cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2012 р. Справа № 5010/941/2012-3/52
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Фрич М. М., при секретарі судового засідання Ковалюк С. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр",
вул.Коновальця,207, м. Івано-Франківськ,76018
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт"
вул. Макухи, 5, м.Івано-Франківськ,76018
про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 88 500 грн. 00 коп.
за участю представників сторін:
Від позивача: Савчук В.Р. - представник, (паспорт серія -СЕ № 281928 від 30.04.2004р.)
Від відповідача представники не з'явилися
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Івано-Франківської області подано позов Товариством з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт" про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 108500 грн. 00 коп.
Ухвалою від 02.08.12 порушено провадження у справі і призначено розгляд справи на 18.09.12 о 10:10 год.
Ухвалою від 18.09.12 відкладено розгляд справи на 02.10.12 о 10:10 год., у зв'язку з неявкою позивача в судове засідання.
Ухвалою від 02.10.12 продовжено строк розгляду спору на 15 днів і відкладено розгляд справи на 22.10.12 об 11:00 год.
В судовому засіданні представник позивача подав суду заяву про зменшення позовних вимог. Суд прийняв дану заяву до розгляду і буде вирішувати спір в межах позовних вимог, заявлених у ній. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази у відповідності до ст. 43 ГПК України, суд встановив наступне. 01 жовтня 2010 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр", як орендарем (далі за текстом - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт", як суборендарем (далі за текстом - Відповідач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "УкрБіл-Авто", як орендодавцем було укладено договір суборенди (далі за текстом - Договір).
Відповідно до п. 1.1. Договору орендар передає, а суборендар приймає в строкове платне володіння та користування (суборенду) наступні адміністративно-виробничі приміщення, які розташовані за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Височана, 18, в тому числі:склад, з/б панелі, загальною площею 1 150, кв.м.; цех, з/б панелі, загальною площею 211,4 кв.м.; службово-побутові приміщення загальною площею 56 кв.м. Суборендар також має право користуватись місцями загального користування, а саме спільними коридорами, під'їздами, сходами, ліфтами та іншими місцями загального користування будівлі, у якій знаходяться приміщення, та будь-якою територією, яка розташована біля будівлі, через яку забезпечується доступ до будівлі.
Як встановлено п.2.1. вищевказаного Договору, термін суборенди починається з дати підписання сторонами акту приймання-передачі приміщень (Дата початку), та закінчується після спливу двох років від Дати початку.
Згідно п.3.1. Договору орендна плата нараховується з дати підписання Акту прийому-передачі приміщень, що передаються в оренду за цим Договором.
Відповідно до п.3.3. Договору орендна плата встановлюється у розмірі 21 500, 00 грн. в місяць за весь об'єкт оренди.
Пунктом 3.6. передбачено, що суборендар сплачує орендну плату не пізніше ніж на 5-ий день календарного місяця за поточний місяць терміну суборенди.
Факт передачі Відповідачу приміщення у володіння і користування підтверджується поданою Позивачем копією Акту здачі-приймання орендованих приміщень від 01 жовтня 2010 року, яка міститься в матеріалах справи. Підписання сторонами даного Акту свідчить про виникнення у Відповідача зобов'язання сплачувати орендну плату.
Як стверджує Позивач, Відповідач порушив договірні зобов'язання і не в повному обсязі провів оплату за предмет суборенди, внаслідок чого утворилася заборгованість в сумі 108500 грн.00коп. Це підтверджується наявними в матеріалах справи Актами здачі-приймання робіт, з яких вбачається заборгованість за період з грудня 2011 року по травень 2012 року включно. Але оскільки Позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог через часткову сплату заборгованості Відповідачем, на сьогоднішній день заборгованість Відповідача становить 88500 грн.00коп. і саме цю суму Позивач просив стягнути.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату і місце судового засідання. Відповідач також не подав суду відзиву на позовну заяву і жодних доказів, які б підтверджували належне виконання ним договірних зобов'язань.
За таких обставин, виходячи з матеріалів справи суд дійшов наступних висновків.
За змістом ст.11 Цивільного кодексу України (надалі за текстом - ЦК України) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договір. Аналогічне правило випливає із ст. 509 ЦК України. Ст. 526 ЦК України вказує на те, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу. З матеріалів справи вбачається, що між сторонами дійсно виникли договірні відносини, основою яких було укладення договору суборенди від 01 жовтня 2010 року.
Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Відповідно до вимог ст. 629 ЦК України договір є обов'язковий для виконання сторонами. Відповідач не подав суду належних доказів сплати орендної плати за Договором суборенди. Також Відповідач не використав надане йому право з подачі доказів і наведення своїх доводів і міркувань, що стосуються справи.
Таким чином вимога позивача щодо стягнення заборгованості в розмірі 88500грн.00 коп. визнається судом обгрунтованою, а отже підлягає задоволенню.
За таких обставин суд, дослідивши подані позивачем докази, визнав їх належними доказами в розумінні статей Господарського процесуального кодексу України (надалі за текстом - ГПК України). На підставі цих доказів, з урахуванням обставин по справі та діючого законодавства дійшов до висновку про обгрунтованість вимог позивача.
Згідно зі ст. 32 названого Кодексу доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Статтею 43 ГПК України встановлено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
За наведених обставин, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а позов таким, який підлягає задоволенню. Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Частиною 5 ст. 49 ГПК України встановлено, що суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються при задоволенні позову - на відповідача. Судом враховано положення статті 7 Закону України "Про судовий збір" згідно якої сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог. Таким чином суд повертає Позивачу сплачений ним судовий збір в розмірі 400 грн.
Керуючись ст.ст. 11, 509, 526, ч.1 ст.530, ст.629 Цивільного кодексу України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 32, 43, 44, ч.5 ст.49, ст. 82 82 82 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі-Експорт" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Макухи, 5, р/р26004106997 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805, Код ЄДРПОУ 36117953 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 207, р/р26003060399384 у ІФФ "Приват Банк", МФО 336677, Код ЄДРПОУ 30610024 заборгованість по орендній платі в розмірі 88500 грн.00 коп. (вісімдесят вісім тисяч п'ятсот грн.00коп.)
та судовий збір з розмірі 1770 грн.00 коп. (одна тисяча сімсот сімдесят грн.00коп.)
Повернути з державного бюджету України за наступними платіжними реквізитами: найменування суду - господарський суд Івано-Франківської області, рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, Банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області МФО банку - 836014 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехцентр" 76018, м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 207, р/р26003060399384 у ІФФ "Приват Банк", МФО 336677, Код ЄДРПОУ 30610024 судовий збір у розмірі 400 грн.00коп. (чотириста грн. 00коп.).
Видати наказ після вступу рішення в законну силу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 25.10.12
Суддя Фрич М. М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2012 |
Оприлюднено | 30.10.2012 |
Номер документу | 26852339 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Фрич М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні