Рішення
від 24.10.2012 по справі 5006/22/138пд/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

24.10.12 р. Справа № 5006/22/138пд/2012

За позовом комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68)

до житлово-будівельного кооперативу «МИР-196»

(83117, м. Донецьк, вул. Терешкової, 34)

про спонукання до укладення договору купівлі-продажу теплової енергії.

Суддя Архипенко О.М.

За участю представників сторін:

від позивача - Климчук Т.В., довіреність від 03.01.2012 №8;

від відповідача - Семеров Г.А. - голова кооперативу, протокол від 03.12.2005.

Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» (Позивач) звернулось до господарського суду з позовом до житлово-будівельного кооперативу «МИР-196» (Відповідач) про спонукання до укладення договору купівлі-продажу теплової енергії.

Позовні вимоги, з посиланням на статті 67, 179, 181, 275 Господарського кодексу України, статті 2, 24 Закону України «Про теплопостачання», статтю 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», обґрунтовані тим, що Відповідач, як балансоутримувач житлового будинку №34 по вул. Терешкової у м. Донецьку, зобов'язаний укласти договір купівлі-продажу теплової енергії з Позивачем, як з теплопостачальною організацією.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 22.08.2012 позовна заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі №5006/22/138пд/2012.

Розгляд справи відкладався за правилами статті 77 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Представник Позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві, просить суд позов задовольнити.

Відповідач не скористався правом, наданим йому статтею 59 ГПК України: не надав господарському суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову. Представник Відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав з підстав їх необґрунтованості.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

05.07.1990 проведено державну реєстрацію житлово-будівельного кооперативу «МИР-196», як юридичної особи.

Рішенням виконавчого комітету Донецької міської ради народних депутатів від 30.09.1991 №375/4 затверджений акт державної комісії про прийняття до експлуатації 10-ти поверхового 80-ти квартирного житлового дому №22 мікрорайону «Текстильник-5» ІІ містобудівний комплекс у Кіровському районі, поштова адреса: вулиця Терешкової, 34, загальною площею 4840 кв.м., житловою площею 2855 кв.м. (далі - Будинок).

Цим же рішенням виконавчого комітету Будинок переданий на баланс житлово-будівельного кооперативу «МИР-196».

На підставі ліцензій серії №№ 597445, 597446, 597447, виданих 12.06.2012 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» здійснює виробництво, транспортування магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами і постачання теплової енергії.

13.06.2012 Позивач надіслав Відповідачу, як балансоутримувачу Будинку, примірники договору купівлі-продажу теплової енергії від 01.06.2012 №2583, з додатками до нього №№1-3 (далі - проект Договору), запропонувавши розглянути його, підписати, скріпити печаткою та повернути один екземпляр на його адресу. Проект Договору з боку Позивача підписаний Нєшковою Л.В. на підставі довіреності від 03.01.2012 №5.

Звернення Позивача з вищевказаною пропозицією підтверджується його листом від 12.06.2012 за вих.№210-ж та фіскальним чеком на оплату поштових послуг з його відправлення. Також, отримання Відповідачем цієї пропозиції підтверджено його представником у судовому засіданні.

Однак, як стверджує Позивач, Відповідач ухилився від підписання запропонованого проекту Договору, що і стало підставою для звернення Позивача з даним позовом до суду.

Відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються Законом України «Про теплопостачання» (далі - Закон про теплопостачання) та іншими нормативно-правовими актами.

Зі змісту статті 1 Закону про теплопостачання, зокрема, вбачається, що:

балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) - це власник відповідного майна або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і уклала договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами;

споживач теплової енергії - це фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору;

теплова енергія - це товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.

Відповідно до частини третьої статті 24 Закону про теплопостачання одним з основних обов'язків споживача є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198 затверджені Правила користування тепловою енергію (далі - Правила №1198), які визначають взаємовідносини між теплопостачальними організаціями та споживачами теплової енергії, та є обов'язковими для виконання усіма теплопостачальними організаціями незалежно від форми власності, споживачами, організаціями, що виконують проектування, пуск, налагодження та експлуатацію обладнання для виробництва, транспортування, постачання та використання теплової енергії.

Пунктом 4 Правил №1198 встановлено, що користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі-продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва.

Розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку (пункт 23 Правил №1198).

Як вбачається з матеріалів справи, постачання теплової енергії на підставі проекту Договору, на укладенні якого наполягає Позивач, необхідне для подальшого надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання для мешканців будинку, який перебуває на балансі Відповідача, а відтак, на відносини між сторонами також розповсюджується законодавство у сфері житлово-комунальних послуг.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки, визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон про ЖКП).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 13 цього Закону за функціональним призначенням житлово-комунальні послуги, зокрема, поділяються на комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).

За приписами статті 19 Закону про ЖКП відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.

Згідно зі статтею 29 Закону про ЖКП договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі, якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.

З урахуванням викладеного, вбачається, що укладення договорів на надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирному житловому будинку між виробником цих послуг та власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем, як кінцевими споживачами, можливе лише у випадку, якщо виробник одночасно є виконавцем цих послуг.

В іншому випадку, у разі коли у сфері надання і споживання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирному житловому будинку виробник, виконавець та споживач є різними особами, вбачається наступний порядок побудови правовідносин між ними:

- виробник зобов'язаний укласти договір з виконавцем про умови надання послуг, та має право вимагати від нього своєчасної і в повному обсязі оплати наданих послуг (пункт 4 частини першої та пункт 1 частини другої статті 22 Закону про ЖКП). При цьому, з урахуванням положень Закону про теплопостачання, таким договором між виробником та виконавцем є договір купівлі-продажу теплової енергії, як товарної продукції;

- виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем (власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем) договір на надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором (пункт 3 частини другої статті 21 Закону про ЖКП);

- споживач послуг у багатоквартирному будинку, у свою чергу, зобов'язаний укласти договір на надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання, підготовлений виконавцем на основі типового договору, та оплачувати послуги у строки, встановлені договором або законом (пункти 1, 5 частини третьої статті 20 Закону про ЖКП).

При цьому, суд зазначає, що відносини між виконавцем комунальних послуг та споживачами врегульовані Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі - Правила №630).

Пунктом 2 Правил №630, зокрема, визначено: централізоване постачання холодної та гарячої води - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній та гарячій воді, яка надається виконавцем з використанням внутрішньо будинкових систем холодного та гарячого водопостачання; централізоване опалення - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.

Послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформлюється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (пункт 8 Правил №630).

За таких обставин, вбачається, що виконавець, використовуючи внутрішньобудинкові системи теплопостачання та постачання гарячої води, розподіляє отриману у вигляді товарної продукції та на межі балансової належності від виробника (теплопостачальної організації) теплову енергію між кінцевими споживачами (власниками квартир, орендарями чи квартиронаймачами), чим безпосередньо створює послуги централізованого опалення та постачання гарячої води.

Таким чином, в результаті аналізу викладених вище положень законодавства про теплопостачання та про житлово-комунальні послуги, суд дійшов такого висновку: у разі коли виробник, виконавець та споживач послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирному житловому будинку є різними особами, а між виробником та виконавцем цих послуг відсутній відповідний договір, - повністю унеможливлюється отримання вищевказаних комунальних послуг кінцевими споживачами (власниками квартир, орендарями чи квартиронаймачями), оскільки, як раніш встановлено судом, виробник не має права на укладання відповідних договорів безпосередньо зі споживачами, а надання комунальних послуг поза межами договірних відносин - є неприпустимим та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Щодо визначення особи виконавця послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирному житловому будинку, який перебуває на балансі житлово-будівельного кооперативу, суд зазначає наступне.

Частиною четвертою статті 19 Закону про ЖКП встановлено, що особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Як раніш встановлено судом, договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі, якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.

Статтею 1 Закону про ЖКП, зокрема, визначено:

балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;

виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Відповідно до пункту 1 Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 30.04.1985 N 186, житлово-будівельний кооператив, зокрема, організується з метою забезпечення житлом членів кооперативу і членів їх сімей шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку (будинків), а також для наступної експлуатації та управління цим будинком (будинками).

Житлово-будівельний кооператив, як балансоутримувач відповідного майна, відповідно до частини першої статті 24 Закону про ЖКП має право, зокрема: здійснювати функції утримання на балансі відповідного майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю; визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна; укладати договори на надання житлово-комунальних послуг; звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі. Згідно з частиною другою цієї статті Закону балансоутримувач зобов'язаний утримувати на балансі відповідне майно, забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном, забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

За приписами пунктів 1.4, 4.1, 4.2 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженого Наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 №60, виконавці житлово-комунальних послуг визначаються органами місцевого самоврядування, крім випадків, коли власник житлових будинків бажає визначити виконавця житлово-комунальних послуг самостійно. Виконавцем послуг з централізованого опалення може бути виробник зазначених послуг, виконавець послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків чи інший суб'єкт господарювання, з яким дійшли домовленості про надання таких послуг та який відповідає вимогам Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Якщо виконавець послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків не може визначити відповідного виконавця, він надає послуги власними силами.

Відповідно до пункту 1 рішення Донецької міської ради від 16.01.2006 №24/30 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг житлового фонду місцевих рад м. Донецька» (зі змінами, які внесені рішенням від 12.05.2010 №44/14) виконавцем послуг з утримання прибудинкових територій, централізованого теплопостачання, гарячого і холодного водопостачанню, водовідведення визначено житлово-експлуатаційні організації, які є балансоутримувачами житлового фонду місцевих рад м. Донецька. Рекомендовано власникам відомчих житлових будинків, житлових будинків житлово-будівельних кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлових будинків, побудованих за рахунок залучених інвесторів, визначити виконавців житлово-комунальних послуг у відповідності з діючим законодавством України.

З урахуванням викладеного, у разі якщо житлово-будівельний кооператив, як балансоутримувач відповідного житлового будинку, вирішив самостійно здійснювати функції з його (житлового будинку) утримання та управління, то, на думку суду, він автоматично стає зобов'язаним забезпечити власними силами надання споживачам (власникам квартир, орендарям чи квартиронаймачам) необхідний обсяг житлово-комунальних послуг (у тому числі послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання). У цьому разі, у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг, незалежно від свого предмету діяльності, житлово-будівельний кооператив, як балансоутримувач багатоквартирного житлового будинку, набуває статусу виконавця житлово-комунальних послуг та, як наслідок, зобов'язаний укладати договори, обов'язковість укладення яких встановлена Законом про ЖКП.

В матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про визначення Відповідачем виконавців житлово-комунальних послуг у Будинку (у тому числі послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання), а тому, суд визнає обов'язковим для Відповідача, як балансоутримувача Будинку, укладення з Позивачем, як теплопостачальною організацією, договору купівлі-продажу теплової енергії, для подальшого використання Відповідачем цієї теплової енергії для надання послуг централізованого опалення та постачання гарячої води кінцевим споживачам (мешканцям Будинку).

Згідно з частиною третьою статті 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України) укладення господарського договору є обов'язковим лише для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених Законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання, чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При цьому, при укладенні господарських договорів, відповідно до частини четвертої цієї норми, зміст договору визначається на основі, зокрема: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечить законодавству, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Відповідно до частини сьомої статті 179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

За приписами статті 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Судом встановлено, що Відповідач у встановлений строк не надіслав Позивачеві ані підписаного проекту Договору, ані протоколу розбіжностей до нього, ані будь-якої іншої відповіді на заявлену пропозицію.

Статтею 187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

З огляду на вищевикладене, ретельно вивчивши зміст проекту Договору, суд дійшов висновку, що запропонована Позивачем редакція договору відповідає вимогам статті 180 ГК України, нормам Закону України «Про теплопостачання», Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо наявності в ньому всіх істотних умов, обов'язковості та процедури укладення договорів купівлі-продажу теплової енергії.

За таких обставин, суд визнає обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» до житлово-будівельного кооперативу «МИР-196» про зобов'язання укласти договір на умовах проекту договору купівлі-продажу теплової енергії від 01.06.2012 №2583, запропонованого Позивачем,

Відповідно до статті 49 ГПК України витрати Позивача по сплаті судового збору покладаються на Відповідача.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 32-34, 43, 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» до житлово-будівельного кооперативу «МИР-196» про спонукання до укладення договору купівлі-продажу теплової енергії, - задовольнити повністю.

2. Зобов'язати житлово-будівельний кооператив «МИР-196» (83117, м. Донецьк, вул. Терешкової, 34, ідентифікаційний код 22000331) укласти договір на умовах проекту договору купівлі-продажу теплової енергії від 01.06.2012 №2583, запропонованого комунальним комерційним підприємством Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68, ідентифікаційний код 33257089), в наступній редакції:

ДОГОВОР № 2583

купли-продажи тепловой энергии

Объект жилой дом №34 ул. Терешковой на обслуживании ЖСК «Мир-196»

котельная Кривозубова

г. Донецк 01 июня 2012 года

Коммунальное коммерческое предприятие Донецкого городского совета «Донецкгортеплосеть», в дальнейшем «Теплоснабжающая организация», действующее на основании Устава, в лице заместителя директора Нешковой Людмилы Викторовны, которая действует на основании доверенности от 03.01.2011 года №5 и Жилищно-строительный кооператив «МИР-196», далее «ЖСК», действующий на основании Устава, в лице председателя правления


, с другой стороны, подписали настоящий договор о следующем:

1. Предмет договора.

1.1. Теплоснабжающая организация обязуется поставлять тепловую энергию в виде горячей воды до границы ответственности на следующие нужды:

отопление - в период отопительного сезона;

горячее водоснабжение - в течение года за исключением времени для проведения ремонтных и профилактических работ.

1.2. ЖСК обязуется принять тепловую энергию на границе ответственности, распределить ее потребителям и осуществить оплату ее стоимости по установленным тарифам (ценам) в сроки, предусмотренные настоящим договором.

1.3. Тепловая энергия, поставляемая по данному договору, используется ЖСК исключительно для нужд населения и на собственные потребности, определенные по соглашению сторон (приложение №1).

2. Порядок контроля и отчета сторон.

2.1. Стороны договорились о том, что при осуществлении договорных отношений будут руководствоваться действующим законодательством Украины.

2.2. Теплоснабжающая организация поставляет тепловую энергию с учетом тепловой нагрузки на отопление и горячую воду (приложение № 1), которая подтверждается соответствующими документами, предоставленными ЖСК.

2.3. Давление в обратной магистрали на вводе ЖСК должен обеспечивать полное заполнение местной системы, которая находится на его балансе.

2.4. Тепловая энергия на отопление поставляется ЖСК в объёме, определенном в приложении № 2.

2.5. При наличии приборов учета, установленных на границе балансовой принадлежности тепловых сетей, учет объёма отпущенной тепловой энергии осуществляется в соответствии с их показаниями.

2.6. ЖСК ведет ежедневный учет расхода тепловой энергии в журнале, форма которого согласовывается с Теплоснабжающей организацией. Ежемесячно, до 25 числа текущего месяца ЖСК, вместе с журналом учета, предоставляет в Теплоснабжающую организацию совместно подписанный акт, в котором отражается фактический расход тепловой энергии (отопление и горячая вода).

3. Права и обязанности сторон.

3.1. ЖСК имеет право:

3.1.1. Выбирать Теплоснабжающую организацию.

3.1.2. Отказаться от услуг Теплоснабжающей организации, о чем предупреждает письменно за 30 дней до прекращения поставки тепловой энергии.

3.1.3. Получать информацию об объёмах поставляемой тепловой энергии, тарифах (ценах), порядке оплаты.

3.1.4 Проверять достоверность расчетов и начислений оплаты за потребленную тепловую энергию.

3.1.5. Проводить внеплановую госповерку приборов учета, в случае возникновения сомнений в правильности показаний приборов учета. За период госповерки, не более одного месяца, оплата производится:

· по централизованному отоплению - по средним показаниям приборов учета за предыдущий отопительный сезон;

· по централизованной поставке горячей воды - в соответствии с среднемесячными показаниями приборов учета за предыдущие три месяца.

3.2. ЖСК обязано:

3.2.1. Придерживаться количества потребления тепловой энергии в объёме, согласно приложения № 2, не допуская их превышения.

3.2.2. Своевременно осуществлять оплату за потребленную тепловую энергию.

3.2.3.Проводить ежегодно промывку отопительной системы, ремонт и наладку оборудования, контрольно-измерительных приборов в присутствии представителей Теплоснабжающей организации, с обязательным составлением двухстороннего акта о готовности объекта к отопительному периоду.

3.2.4 Согласовывать с Теплоснабжающей организацией новые подключения либо отключения и преоборудования системы теплоснабжения, которые являються причиной увеличения либо уменьшения объемов потребления тепловой энергии.

3.2.5. Не допускать утечки сетевой воды.

3.2.6. В случае недопоставки тепловой энергии ЖСК сообщать об этом Теплоснабжающей организации письменно или телефонограммой и приглашать представителя Теплоснабжающей организации для составления и подписания двухстороннего акта. Акт оформляется в течение 3 рабочих дней.

3.2.7.Сохранять узел учета и пломбы на нем в надлежащем состоянии. Письменно уведомлять Теплоснабжающую организацию о неисправности прибора учета тепловой энергии при обнаружении неисправности, о чем составляется акт.

3.2.8. Без препятствий в любое время доспускать уполномоченных представителей Теплоснабжающей организации для проверки приборов учета расхода тепловой энергии ЖСК и правильности эксплуатации этих приборов.

3.2.9.Содержать в надлежащем санитарном состоянии помещения узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети.

3.2.10.Не допускать переоборудования системы теплоснабжения, которые приведут к нарушению теплового баланса дома.

3.2.11.Не занимать подвалы дома, в которых проложены тепловые сети или оборудованные тепловые вводы под мастерские, склады, магазины, офисы и т.д.

3.3. Теплоснабжающая организация имеет право:

3.3.1. Проверять показания узлов учета тепловой энергии и состояние системы теплоснабжнния дома, находящегося на балансе ЖСК .

3.3.2. Ограничивать или прекращать теплоснабжение ЖСК в случае:

- отсутствия оплаты за потребленную тепловую энергию в сроки, предусмотренные настоящим договором (после письменного предупреждения, направленного не позднее чем за 3 рабочих дня);

- невыполнение регламентних работ по подготовке и испытанию внутридомовых тепловых сетей ЖСК (с оформлением соответствующего акта и предупреждением за трое суток до прекращения поставки);

- самовольного увеличения отапливаемой площади или подключения других потребителей;

- введения в эксплуатацию системы теплоснабжения без соответствующего допуска;

- эксплуатации систем теплоснабжения с поврежденными пломбами, которые установлены Теплоснабжающей организацией на узле учета ЖСК ;

- ограничения свободного доступа представителей Теплоснабжающей организации к системе теплоснабжения или учета тепловой энергии;

- содержания в антисанитарном состоянии помещений узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети;

- повреждения внутридомовых тепловых сетей ЖСК;

- отсутствия соответствующего акта о готовности объекта к отопительному периоду;

- кражи воды из системы отопления.

3.4. Теплоснабжающая организация обязана:

3.4.1.На протяжении действия договора обеспечить поставку тепловой энергии за исключением времени проведения ремонтных работ.

3.4.2.При отсутствии прибора учета, в случае отклонения от качественных и количественных показателей поставляемой тепловой энергии от нормативных (приложение №3), при условии наличия двухстороннего акта, подтверждающего указанные факты, выполнить перерасчет стоимости тепловой энергии.

3.4.3.Предоставлять информацию об объёмах поставленной тепловой энергии, тарифах (ценах), порядке оплаты.

3.4.4.Уведомлять ЖСК письменно об изменении тарифов.

4. Тарифы, порядок и условия проведения расчетов.

4.1.Расчетным периодом для оплаты является календарный месяц. ЖСК производит оплату стоимости полученной тепловой энергии не позднее 20 числа месяца, следующего за расчетным, согласно предъявленным счетам. Оплата за тепловую энергию производится в соответствии с действующими тарифами , которые устанавливаются Кабинетом Министров Украины либо другими органами власти.

4.2. Расчеты по настоящему договору осуществляются в национальной валюте Украины путем перечисления денежных средств на текущий счет Теплоснабжающей организации, указанный в настоящем договоре. В платежном поручении ЖСК должно обязательно указать номер договора, назначение платежа. При наличии задолженности у ЖСК по договору, Теплоснабжающая организация, поступившие от ЖСК деньги, зачисляет в погашение задолженности за тепловую энергию прошлых периодов по данному договору, независимо от указанного в платежном поручении назначения платежа.

4.3.Денежные средства, которые поступили от ЖСК будут учтены как предоплата при условии отсутствия задолженности по данному договору.

4.4. Тариф на момент подписания договора составляет:

Для населения:

а)за отопление общей площади за 1 кв.м. в месяц с НДС:

с учетом оплаты на протяжении отопительного сезона - 6,96 грн.;

б) горячее водоснабжение:

при наличии приборов учета за 1 куб. м. с учетом НДС - 17,58 грн.

при отсутствии прибора учета с одного человека в месяц с учетом НДС - 53,84 грн.

в) за один Гкал отпущеной тепловой энергии с НДС - 265,55 грн.

Для предприятий:

а) за 1 кв. м. отапливаемой площади в месяц с НДС - 28,46 грн.

б) за 1 куб. м. горячего водоснабжения в месяц с НДС - 52,49 грн.

в) за 1 Гкал отпущенной тепловой энергии с НДС - 916,43 грн.

В зависимости от цен на энергоносители, установленных КМ Украины или другими органами власти, тариф может изменяться в большую или меньшую сторону. В данном случае согласование с ЖСК не требуется.

4.5. Расчеты за горячее водоснабжение производятся по тарифам, рассчитанным исходя из условий работы системы горячего водоснабжения 350 дней в год, при условии планового отключения горячего водоснабжения на текущие ремонты на 15 дней. Оплата за горячее водоснабжение за дни превышающие плановое отключение не осуществляется.

4.6. Начало и окончание отопительного периода (поставка тепловой энергии для отопления) определяется погодными условиями и устанавливается теплоснабжающей организацией в соответствии с решениями органов местного самоуправления .

4.7. Размер ежемесячной оплаты за предоставленные услуги.

4.7. 1. Согласно нормам потребления:

население:

отопление: S кв.м. * тариф = 4659,4 * 6,96 грн. = 32 429,42 грн.

Горячее водоснабжение : 176 чел.* 53,84 грн.= 9 475,84 грн.

для предприятий :

Горячее водоснабжение: ___-


куб.м * 52,49 =
-____ грн.

отопление: S кв.м. * тариф = _____ кв.м. * 28,46 грн. =


-_____ грн.

4.7.2. При наличии приборов учета:

население:

отопление: Гкал * 265,55 грн.= по факту

гарячее водоснабжение : показания приборов учета * 17,58 грн.= по факту.

для предприятий:

отопление: Гкал * 916,43 грн. = по факту

горячее водоснабжение: показания приборов учета * 52,49 грн. = по факту

4.8. При выходе из строя приборов учета или несвоевременного проведения госповерки, оплата производиться согласно утвержденным нормам потребления.

4.9. ЖСК обязуется до 20 числа текущего месяца передавать Теплоснабжающей организации полные сведения, которые необходимы для начисления оплаты: количество зарегистрированных людей, расходы горячей воды по квартирным приборам учета.

4.10. В случае сдачи помещений в аренду юридическим и физическим лицам ЖСК в течение 5 дней с момента подписания договора аренды, в письменном виде сообщает Теплоснабжающей организации сведения об арендаторе для дальнейшего урегулирования вопроса об оплате услуг по теплоснабжению, переданного в аренду помещения.

4.11. В случае недопоставки Потребителям тепловой энергии по вине ЖСК , последнее устраняет недостатки за свой счет и возмещает Теплоснабжающей организации в полном объеме причиненные ей убытки.

4.12. ККП «Донецкгортеплосеть» является плательщиком налога на прибыль на общих основаниях.

ЖСК (не) является плательщиком налога на прибыль.

4.13. Теплоснабжающая организация осуществляет ЖСК возмещение затрат по сбору с населения платежей за услуги теплоснабжения в размере: : 2 % от суммы, которая поступила на счет Теплоснабжающей организации от ЖСК, при оплате задолженности прошлых периодов за поставленную тепловую энергию, или 3% от суммы, которая поступила на счет Теплоснабжающей организации от ЖСК , при оплате текущих платежей и отсутствии задолженности прошлых периодов.

5. Порядок проведения перерасчетов.

5.1. Теплоснабжающая организация осуществляет на основании заявления и двухстороннего акта уменьшение размера оплаты за услуги теплоснабжения в соответствии с приложением №3.

Данные перерасчеты производятся при отсутствии приборов учета.

6. Порядок измерения объёмов и определения качества предоставляемых услуг.

6.1. При отсутствии прибора учета, в случае недопоставки или несоответствия качественных и количественных показателей тепловой энергии нормативным требованиям ЖСК сообщает об этом Теплоснабжающей организации письменно или телефонограммой и приглашает представителя Теплоснабжающей организации для составления и подписания двухстороннего акта. Акт оформляется в течение 3 календарных дней. Отсутствие такого сообщения и акта свидетельствует, что ЖСК получало тепловую энергию согласно условиям договора и это обстоятельство других доказательств не требует.

7. Граница ответственности по поставке тепловой энергии.

7.1. Граница ответственности между ЖСК и Теплоснабжающей организацией за состояние и обслуживание тепловых сетей и системы теплоснабжения, по которым производится поставка тепловой энергии, определяется актом балансовой принадлежности.

8. Условия доступа в дом для снятия показаний приборов учета.

8.1. В случае непредоставления показаний до 25 числа отчетного месяца по домовым приборам учета, ЖСК обязано обеспечить доступ представителей Теплоснабжающей организации для снятия показаний с составлением двухстороннего акта.

9. Порядок проведения ремонтных работ.

9.1. ЖСК проводит ежегодно промывку отопительной системы, ремонт и наладку оборудования, контрольно-измерительных приборов в присутствии представителей Теплоснабжающей организации, с обязательным составлением акта о готовности объекта к отопительному периоду.

10. Обслуживание тепловых сетей и распределение полномочий относительно их эксплуатации и ремонта.

10.1. Обслуживание и ремонт тепловых сетей производится согласно балансовой принадлежности ЖСК и Теплоснабжающей организации.

11. Ответственность сторон и штрафные санкции.

11.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязанностей по данному договору стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Украины.

11.2.Теплоснабжающая организация несет ответственность за:

- несоблюдение поставленных объемов тепловой энергии на отопление согласно приложения №2;

- недостоверность предоставленной информации;

- непредоставление по требованию ЖСК расчетов об объемах поставленной тепловой энергии.

11.3.Теплоснабжающая организация согласно действующего законодательства Украины уплачивает штраф в случае:

- снижения по вине Теплоснабжающей организации объемов поставки тепловой энергии;

- не поставки тепловой энергии, без соответствующих оснований, во время исполнения ЖСК своих договорных обязательств, кроме случаев предусмотренных п. 3.3.2. настоящего договора.

11.4. ЖСК несет ответственность за:

- выход из строя приборов учета тепловой энергии;

- техническое состояние, обслуживание и эксплуатацию системы теплоснабжения согласно балансовой принадлежности;

- несоблюдение утвержденных договором значений объема потребления тепловой энергии и режима теплоснабжения;

- самовольное переоборудование системы теплоснабжения;

- утечки теплоносителя из-за несвоевременного устранения повреждений на тепловых сетях согласно балансовой принадлежности;

- содержания в антисанитарном состоянии помещений узлов управления и технических подвалов, в которых проходят тепловые сети;

- достоверность предоставленной информации.

11.5.ЖСК согласно действующего законодательства Украины уплачивает штраф за:

- несвоевременное уведомление о выходе из строя приборов учета тепловой энергии;

- несвоевременное предоставление отчета по приборам учета тепловой энергии;

- самовольное подключение системы теплоснабжения без заключения договора;

- кражу воды из системы отопления;

- потребление тепловой энергии без согласования с Теплоснабжающей организацией сверх максимальной тепловой нагрузки, определенной в договоре.

12. Порядок разрешения споров.

12.1.Все споры, возникающие в процессе исполнения настоящего договора, стороны решают путем переговоров. В случае невозможности разрешения споров (разногласий) по данному договору путем переговоров, спор передается на разрешение в хозяйственный суд Донецкой области и рассматривается в установленном порядке, согласно действующего законодательства Украины.

13. Форс-мажорные обстоятельства.

13.1 Стороны освобождаются от ответственности , если исполнению обязательств по настоящему договору препятствуют обстоятельства непреодолимой силы (действие чрезвычайных ситуаций техногенного, природного или экологического характера), которые делают невозможным предоставление услуги в соответствии с условиями договора. О наступлении форс-мажорных обстоятельств должны уведомить друг друга в 5 дневный срок с обязательным предоставлением соответствующего документа, выданного ТПП Украины.

14. Условия изменения и прекращения действия договора.

14.1. Все изменения и дополнения по данному договору должны быть оформлены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями сторон.

14.2. Договор может быть рассторгнут по решению суда по требованию одной из сторон при существенных нарушениях договора другой стороной.

15. Другие условия.

15.1. Данный договор составлен в двух экземплярах по одному для каждой из сторон, которые имеют одинаковую юридическую силу.

15.2. С заключением данного договора предыдущая переписка , касающаяся предмета данного договора, утрачивает юридическую силу.

15.3. С заключением данного договора предыдущий договор считается расторгнутым.

15.4. Стороны обязуются извещать друг друга об изменениях своих платежных реквизитов, юридического адреса, номеров телефона в пятидневный срок с момента возникновения соответствующих изменений заказным письмом с уведомлением.

15.5. Стороны договорились, что срок исковой давности по данному договору составляет 3 (три) года.

15.6. При заключении данного договора стороны пришли к соглашению о том, что задолженность ЖСК перед Теплоснабжающей организацией на момент заключения договора отсутствует.

16. Срок действия договора.

16.1. Данный договор вступает в силу с 01 июня 2012 года и действует до 01 июня 2015 года и считается продленным на такой же срок, если от сторон за месяц до окончания срока действия договора не поступило заявление о расторжении договора, а в части проведения расчетов - до их полного погашения.

Приложение:

1. Дислокация жилого фонда.

2. Расчет расхода тепловой энергии на отопление жилого дома № 34 ул. Терешковой согласно нормативной температуры для г.Донецка

3. Требования к количественным и качественным показателям услуг теплоснабжения и уменьшение оплаты при их отклонении.

4. Балансовая принадлежность тепловых сетей.

17. Адреса и реквизиты сторон.

Приложение №1

к договору № 2583 от 01.06.2012г.

Дислокация жилого фонда.

Зам. директора по сбыту Л.В.Нешкова

Председатель правления

ЖСК "Мир-196"


Приложение № 2

к договору № 2583 от 01.06.2012г.

Расчет

расхода тепловой энергии на отопление

Расчет расхода тепловой энергии на отопление жилого дома № 34 по ул.В.Терешковой с учетом нормативной температуре для г. Донецка производится на основании:

1. «Норм и указаний по нормированию затрат топлива и тепловой энергии на отопление жилых и общественных зданий, а также на хозяйственно- бытовые нужды в Украине» КТМ 204 Украины 244-94;

2.СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция, кондиционирование»

Qот. - максимальный тепловой поток на нужды отопления жилого дома (314 650 ккал/час);

t°вн.- средняя расчетная температура воздуха в отапливаемых помещениях

( для жилых домов принимается равной + 18° С)

t°р.о.- расчетная температура наружного воздуха для проектирования отопления

( для г. Донецка = - 23°С);

t°ср. - температура наружного воздуха ( окт.- +7,9; нояб.- +0,9; дек.- - 4,2; янв.- -6,6; фев.--6,2; март--1,0; апр.-+7,9)

n о - к-во дней в месяце

Зам.директора по сбыту Л.В.Нешкова

Председатель правления

ЖСК «Мир-196»


Приложение № 3

к договору № 2583 от 01.06.2012 г.

Требования к количественным и качественным показателям услуг теплоснабжения и уменьшение оплаты при их отклонении

Зам.директора по сбыту Л.В.Нешкова

Председатель правления

ЖСК «Мир-196»


3. Стягнути з житлово-будівельного кооперативу «МИР-196» (83117, м. Донецьк, вул. Терешкової, 34, ідентифікаційний код 22000331) на користь комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськтепломережа» (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68, ідентифікаційний код 33257089) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1073,00 грн (одна тисяча сімдесят три грн 00 коп.).

Повне рішення складено 29.10.2012.

Суддя Архипенко О.М.

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення24.10.2012
Оприлюднено01.11.2012
Номер документу27030646
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/22/138пд/2012

Ухвала від 25.09.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Архипенко О.М.

Ухвала від 05.09.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Архипенко О.М.

Рішення від 24.10.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Архипенко О.М.

Ухвала від 16.10.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Архипенко О.М.

Ухвала від 22.08.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Архипенко О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні