cpg1251
донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
22.10.2012 р. справа №5009/1211/12
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівМартюхіної Н.О. Азарова З.П., Кододова О.В. від скаржникане з'явився від заявникане з'явився від боржникане з'явився розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська на ухвалу господарського суду Запорізької області від 05.09.2012 року у справі№5009/1211/12 (суддя Владимиренко І.В.) за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Кепітал», м. Кривий Ріг до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд-Інвест Плюс», м. Запоріжжя пробанкрутство ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 02.04.2012р. за заявою кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Кепітал», м. Кривий Ріг до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд-Інвест Плюс», м. Запоріжжя порушена справа про банкрутство №5009/1211/12 з врахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; справу призначено до розгляду на 12.04.2012р.
Постановою господарського суду Запорізької області від 10.07.2012р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Буд-Інвест Плюс»визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича.
07.08.2012р. Державною податковою інспекцією у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська була подана до господарського суду Запорізької області заява про перегляд рішень за нововиявленими обставинами №11044/10/10-009 від 31.07.2012р., якою податкова просила суд скасувати постанову господарського суду Запорізької області від 10.07.2012р. по справі №5009/1211/12.
Ухвалою господарського суд Запорізької області від 05.09.2012р. заяву Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про перегляд рішення за нововиявленими обставинами залишено без задоволення, а постанову господарського суду Запорізької області від 10.07.2012р. по справі №5009/12/11/12 залишено без змін.
Ухвала мотивована тим, що Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська не була кредитором у справі про банкрутство ТОВ «Буд-Інвест Плюс», оскільки не подавало до суду заяву з кредиторськими вимогами.
Не погоджуючись з прийнятою ухвалою суду першої інстанції, Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська подала до Донецького апеляційного господарського суду, через суд першої інстанції апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Запорізької області від 05.09.2012р. у справі №5009/1211/12, в якій просить апеляційний суд скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким задовольнити заяву ДПІ про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
В підтвердження доводів апелянт посилається на те, що відповідно до вимог ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» будь яке рішення стосується прав та обов'язків органів ДПІ, а відтак остання не може бути позбавлена права оскарження зазначених рішень. Також, вказав на те, що ДПІ є потенційним кредитором по справі, бо у разі винесення рішень на користь ДПІ, підприємству необхідно буде сплатити донараховані суми до бюджету.
Ухвалою від 05.10.2012р. апеляційна скарга була прийнята до провадження Донецьким апеляційним господарським судом.
Представники скаржника, ініціюючого кредитора (ліквідатор) та боржника у судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися. Відповідно до статті 98 Господарського процесуального кодексу України про час і місце проведення судового засідання сторін по справі було повідомлено належним чином. Явка сторін у судові засідання апеляційної інстанції не була визнана обов'язковою.
Особливості меж перегляду справи в апеляційній інстанції, передбачені нормами ст. 101 ГПК України, які полягають у тому, що у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу . Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Нормами частини 2 цієї статті передбачено, що апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі .
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила наступне.
В обґрунтування заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами заявник посилався на те, що постанова господарського суду Запорізької області від 10.07.2012р. по справі №5009/1211/12 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд-Інвест Плюс»винесена передчасно та підлягає скасуванню, з огляду на те, що документальною невиїзною перевіркою податкової звітності з податку на додану вартість встановлено порушення норм податкового законодавства, на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення - рішення на суму 746,7 тис. грн., яке оскаржується ТОВ «Буд-Інвест Плюс»в судовому порядку та у зв'язку з тим, що до закінчення процедури судового оскарження суми донарахувань до бюджету з ПДВ вважаються не узгодженими, ДПІ у Красно гвардійському районі неможливо заявити кредиторські вимоги ліквідатору. Відтак, незаконна ліквідація боржника за спрощеною процедурою унеможливить встановлення податковим органом зобов'язань по сплаті податків відповідно до податкових повідомлень-рішень, винесених до введення ліквідаційної процедури, але узгоджених після ліквідації боржника.
Згідно приписів ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами є окремою процесуальною формою судового процесу, яка визначається юридичною природою цих обставин та регулюється розділом XIII Господарського процесуального кодексу України.
Так, в силу приписів ст.112 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами, що мають істотне значення для справи і не могли бути відомі заявникові.
До нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору. Необхідними ознаками нововиявлених обставин є, по-перше, їх наявність на час розгляду справи, по-друге, те що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.
Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які були покладено в основу судового рішення. Ці обставини мають бути належним чином засвідчені. Так, підставою для перегляду рішення за нововиявленими обставинами може бути скасування рішення чи вироку суду, які у відповідності з частинами третьою і четвертою статті 35 ГПК були обов'язкові для господарського суду щодо фактів або певних подій і покладені ним в основу судового рішення.
Днем виникнення названих обставин слід вважати день, коли вони стали або повинні були стати відомі заявникові. Якщо нововиявлена обставина пов'язана з вироком чи рішенням суду, днем виникнення такої обставини вважається день набрання законної сили вироком чи рішенням суду, які покладено в основу відповідного судового акта, або день коли заявникові стало чи повинно було стати відомо про набрання сили вироком чи рішенням.
Результат перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами повинен випливати з оцінки доказів, зібраних у справі і встановлення господарським судом на основі цієї оцінки наявності або відсутності нововиявлених обставин, визначення їх істотності для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 113 ГПК України, судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення. При цьому заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання судовим рішенням господарського суду законної сили.
За змістом ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" сторони у справі про банкрутство це кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Дослідивши матеріали справи, судом апеляційної інстанції встановлено, що Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська не зверталась до суду з кредиторськими вимогами та не була включена ліквідатором до реєстру вимог кредиторів.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська не є кредитором у справі про банкрутство ТОВ «Буд-Інвест Плюс»оскільки не подавало до суду заяву з кредиторськими вимогами до боржника.
Крім того, апелянт не довів істотність нововиявлених обставин, необхідних для перегляду та скасування постанови господарського суду Запорізької області від 10.07.2012р. саме за процедурою перегляду судової постанови за нововиявленими обставинами. Проте, скаржник не позбавлений процесуального права на оскарження зазначеної постанови від 10.07.2012р. в апеляційному порядку.
Керуючись ст.ст. 99, 101, 102, 103, 105, 106, 113 ГПК України, Донецький апеляційний господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська на ухвалу господарського суду Запорізької області від 05.10.2012р. у справі №5009/1211/12 залишити без задоволення.
Ухвалу господарського суду Запорізької області від 05.10.2012р. про залишення без задоволення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі №5009/1211/12 про банкрутство залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий суддя Н.О. Мартюхіна
Судді: З.П. Азарова
О.В. Кододова
Надруковано 6 примірників: 1 -заявнику; 1 -боржнику; 1- скаржнику; 1 -до справи; 1 -ДАГС; 1 -господарському суду
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2012 |
Оприлюднено | 31.10.2012 |
Номер документу | 26945510 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Мартюхіна Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні