Постанова
від 24.10.2012 по справі 10344/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

24 жовтня 2012 р. Справа №2а-10344/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,

при секретарі судового засідання -Івановій Н.Ю.,

за участю:

представника прокуратури м. Харкова - Хвостенко О.Є.,

представника позивача - Щербак Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора Київського району м. Харкова звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Харківського окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом, у якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" на користь держави в особі уповноваженого органу ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС податковий борг у сумі 93495,90грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України. 19.09.2005 року між Харківською міською радою та ТОВ «Фірма «Піфагор»укладено договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Козакевича. Відповідач не виконував обов'язок сплачувати податки і збори в розмірах, у строки та в порядку, що визначені законодавством. Внаслідок несплати самостійно задекларованих сум у відповідача виник податковий борг, який станом на 01.09.2012 року за період січень-серпень 2012 року складає 93495,90грн. У зв'язку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму прокурор просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

Представник прокуратури та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити, посилаючись на обставини, вказані у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відповідно до ст.35 КАС України, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, відповідач суд не повідомив, заперечень проти позову до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд вважає, що відповідач є належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, перешкод для розгляду справи у судовому засіданні немає, тому справу слід розглянути за відсутності представника відповідача -ТОВ «Фірма «Піфагор» за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника прокуратури м. Харкова, представника позивача, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач - ТОВ «Фірма «Піфагор»зареєстрований як юридична особа 25.08.2004р. Виконавчим комітетом Харківської міської ради, код 19472138, про що зазначено у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.8), відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби як платник податків за неосновним місцем обліку, основне місце реєстрації -Західна МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС, що підтверджується довідкою позивача (а.с.9а).

19.09.2005 року між Харківською міською радою то ТОВ «Фірма «Піфагор»укладено договір №66213/05 оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення -землі житлової та громадської забудови, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Козакевича. (а.с.16-18)

Згідно акту приймання-передачі земельної ділянки орендарю - ТОВ «Фірма «Піфагор»передано вищевказану земельну ділянку площею 0,8978га до 01.12.2030 року. (а.с.19)

Згідно з вимогами ст. 2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Згідно з вимогами ст. 21 Закону України «Про оренду землі»розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Орендна плата за землю є істотною умовою договору оренди землі, що закріплено положеннями ст.15 Закону України «Про оренду землі».

Згідно п.п б) п. 31 договору оренди земельної ділянки №66213/05 від 19.09.2005 року ТОВ «Фірма «Піфагор»зобов'язана сплачувати орендну плату в строки та розмірах, встановленими цим договором. (а.с.17)

Відповідно до вимог ст.27 Закону України «Про плату за землю»контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно з п.п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.36.1. ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно ст. 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земель ного податку, що встановлюється цим розділом;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного по датку, що встановлюється цим розділом.

Відповідно до п.288.7 ст.288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

ТОВ «Фірма «Піфагор»подано до податкової інспекції податкову декларацію з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік (а.с.14-15), у якій зазначено самостійно нараховану суму орендної плати на 2012 рік в розмірі 140243,86грн. зі щомісячним платежем у розмірі 11686,99грн. -за січень-листопад та 11686,97грн. - за грудень 2012 року. (а.с. 14 з обороту)

Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п.п.56.11. ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно даних облікової картки платника податків ТОВ «Фірма «Піфагор»судом встановлено, що податковий борг в сумі 93495,90грн. виник за період січень- серпень 2012 року на підставі наданої до податкової інспекції податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік. (а.с.6-7)

Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби раніше було направлено ТОВ «Фірма «Піфагор»першу податкову вимогу №1/958 від 04.09.2009, однак, відповідач відмовився отримати податкову вимогу, про що було складено акт №1924 від 10.09.2009р. 15.10.2009 року відповідачеві було вручено другу податкову вимогу №2/1050 від 12.10.2009. (а.с.12).

Судом встановлено, що відповідач не сплатив визначену у поданій ним податковій декларації суму податку в порядку та у строки, встановлені законодавством. Заборгованість ТОВ «Фірма «Піфагор» станом на 10.09.2012 року складає 93495,90грн., що підтверджується вищевказаними матеріалами справи, а також формою №4 та обліковою карткою платника - ТОВ «Фірма «Піфагор». (а.с.5, 6-7)

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на загальних засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, доказів щодо спростування позовних вимог до суду не надав.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Враховуючи, що на час розгляду справи відповідачем заборгованість у розмірі 93495,90грн. не була сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми податкового боргу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69, 71, 94, 128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" (місцезнаходження: 61034, м. Харків, вул. Кашуби, буд. 10, код ЄДРПОУ - 31641891, інші відомості не відомі) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 93495,90грн. (дев'яносто три тисячі чотириста дев'яносто п'ять грн. 90коп.) на розрахунковий рахунок 33214812700004, одержувач УДКСУ у Київському районі м. Харкова, код отримувача 37999675, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО - 851011 (орендна плата з юридичних осіб).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі текст постанови виготовлено 26.10.2012р.

Суддя І.С. Нуруллаєв

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.10.2012
Оприлюднено30.10.2012
Номер документу26539388
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —10344/12/2070

Постанова від 24.10.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

Ухвала від 09.10.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

Ухвала від 18.09.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні