено, що Кран козловий марки КК-5, який перебуває в податковій заставі і придбаний ПП «ПТКБ»10.05.2011 року у СТ «Караван»згідно податкової накладної № 10, згідно даних бухгалтерського обліку ПП «ПТКБ»на підприємстві не рахується. З письмового пояснення директора ПП «ПТКБ»Ніщімного В.А. після виходу крану з ладу і економічною недоцільністю ремонту кран був розукомплектований і його складові (металеві деталі) використані для власних потреб. Документів про списання Крана козлового марки КК-5 та про оприбуткування і використання металевих частин крана директором ПП „ПТКБ" не надано.
За наданими виписками руху коштів по рахунку підприємства № 26000010022347 у ВАТ «ВТБ-Банк»за період з 01.05.11 по 30.09.11 кошти від реалізації крана або його складових (металобрухту) не надходили.
Звернень від ПП «ПТКБ»про звільнення описаного майна з-під податкової застави чи про заміну на інше майно відповідно до п. 92.2 ст. 92 Податкового кодексу України до Білоцерківської ОДПІ не надходило.
Таким чином, в ході перевірки встановлено порушення вимог п. 92.3 ст.92 Податкового Кодексу України в частині відчуження заставного майна, яке перебуває в податковій заставі, без погодження з податковим органом на загальну суму 87 000,00 грн.
Відповідальність за вищевказане порушення передбачена п. 124.1 ст.124 Податкового кодексу України у вигляді штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.
За результатами розгляду матеріалів перевірки ПП „ПТКБ" заступником начальника Білоцерківської ОДПІ було винесене податкове повідомлення -рішення форми «З»від 18.06.2012 р. № 000001240 за відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, на суму 87 000, 00 грн. Рішення направлене рекомендованим листом з повідомленням про вручення, дане рішення не оскаржувалось відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відповідно до п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з підстав, зазначених у п.п.54.3.1 - 54.3.6 п.54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Так як ПП "ПТКБ" самостійно, у встановлені законом строки та в повному обсязі не було сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання, Білоцерківською ОДПІ відповідно ст. 59 ПК України виставлено відповідачеві податкову вимогу № 48 на загальну суму податкового боргу - 88 724, 20 грн. Податкова вимога була вручена уповноваженому представнику ПП "ПТКБ" в день винесення, про що свідчить відповідна відмітка на корінці вимоги, однак на даний час є несплаченою.
Згідно з довідкою Білоцерківської ОДПІ № 1998/10/24-0-022 від 01.08.2012 р. відповідач станом на 01.08.2012 р. має податковий борг по штрафних санкціях в сумі 87 000, 00 грн.
Відповідно до п.87.2 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Серед іншого, не може бути джерелом погашення податкового боргу майно боржника, що перебуває в іншій, ніж податкова, заставі
Згідно з п.п.14.1.155 п.14.1 ст. 14 ПК України податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Згідно із п.89.2 ст. 89 ПК України право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених кодексом, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Відповідно до п.89.3 ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Відповідно до п.92.2 ст. 92 ПК України у разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває у податковій заставі, платник податків за згодою органу державної податкової служби зобов'язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості. Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою органу державної податкової служби за умови часткового погашення податкового боргу.
Згідно з п.92.3 ст. 92 ПК України у разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби платник податків несе відповідальність відповідно до закону.
Згідно із п. 124.1 ст.124 ПК України відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби, якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.
На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області ДПС до приватного підприємства «ПТКБ» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «ПТКБ» (09100 Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, 4-Б, код 13709214) до державного бюджету податковий борг у сумі 87 000 (вісімдесят сім тисяч) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2012 |
Оприлюднено | 26.10.2012 |
Номер документу | 26526569 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лапій С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні