УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа № 0619/1848/2012
Стаття 229 ч. 1 КК України
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2012 року Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого Фоміна Ю.В.,
суддів: Михайловського В.І. та Широкопояса Ю.В.,
з участю: прокурора Сидоренка О.П.,
захисника ОСОБА_1,
представника цивільного
позивача ОСОБА_2
особи, щодо якої закрито
кримінальну справу ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі кримінальну справу за апеляцією представника цивільного позивача на постанову Попільнянського районного суду Житомирської області від 2 липня 2012 року, -
в с т а н о в и л а:
Цією постановою, на підставі ст.ст. 7-2, 248 КПК України, ст.ст. 44, 45 КК України, при попередньому розгляді
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, не працюючого, освіта вища, одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, раніше не судимого, -
звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку з дійовим каяттям, а кримінальну справу про обвинувачення його за ст. 229 ч. 1 КК України провадженням закрито.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 - підписку про невиїзд с місця постійної реєстрації - скасувано. Позовну заяву дочірнього підприємства «Мілкіленд - Україна» до ОСОБА_3 про відшкодування майнової шкоди залишено без розгляду.
Речові докази, 45 головок сиру, чотири картонних ящики з пакувальною плівкою - знищені, а видаткову накладну № РН-0002440 від 01.11.2011 року залишена в кримінальній справі.
Згідно постанови суду, ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що з 04.04.2011 року, перебуваючи на посаді менеджера з постачання ТОВ «Корнинсир» ЕДРПОУ 31962786, з метою виконання своїх функціональних обов'язків, у не встановленої слідством особи, приблизно в травні 2011 року, в порушення вимог ст.ст. 16, 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», придбав неякісну пакувальну плівку для сиру, з зображенням логотипа ТМ «Добряна» «щедра господиня», в кількості 4 тис. 800 штук, та перевіз її до ТОВ «Корнинсир», який розташований за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, с.м.т. Корнин, вул. Свободи, 3, для упаковування відходів сиру, та подальшого його направлення на переробку.
Виключне право на використання знаку для товарів і послуг під ТМ «Добряна, щедра господиня», належить дочірньому підприємству «Мілкіленд-Україна» (Свідоцтво № 31248 від 15.04.2003 року та свідоцтво № 71140 від 15.01.2007 року).
02.11.2011 року, близько 13 години, ОСОБА_3, перебуваючи на робочому місці в ТОВ «Корнинсир», і реалізуючи свій злочинний намір, щодо незаконного використання знака для товарів і послуг під ТМ «Добряна» «щедра господиня», діючи в порушення п.п. 4,5 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», не маючи відповідного дозволу ДП «Мілкіленд Україна», реалізував ОСОБА_4 43 головки знежиреного сиру, які були упаковані в прозору поліетиленову плівку з зображеннями логотипу ТМ «Добряна» «щедра господиня», загальною вагою 330,685 кг., на суму 7936.44 грн. з ПДВ.
02.11.2011 року працівниками міліції в ході проведення оперативно-розшукових заходів, на території ТОВ «Корнинсир», з автомобіля НОМЕР_1, який належить ОСОБА_4 вилучено 43 головки сиру, які були упаковані в прозору поліетиленову плівку з зображеннями логотипу ТМ «Добряна» «щедра господиня», та видаткову накладну № РН-0002440 від 02.11.2011 року. Крім цього, з приміщення по зберіганню «готової продукції», вилучено дві головки сиру, які були упаковані в прозору поліетиленову плівку з зображеннями логотипу ТМ «Добряна» «щедра господиня», а з приміщення «пакування сиру», вилучено чотири картонних ящики, які були заповнені пакувальними плівками для сиру із зображенням логотипу ТМ «Добряна» «щедра господиня».
Відповідно до висновку № 815 комплексної судової експертизи об'єктів інтелектуальної власності, складеного 21.03.2012 року, встановлено, що позначення «Добряна» «щедра господиня», нанесені на пакувальну плівку, в яку упаковано 45 головок сиру (з яких 2 вилучено 02.11.2011 року на підприємстві ТОВ «Корнинсир», а 43 вилучено у ОСОБА_4.), а також яка міститься у чотирьох картонних ящиках (вилучених 02.11.2011 року на підприємстві ТОВ «Корнинсир»), є такими, що можуть ввести в оману щодо особи, яка виробляє товар, а саме, існує імовірність виникнення у споживача враження про належність одній особі таких самих товарів 29 класу МКТП, маркованих позначеннями «Добряна» «щедра господиня» та товарів 29 класу, маркованих знаками для товарів і послуг за свідоцтвами України № 31248 та № 71140. Сума матеріальної шкоди завданої ДП «Мілкіленд Україна», що є правовласником знаків для товарів і послуг № 31248 та № 71140, внаслідок неправомірного використання цих знаків ТОВ «Корнинсир» складає 32667,17 грн.
Таким чином ОСОБА_3, діючи умисно, незаконно використав знак для товарів і послуг ТМ «Добряна» «щедра господиня», в результаті чого ДП «Мілкіленд Україна» завдано матеріальної шкоди на загальну суму 32667,13 грн., що в двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, та є значним розміром.
05.05.2012 року відносно ОСОБА_3 порушено кримінальну справу за ст. 229 ч. 1 КК України, а 08.06.2012 року його притягнуто як обвинуваченого.
Винність ОСОБА_3 у вчиненні злочину передбаченого ст. 229 ч. 1 КК України підтверджується зібраними у справі доказами.
Беручи до уваги, що ОСОБА_3 вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, після його вчинення щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину і повністю відшкодував завдані збитки, вислухавши думку прокурора, який підтримав постанову слідчого, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_3 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, а справа закриттю.
Згідно ст. 45 КК України, особа яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
В апеляції представника цивільного позивача ОСОБА_2 ставиться питання про скасування постанови суду щодо ОСОБА_3 та направлення кримінальної справи на додаткове розслідування, посилаючись на те, що вона прийнята судом з порушенням норм кримінально-процесуального законодавства, оскільки ним не взято до уваги те, що ОСОБА_3 не розкаявся у вчиненому злочині, про що свідчать дані протоколу його допиту в якості обвинуваченого від 08.06.2012 року про не визнання ним вини; висновок про те, що він активно сприяв у розкритті злочину не є переконливим. Засідання суду відбулось без участі представника цивільного позивача, відповідне повідомлення не було направлене.
Заслухавши доповідача, пояснення представника цивільного позивача ОСОБА_2 в підтримання апеляції; міркування прокурора про залишення постанови суду без зміни, пояснення особи, щодо якої закрито кримінальну справу ОСОБА_3 та його захисника ОСОБА_1, які заперечували проти апеляції, обговоривши доводи апеляції, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляції, колегія суддів прийшла до висновку про те, що апеляція задоволенню не підлягає з таких підстав.
Кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_3 за ст. 229 ч. 1 КК України поступила до суду з постановою слідчого за згодою прокурора для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, за наявності підстав, зазначених у ст. 45 КК України.
Статтею 248 КПК України передбачено, що при наявності обставин, передбачених, в тому числі і ст. 7-2 КПК України, суддя, при попередньому розгляді, своєю мотивованою постановою закриває справу.
Зі змісту постанови суду та з протоколу судового засідання вбачається, що місцевий суд дотримався вказаних положень закону, учасники судового розгляду та прокурор не заперечували щодо закриття справи щодо ОСОБА_3 у зв'язку з дійовим каяттям. Із заяви обвинуваченого ОСОБА_3 та його пояснень при попередньому розгляді справи слідує, що він просив закриту кримінальну справу щодо нього з вище зазначених підстав, вказуючи на те, що він вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, щиро розкаявся та відшкодував завдані збитки.
Колегія суддів погоджується з висновками місцевого суду про те, що ОСОБА_3 вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, після його вчинення щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину і повністю відшкодував завдані збитки, вислухавши думку прокурора, який підтримав постанову слідчого, заслухавши пояснення обвинуваченого, а тому є підстави для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям та закриттю справи.
В апеляції представника цивільного позивача ставиться питання про направлення кримінальної справи щодо ОСОБА_3 на додаткове розслідування, але не вказується яка неправильність чи неповнота була допущена органом досудового слідства та які слідчі дії для цього повинні бути проведені.
Обвинувачений ОСОБА_3 повністю відшкодував заподіяні злочином збитки, що підтверджується копіями квитанцій від 05.06.2012 року та заявою финансового директора ДП „Мілкіленд-Україна" ОСОБА_5 про те, що вказаним ДП був заявлений цивільний позов на суму 32667,13 грн. до ОСОБА_3 06.06.2012 року на рахунок ДП від нього надійшла вказана сума, тобто матеріальний збиток ОСОБА_3 погашено повністю та до нього ДП інших фінансових претензій не має (а.с. 69, 70).
Зі змісту протоколу допиту ОСОБА_3 в якості обвинуваченого від 08.06.2012 року слідує, що він вину визнав повністю та дав відповідні показання (а.с. 56-57). Визнання такої обставини, чи активно сприяв обвинувачений слідству, є право слідства та суду.
ОСОБА_3 в засіданні суду апеляційної інстанції заявив, що визнає повністю вину та кається у вчиненому злочині, просив постанову суду залишити без зміни.
Що стосується посилання в апеляції на те, що засідання суду відбулось без участі представника цивільного позивача, то з матеріалів справи вбачається, що вказаному представнику: органом досудового слідства повідомлялось про закінчення розслідування та пропонувалось прибути для ознайомлення з матеріалами справи, повідомлялось про винесення постанови про її направлення до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям. Цивільному позивачу разом з іншими учасниками було направлено письмове повідомлення про те, що 02.07.2012 року відбудеться судовий розгляд вказаної справи (а.с. 72, 76, 81).
Колегія суддів вважає, що, з урахуванням наведеного доводи апеляції про те, що що ОСОБА_3 не визнав вину та не розкаявся у вчиненому злочині, активно не сприяв у розкритті злочину є необгрунтованими.
З урахуванням наведеного, колегія судів вважає, що судом першої інстанції прийнята законна та обґрунтована постанова щодо ОСОБА_3, тому її слід залишити без зміни.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляцію представника цивільного позивача ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Попільнянського районного суду Житомирської області від 2 липня 2012 року, якою ОСОБА_3 звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, а кримінальну справу про обвинувачення його за ст. 229 ч. 1 КК України провадженням закрито, залишити без зміни.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2012 |
Оприлюднено | 07.11.2012 |
Номер документу | 27036065 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Фомін Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні