Постанова
від 01.10.2012 по справі 2а-5000/12/1470
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

01.10.2012 р. справа № 2а-5000/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за поданнямДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Меркурий-Авто", вул. Шевченка, 71,оф. 410, м. Миколаїв, 54030

прозупинення видаткових операцій на рахунках платника податків В С Т А Н О В И В:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби (далі - ДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурий-Авто" (далі -ТОВ) про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 28.09.2012 р. у відповідача наявний податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 173 937,99 грн., на підставі ст.ст. 88.1, 89.1.2, 89.2 Податкового кодексу України (далі-ПК України) у позивача виникло право податкової застави, однак внаслідок не виконання відповідачем норм ст.ст. 88.1, 89.1, 8.2, 89.3 ПК України та на підставі норм статті 91.4. ПК України у позивача виникло право звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій на розрахункових рахунках відповідача.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, секретар судового засідання направляв телефонограму відповідачеві за зазначеним номером зв'язку у поданні та у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 01.10.2012 року, однак за вказаним номером знаходиться інша організація.

Відповідно до ст. 183 3 ч. 7 КАС України, розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у ТОВ станом на 28.09.2012 р. існує податковий борг в сумі 173 926 грн., що підтверджується довідкою про податковий борг з податку на додану вартість.

Майно відповідача, на підставі ст. 88.1,89.1.2.89,2 ПК України перебуває в податковій заставі з дня виникнення податкового боргу.

Наказом ДПІ від 07.09.2012 р. № 921 "Про призначення податкових керуючих на вересень місяць 2012 року" у зв'язку із наявністю податкового боргу призначено податкових керуючих.

ДПІ у письмовій формі складено повідомлення від 15.08.2012 р. № 844/10/19-054 про запрошення платника податків до ДПІ з питання опису майна в податкову заставу та надіслано платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Отримати інформацію про майно виявилось неможливим у зв'язку з тим, що в зазначений час відповідач до ДПІ не прибув, відомостей (документів) необхідних щодо опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не надав, провести опис майна виявилось не можливим, про що складено акт "Про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податкового керуючого" від 27.09.2012 р. № 5837.

Відповідно до п. 89.4 ПК України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Відповідно до пп.20.1.16 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

На підставі норм п.91.4 ст.91 ПК України, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених у ПК України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Суд приходить до висновку про необхідність визначення часових меж зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків і визначаючи такі межі, суд виходить до наступного.

ДПІ такий строк у поданні не зазначено.

Відповідно до ст. 89 п. 89.4. абз. 3 ПК України, зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Тобто за правилами цієї статті, зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків вводиться на невизначений строк і припиняється лише у разі складення акта опису майна платника податків у податкову заставу.

У той же час, ст. 91 п. 91.4. абз. 2, 3 ПК України визначає, що cтрок, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.

Враховуючи те, що зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків є мірою, яка суттєво впливатиме на нормальне функціонування ТОВ та те, що вона є виключно засобом для спонукання ТОВ виконати законні вимоги податкового керуючого щодо здійснення опису майна платника податків у податкову заставу, суд вважає за необхідне зупинити видаткові операції на рахунках платника податків строком на 2 місяці, з 1 жовтня 2012 р. до 30 листопада 2012 р. включно.

Відповідно до правил ст. 183 3 ч. 7, 9 КАС України, постанова, прийнята судом за наслідками розгляду подання підлягає негайному виконанню, але може бути переглянута в апеляційному порядку за загальною процедурою.

Судові витрати у справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Подання Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби - задовольнити.

2. Зупинити видаткові операцї на банківських рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Меркурий-Авто" (ЄДРПОУ 36700390): р/р 26008060174001 в АТ "Брокбізнесбанк", МФО 300249; р/р 26008500045907 в ПАТ "Креді Агріколь Банк", МФО 300614; р/р 260030113932 в ПАТ Банк "Морський", МФО 324742 на термін 2 місяці, з 1 жовтня 2012 р. до 30 листопада 2012 р. включно.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя А. П. Єнтіна

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2012
Оприлюднено30.10.2012
Номер документу26539010
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-5000/12/1470

Ухвала від 28.09.2012

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Єнтіна А. П.

Постанова від 01.10.2012

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Єнтіна А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні