ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2012 р. № 2а-4018/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Квіти Городка»стягнення податкового боргу за рахунок майна платника податків у сумі 3 570,00 грн., -
в с т а н о в и в :
Городоцька міжрайонна державна податкова інспекція Львівської області Державної податкової служби (далі - Городоцька МДПІ Львівської області ДПС) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Квіти Городка»(далі -ПП «Квіти Городка»), в якому просить стягнути податковий борг за рахунок активів відповідача в сумі 3 570,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3 570,00 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи. Проте, 22.06.2012 р. на адресу суду надійшло клопотання (вх. № 26644), згідно до якого просить розглядати справу без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, проте поштовий конверт з судовими документами, відправлений судом за його зареєстрованим місцезнаходженням, органами поштового зв'язку повернений з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Як вбачається із Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб -підприємців ПП «Квіти Городка»зареєстроване за адресою: Львівська область, Городоцький район, с.Суховоля, вул. Рибацька, будинок в„– 1 . З урахуванням ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. У відповідності до п.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої, у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило. З урахуванням наведеної норми права відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового засідання. У зв'язку з чим, суд ухвалив розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних у ній доказів в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Як вбачається з припису норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.14.1.175. вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг -це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Приватне підприємство «Квіти Городка»09.10.2008 року зареєстроване Городоцькою районною державною адміністрацією Львівської області, ідентифікаційний код юридичної особи -36129508, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб -підприємців та копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 467444.
Відповідач -ПП «Квіти Городка», 10.10.2008 року узяте на облік у ДПІ у Городоцькому районі, як платник податків за № 1454, що підтверджується довідкою від 10.10.2008 року № 452 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).
Згідно п.1.2 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами"(чинного на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державний цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншимизаконами України
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У п.п.5.3.1 ст.5.3 цього Закону зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.4.1 ст.5 Закону - узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як підтверджується матеріалами справи, відповідачем тривалий час порушуються вимоги податкового законодавства на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, що підтверджуються такими обставинами:
Як вбачається з Акта № 40 від 29.09.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме: неподання декларації з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2010 року.
На підставі вказаного вище Акта 29 вересня 2010 року ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0001861541/0, згідно якого сума штрафних санкцій за платежем «податок на прибуток приватних підприємств»становить 170,00 грн.
Як вбачається з Акта № 81 від 30.11.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме: неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 9-ть місяців 2010 року.
На підставі вказаного вище Акта 30 листопада 2010 року ДПІ у срайоні Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0002891541/0, згідно якого сума штрафних санкцій за платежем «податок на прибуток приватних підприємств»становить 170,00 грн.
Крім того, згідно п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) -протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно п.п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Як підтверджується матеріалами справи, відповідачем тривалий час порушуються вимоги податкового законодавства на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, що підтверджуються такими обставинами:
Згідно Акта № 21 від 15.04.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного Акта, 15 квітня 2011 року ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0000741541/0 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 170,00 грн., яке отримане відповідачем.
Згідно Акта № 38 від 07.06.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової звітності з І квартал 2011 р.
На підставі вказаного Акта 15 квітня 2011 року ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0001271541 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 1 020,00 грн., яке отримане відповідачем.
Крім того, згідно Акта № 62 від 26.10.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової звітності з ІІ квартал 2011 р.
На підставі вказаного Акта 26 жовтня 2011 року ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0001951541 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 1 020,00 грн., яке отримане відповідачем.
Згідно Акта №89 від 05.12.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Городоцькому районі Львівської області встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової звітності.
На підставі вказаного Акта 05 грудня 2011 року ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0002341541 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 1 020,00 грн., яке отримане відповідачем.
Доказів оскарження відповідачем в апеляційному чи судовому порядку вищезазначених податкових повідомлень-рішень суду не надано.
Згідно пп. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»ДПІ у Городоцькому районі Львівської області надіслано відповідачу першу податкову вимогу форми "Ю1" від 13.10.2010 року №1/108 на суму 170,00 грн. та другу податкову вимогу форми "Ю2" від 17.11.2010 року № 2/130 на суму 170,00 грн., які отримані відповідачем та у встановлені строки не оскаржені.
Оскільки відповідач свого обов'язку не виконав, начальником ДПІ у Городоцькому районі Львівської області винесено Рішення від 20.12.2010 року про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Податкового Кодексу України (далі ПК України) джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
У відповідності до припису норми п.88.1 ст.88 Податкового кодексу України вбачається, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Згідно ст.14.1.155 п.14.1. ст.14 вищезазначеного Кодексу, податкова застава -спосіб забезпечення сплати платником податків грошового забезпечення та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Відповідно до ст.89 Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»
Згідно з Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 28896123 від 19.10.2010 року у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна внесений реєстраційний запис «податкова застава на об'єкти обтяження», а саме: активи, які підприємство набуде в майбутньому.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 71 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Як вбачається з норми п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Положеннями п. 95.3. ст. 95 Податкового Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається із довідки ДПІ у Городоцькому районі Львівської області про суми податкового боргу платника податків ПП «Квіти Городка»станом на 03.02.2012 року сума податкової заборгованості по платежах до бюджету за платежем податок на прибуток становить 3 570,00 грн.
Вирішуючи справу, суд бере до уваги наявність доказів, які підтверджують існування податкового боргу та вжиття ДПІ заходів до його стягнення, а також зважає на відсутність доказів сплати узгодженого податкового зобов'язання (погашення податкового боргу), оскарження (скасування) податкового повідомлення-рішення чи податкової вимоги.
Виходячи з меж позовних вимог та враховуючи, що податковий борг у розмірі 3 570,00 грн. не сплачений, набув статусу узгодженої податкової заборгованості відповідачем не надано заперечень та доказів, які б свідчили про погашення податкового зобов'язання (боргу), чи-то спростування про його наявність, суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Приватного підприємства «Квіти Городка»на користь бюджету податковий борг в сумі 3 570 (три тисячі п'ятсот сімдесят) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мричко Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2012 |
Оприлюднено | 26.10.2012 |
Номер документу | 26527260 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мричко Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні