Постанова
від 02.10.2012 по справі 2609/16725/12
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 1-972/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 жовтня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Криворот О.О.,

при секретарі -Голдицькій К.С.,

за участю прокурора - Павловської О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Маковище Макарівського району Київської області, громадянки України, українки, з вищою освітою, яка працює консультантом ТОВ «Леруа Мерлен Україна», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.205, ч. 1 ст. 358 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 в липні 2008 року знаходячись по просп. Космонавта Комарова 42, вступила у попередню змову з невстановленою слідством особою, спрямовану на створення ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»з метою прикриття незаконної діяльності останнього та без наміру здійснення господарської діяльності, вчинивши при цьому дії по реєстрації суб'єкта підприємництва зазначеного товариства.

Так, 10.07.2008 року ОСОБА_1 підписала протокол №1 Загальних зборів Учасників ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС», яким призначила себе на посаду директора вказаного товариства і нібито внесла 18.07.2008 року до статутного капіталу 52 500, 00 грн. за рахунок грошових та майнових внесків (комп'ютери, монітори, стільці, стіл, факс, шафа) загальною вартістю 26 250, 00 грн., акт №1 Оцінки та прийому- передачі майна, як внеску до Статутного капіталу, чим вчинила дії, направлені на створення фіктивного суб'єкта підприємництва - ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС».

Також, в офісному приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 18.07.2008 року ОСОБА_1 підписала Статут ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС» без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом підприємства.

Підписання ОСОБА_1 реєстраційних документів ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»дало змогу невстановленій слідством особі здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.

Дії ОСОБА_1, що створила ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва, а саме:

- статті 1 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що "підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку;

- статті 14 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;

- пункту 3 статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-ХІУ від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

- пункту 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-ХІІ від 25.06.1991 р., із змінами та доповненнями, згідно якого підприємство повинно сплачувати до бюджету належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) в установлені законом терміни,

- статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу,

- статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

Ст. 88 Цивільного кодексу України якою встановлено: у засновницькому договорі товариства визначаються умови передання товариству майна учасників. Згідно статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

- статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

- статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:

Установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна , розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов'язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна , порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів , порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Відповідно до статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

Статтею 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов'язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

Статтею 89 Господарського кодексу України встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

Статтею 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»№ 755-ІУ від 15.05.2003 р., визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

Згідно пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»№ 755-1У від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Статтею 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»№ 755-ІУ від 15.05.2003 р., визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом, статті 4 Закону України «Про господарські товариства»N 1576-ХІІ від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду , порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями, що виразилися у фіктивному підприємництві, тобто створенні суб'єкту підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, скоїла злочин, передбачений ч. 1 ст. 205 КК України.

Крім того, ОСОБА_1 в липні 2008 року, знаходячись у м. Києві по просп. Космонавта Комарова, 42, вступила у попередню змову з невстановленою слідством особою, спрямовану на створення ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»(код ЄДРПОУ 36088247) з метою прикриття незаконної діяльності останнього та без наміру здійснення господарської діяльності, вчинивши дії по реєстрації суб'єкта підприємництва ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»(код ЄДРПОУ 36088247).

При цьому, ОСОБА_1 знаходячись в офісному приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 підписала 18.07.2008 року Статут ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом підприємства, чим вчинила дії, направлені на створення фіктивного суб'єкта підприємництва - ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС». Реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на підробку офіційних документів, які надають право на створення юридичної особи, підписала наступні документи ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»:

Статут ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»редакція 2008 року, які містили завідомо неправдиві відомості стосовно призначення директором вказаного підприємства ОСОБА_1, передачі до статутного фонду грошових коштів та майна, хоча в дійсності зазначені кошти та майно ОСОБА_1 як директором зазначеного підприємства не вносились.

Так, ОСОБА_1, діючи за попередньою змовою з невстановленою слідством особою 18.07.2011 року прибула в офісне приміщення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_2, заздалегідь усвідомлюючи, що ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»створюється для прикриття незаконної діяльності невстановленої слідством особи та вона в цілому, достовірно знаючи, що створює товариство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС», що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 42, а також те, що вона, як одноособовий учасник товариства, ніякого майна та коштів до Статутного фонду ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»не вносила та вносити не буде, реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на підробку офіційних документів, які надають право на реєстрацію (створення) юридичної особи, підписала в приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_2, Статут ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС», який містив завідомо неправдиві відомості, а саме те, що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 42, що ОСОБА_1, сформувала статутний капітал, у розмірі 52 500, 00 грн. за рахунок грошових та майнових (комп'ютери, монітори, стільці, стіл, факс, шафа) загальною вартістю 26 250, 00 грн. (що становить 50 % його частки у статутному капіталі Товариства) внесків та який 18.07.2008 року був посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4

Так, вище зазначені документи містили завідомо неправдиві відомості, а саме те, що в розділі 1 п. 1.3 Статуту ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»зазначено, що Товариство створене для здійснення господарської діяльності з метою одержання прибутку та діє згідно з Конституцією України, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами України; в розділі 1 п.1.5 Статуту ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»зазначено місце знаходження підприємства: місто Київ, просп. Космонавта Комарова, 42, що не відповідало дійсності; в розділі 2 п. 2.1, п. 2.2 Статуту ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»зазначено мету та предмет діяльності, які ОСОБА_1 виконувати наміру не мала; в розділі 5 п. 5.1, п. 5.2 Статуту ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»зазначено, що для забезпечення діяльності Товариства за рахунок внесків Учасників створено Статутний капітал Товариства у розмірі 52 500, 00 грн. та майнового внеску загальною вартістю 26 250, 00 грн. (що становить 50 % його частки у статутному капіталі Товариства), при цьому 100% частки належить ОСОБА_1

Згідно висновку судово-почеркознавчої експертизи №201 від 22.06.2012 року встановлено, що підписи в документах ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС»виконані громадянкою ОСОБА_1, а саме:

- статуті ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС» редакція 2008 рік згідно протоколу №1;

- акті №1 Оцінки та прийому-передачі майна, як внеску до Статутного капіталу від 18.07.2008 року; протоколі №1 Загальних зборів Учасників ТОВ «НВК Торгова група «Едельвейс»від 10.07.2008 року.

Підроблення ОСОБА_1 офіційних документів ТОВ «НВК ТОРГОВА ГРУПА «ЕДЕЛЬВЕЙС», які посвідчувалися приватними нотаріусами, дало змогу невстановленій слідством особі здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.

Таким чином ОСОБА_1, своїми умисними діями, які виразилися в підробленні офіційного документа, який посвідчується приватним нотаріусом, який має право посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою, або збут такого документа, скоїла злочин, передбачений ч. 1 ст. 358 КК України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні заявила письмове клопотання про закриття кримінальної справи відносно неї за ч.1 ст.205 КК України та ч.1 ст.358 КК України у зв»язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вивчивши матеріали кримінальної справи, вислухавши ОСОБА_1, яка просила закрити кримінальну справу відносно неї, прокурора, який не заперечив проти закриття провадження у справі і звільнення останньої від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності, суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_1 підлягає задоволенню виходячи з наступного.

ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочинів, які відповідно до ст.12 КК України відносяться до злочинів невеликої тяжкості.

Відповідно до вимог ст.49 КК України особи звільняються від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення ними злочину невеликої тяжкості і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки.

Оскільки ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочинів невеликої тяжкості, з дня вчинення нею злочинів минуло більш двох років, суд вважає необхідним звільнити її від кримінальної відповідальності і провадження у справі закрити.

Керуючись ст.ст. 11-1, 248 КПК України та на підставі ст. 49 КК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.205 та ч. 1 ст. 358 КК України, а провадження у кримінальній справі закрити у зв»язку із закінченням строків давності.

Після набрання постановою законної сили запобіжний захід відносно ОСОБА_1 скасувати.

Речові докази -документи, які знаходяться в матеріалах справи, залишити в матеріалах кримінальної справи.

Постанова може бути оскаржена протягом семи діб з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва.

Суддя О.О.Криворот

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.10.2012
Оприлюднено01.11.2012
Номер документу26971583
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —2609/16725/12

Постанова від 02.10.2012

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Криворот О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні