Рішення
від 25.07.2012 по справі 2-13211/11
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2-13211/11

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

25 липня 2012 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Гуменюк А.І.

при секретарях Коршак Л.А., Пироговській Я.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Жовті сторінки України»про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (далі - Позивач) 21 грудня 2011 року звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Жовті Сторінки України»(далі -Відповідач) про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки розрахунку по день фактичного розрахунку.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що у при її звільненні 15 листопада 2011 року з посади інспектора кадрів у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Жовті Сторінки України», згідно пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю, Відповідачем їй не було виплачено заробітну плату за період із 01 серпня 2011 року до 15 листопада 2011 року, а також компенсацію за невикористанні дні щорічної основної відпустки за робочий період із 15 листопада 2010 року до 14 листопада 2011 року тривалістю вісім календарних днів. Просить суд ухвалити судове рішення, яким стягнути із Відповідача на її користь нараховану, але не виплачену заробітну плату за період із 01 серпня 2011 року до 31 жовтня 2011 року у сумі 12 827 грн. 82 коп., за період із 01 листопада 2011 року до 15 листопада 2011 року та компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки тривалістю вісім днів, а також стягнути із Відповідача на її користь середній заробіток за весь час затримки розрахунку по день фактичного розрахунку.

В ході судового розгляду справи, на адресу суду 07 червня 2012 року Позивачем була подана заява про уточнення позовних вимог, згідно якої вона просила суд ухвалити судове рішення, яким стягнути із Відповідача на її користь середній заробіток за весь час затримки розрахунку по день фактичного розрахунку у розмірі 16 900 грн. 31 коп.

У судовому засіданні Позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, позов підтримала у повному обсязі. Просила суд позов задоволити.

Представник Відповідача у судове засідання жодного разу не з'явився. Про місце, день та час судового розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку. Пояснень на позов не надав, клопотань про розгляд справи у його відсутність чи про відкладення судового розгляду справи, до суду не подавав. Крім того, судом двічі надсилався запит на адресу Відповідача про надання необхідної інформації для вирішення даного спору, проте жодної відповіді суду не надано.

Суд розцінює таку процесуальну поведінку Відповідача, як недобросовісне здійснення наданих йому процесуальних прав, у зв'язку з чим прийнято рішення про розгляд справи у відсутність представника Відповідача, оскільки Позивач не заперечувала щодо розгляду справи у відсутність останнього.

Заслухавши пояснення Позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини 1 статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства провадиться в день звільнення.

Судом встановлено, що в період із 15 листопада 2010 року і до 15 листопада 2011 року Позивач працювала у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Жовті Сторінки України»на посаді інспектора з кадрів відділу персоналу, про що свідчить відповідний запис у Трудовій книжці Позивача серії НОМЕР_1 (а.с. 5).

Згідно Наказу № 159-о про припинення трудового договору (контракту) від 15 листопада 2011 року, її було звільнено із займаної посади на підставі пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, за угодою сторін. У вказаному наказі зазначений обов'язок бухгалтерії виплатити компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки тривалістю восьми календарних днів (а.с. 3).

Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу законів про працю України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у зазначені строки, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Згідно із відомостями, які вказані у Довідці № 1728 про середню заробітну плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття) від 19 грудня 2011 року, середньоденна заробітна плата Позивача становить 129 грн. 01 коп. (а.с. 4).

Позивач просить суд стягнути на її користь нараховану, але не виплачену заробітну плату за період із 01 серпня 2011 року і до 15 листопада 2011 року у розмірі 12 827 грн. 82 коп.

За змістом Статті 23 Загальної декларації прав людини, кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття.

Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.

Кожний працівник має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне існування самої людини та її сім'ї і яка в разі потреби доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.

Судом встановлено, в порушення одного із основних прав у сфері праці, Відповідач заробітну плату Позивачеві не виплачував. При цьому суд приймає до уваги процесуальну поведінку Відповідача, оскільки, отримавши копію позову, останній обставини, викладені Позивачем в обґрунтування позову, не спростував.

За таких обставин, суд знаходить позов в цій частині обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Крім того, Позивач просить стягнути на її користь середній заробіток за весь час затримки розрахунку по день фактичного розрахунку.

Позов в цій частині також підлягає задоволенню, з таких підстав.

За містом частини 1 статті 117 Кодексу законів про працю України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

За підрахунками Позивача, перевірених судом, розмір вказаного середнього заробітку складає 16 900 грн. Вказана сума Позивачем розрахована станом на 25 травня 2012 року. При цьому Позивач виходила із середньоденного заробітку у 129 грн. 01 коп., про який зазначено у довідці Відповідача, виданої на її ім'я, оскільки іншої інформації, у тому числі і на запит суду, Відповідач не надав. Таким чином, розмір середнього заробітку у 16 900 грн. 13 коп. також підлягає стягненню із Відповідача на користь Позивача.

А всього із Відповідача на користь Позивача підлягає стягненню 29 728 грн. 13 коп., з індексацією, у відповідності до вимог статті 95 Кодексу законів про працю України.

При ухваленні рішення, суд, відповідно до вимог статті 367 Цивільного процесуального кодексу України, допускає негайне виконання рішення в частині присудження Позивачеві заборгованості по заробітній платі за один місяць.

Крім того, відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, із Відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 297 грн. 28 коп.

З урахуванням викладеного, на підставі статей 95, 116, 117, 237-1 Кодексу законів про працю України, керуючись статтями 10, 11, 13, 60, 88, 212-215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Жовті сторінки України»про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку -з а д о в о л ь н и т и у повному обсязі.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Жовті сторінки України»(ідентифікаційний код 23733780) на користь ОСОБА_1 29 728 (двадцять дев'ять тисяч сімсот двадцять вісім) гривень 13 коп. заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку (сума зазначена без утримання податку з доходів та інших обов'язкових платежів), з індексацією.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Жовті сторінки України»(ідентифікаційний код 23733780) на користь держави судовий збір у розмірі 297 грн. 28 коп.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині щодо присудження виплати заробітної плати у межах платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Шевченківський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а у разі, якщо рішення було проголошено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після розгляду справи в апеляційному порядку Апеляційним судом м. Києва, якщо воно не буде скасоване.

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.07.2012
Оприлюднено29.10.2012
Номер документу26757182
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-13211/11

Ухвала від 27.12.2011

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гуменюк А. І.

Рішення від 25.07.2012

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гуменюк А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні