Рішення
від 22.10.2012 по справі 5010/941/2012-3/52
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2012 р. Справа № 5010/941/2012-3/52

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Фрич М. М., при секретарі судового засідання Ковалюк С. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр",

вул.Коновальця,207, м. Івано-Франківськ,76018

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт"

вул. Макухи, 5, м.Івано-Франківськ,76018

про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 88 500 грн. 00 коп.

за участю представників сторін:

Від позивача: Савчук В.Р. - представник, (паспорт серія -СЕ № 281928 від 30.04.2004р.)

Від відповідача представники не з'явилися

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Івано-Франківської області подано позов Товариством з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт" про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 108500 грн. 00 коп.

Ухвалою від 02.08.12 порушено провадження у справі і призначено розгляд справи на 18.09.12 о 10:10 год.

Ухвалою від 18.09.12 відкладено розгляд справи на 02.10.12 о 10:10 год., у зв'язку з неявкою позивача в судове засідання.

Ухвалою від 02.10.12 продовжено строк розгляду спору на 15 днів і відкладено розгляд справи на 22.10.12 об 11:00 год.

В судовому засіданні представник позивача подав суду заяву про зменшення позовних вимог. Суд прийняв дану заяву до розгляду і буде вирішувати спір в межах позовних вимог, заявлених у ній. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази у відповідності до ст. 43 ГПК України, суд встановив наступне. 01 жовтня 2010 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр", як орендарем (далі за текстом - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт", як суборендарем (далі за текстом - Відповідач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "УкрБіл-Авто", як орендодавцем було укладено договір суборенди (далі за текстом - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору орендар передає, а суборендар приймає в строкове платне володіння та користування (суборенду) наступні адміністративно-виробничі приміщення, які розташовані за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Височана, 18, в тому числі:склад, з/б панелі, загальною площею 1 150, кв.м.; цех, з/б панелі, загальною площею 211,4 кв.м.; службово-побутові приміщення загальною площею 56 кв.м. Суборендар також має право користуватись місцями загального користування, а саме спільними коридорами, під'їздами, сходами, ліфтами та іншими місцями загального користування будівлі, у якій знаходяться приміщення, та будь-якою територією, яка розташована біля будівлі, через яку забезпечується доступ до будівлі.

Як встановлено п.2.1. вищевказаного Договору, термін суборенди починається з дати підписання сторонами акту приймання-передачі приміщень (Дата початку), та закінчується після спливу двох років від Дати початку.

Згідно п.3.1. Договору орендна плата нараховується з дати підписання Акту прийому-передачі приміщень, що передаються в оренду за цим Договором.

Відповідно до п.3.3. Договору орендна плата встановлюється у розмірі 21 500, 00 грн. в місяць за весь об'єкт оренди.

Пунктом 3.6. передбачено, що суборендар сплачує орендну плату не пізніше ніж на 5-ий день календарного місяця за поточний місяць терміну суборенди.

Факт передачі Відповідачу приміщення у володіння і користування підтверджується поданою Позивачем копією Акту здачі-приймання орендованих приміщень від 01 жовтня 2010 року, яка міститься в матеріалах справи. Підписання сторонами даного Акту свідчить про виникнення у Відповідача зобов'язання сплачувати орендну плату.

Як стверджує Позивач, Відповідач порушив договірні зобов'язання і не в повному обсязі провів оплату за предмет суборенди, внаслідок чого утворилася заборгованість в сумі 108500 грн.00коп. Це підтверджується наявними в матеріалах справи Актами здачі-приймання робіт, з яких вбачається заборгованість за період з грудня 2011 року по травень 2012 року включно. Але оскільки Позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог через часткову сплату заборгованості Відповідачем, на сьогоднішній день заборгованість Відповідача становить 88500 грн.00коп. і саме цю суму Позивач просив стягнути.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату і місце судового засідання. Відповідач також не подав суду відзиву на позовну заяву і жодних доказів, які б підтверджували належне виконання ним договірних зобов'язань.

За таких обставин, виходячи з матеріалів справи суд дійшов наступних висновків.

За змістом ст.11 Цивільного кодексу України (надалі за текстом - ЦК України) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договір. Аналогічне правило випливає із ст. 509 ЦК України. Ст. 526 ЦК України вказує на те, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу. З матеріалів справи вбачається, що між сторонами дійсно виникли договірні відносини, основою яких було укладення договору суборенди від 01 жовтня 2010 року.

Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Відповідно до вимог ст. 629 ЦК України договір є обов'язковий для виконання сторонами. Відповідач не подав суду належних доказів сплати орендної плати за Договором суборенди. Також Відповідач не використав надане йому право з подачі доказів і наведення своїх доводів і міркувань, що стосуються справи.

Таким чином вимога позивача щодо стягнення заборгованості в розмірі 88500грн.00 коп. визнається судом обгрунтованою, а отже підлягає задоволенню.

За таких обставин суд, дослідивши подані позивачем докази, визнав їх належними доказами в розумінні статей Господарського процесуального кодексу України (надалі за текстом - ГПК України). На підставі цих доказів, з урахуванням обставин по справі та діючого законодавства дійшов до висновку про обгрунтованість вимог позивача.

Згідно зі ст. 32 названого Кодексу доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 43 ГПК України встановлено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

За наведених обставин, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, який підлягає задоволенню. Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Частиною 5 ст. 49 ГПК України встановлено, що суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються при задоволенні позову - на відповідача. Судом враховано положення статті 7 Закону України "Про судовий збір" згідно якої сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог. Таким чином суд повертає Позивачу сплачений ним судовий збір в розмірі 400 грн.

Керуючись ст.ст. 11, 509, 526, ч.1 ст.530, ст.629 Цивільного кодексу України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 32, 43, 44, ч.5 ст.49, ст. 82 82 82 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Макухи, 5, р/р26004106997 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805, Код ЄДРПОУ 36117953 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 207, р/р26003060399384 у ІФФ "Приват Банк", МФО 336677, Код ЄДРПОУ 30610024 заборгованість по орендній платі в розмірі 88500 грн.00 коп. (вісімдесят вісім тисяч п'ятсот грн.00коп.)

та судовий збір з розмірі 1770 грн.00 коп. (одна тисяча сімсот сімдесят грн.00коп.)

Повернути з державного бюджету України за наступними платіжними реквізитами: найменування суду - господарський суд Івано-Франківської області, рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, Банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області МФО банку - 836014 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 207, р/р26003060399384 у ІФФ "Приват Банк", МФО 336677, Код ЄДРПОУ 30610024 судовий збір у розмірі 400 грн.00коп. (чотириста грн. 00коп.).

Видати наказ після вступу рішення в законну силу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 25.10.12

Суддя Фрич М. М.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


Гандзюк Л.Д. 25.10.12

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення22.10.2012
Оприлюднено30.10.2012
Номер документу26852339
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5010/941/2012-3/52

Ухвала від 02.10.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Ухвала від 18.09.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Ухвала від 05.11.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Рішення від 22.10.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Ухвала від 02.08.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні