Рішення
від 25.10.2012 по справі 22-ц-4494/12
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № Провадження № 22-ц-4494/12 22-ц/1090/6006/12 Головуючий у І інстанції Коцюрба М.П. Категорія 44Доповідач у 2 інстанціїІванова 25.10.2012

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

18 жовтня 2012 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого - Савченка С.І.

суддів - Іванової І.В., Даценко Л.М.,

при секретарі - Лопатюк В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Київської області цивільну справу за апеляційною скаргою Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 червня 2012 року у справі за позовом Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області до ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акта, -

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2012 року Боярська міська ради Києво-Святошинського району Київської області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акта.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що Боярською міською радою Києво-Святошинського району Київської області не приймалося рішення про виділення земельної ділянки ОСОБА_2

За період з 01.01.2005 року по 01.03.2006 року до Боярської міської ради звернення від ОСОБА_2 з питання виділення йому земельної ділянки в м. Боярка Київської області не надходили.

Однак, 12 листопада 2008 року на ім'я ОСОБА_2 видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,0786 га. У державному акті зазначено, що він виданий на підставі рішення Боярської міської ради від 25 лютого 2006 року №46/367, яке радою не приймалося.

В зв'язку із викладеними обставинами, позивач просив суд визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,0786 га у м. Боярка по вул. Жуковського з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, виданий на ім'я ОСОБА_2

Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 червня 2012 року в задоволенні позову Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області відмовлено.

В апеляційній скарзі Боярська міська ради Києво-Святошинського району Київської області просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В обґрунтування своєї скарги послалися на те, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, пояснення учасників, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судом встановлено, що 12 листопада 2008 року на ім'я ОСОБА_2 видано державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,0786 га, яка знаходиться на вул. Жуковського у м. Боярці Києво-Святошинського району Київської області. У державному акті зазначено, що він виданий на підставі рішення Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області від 25 лютого 2006 року №46/367 (а.с.6).

Однак, з матеріалів справи вбачається, що таке рішення про виділення земельної ділянки у м.Боярка по вул.Жуковського відповідачу ОСОБА_2 міська рада не приймала (а.с.7,9).

Відповідно до повідомлення Управління Держкомзему у Києво-Святошинському районі Київської області від 27.04.2012 року документації із землеустрою на складання державного акта на ім'я ОСОБА_2 не виявлено (а.с.27,28).

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що позивачем не доведено, що спірний акт на ім'я відповідача видано на підставі не існуючого рішення міської ради.

Проте з такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погодитися не може.

Згідно із ч. 2 ст. 116 ЗК України набуття права на землю громадянами чи юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до вимог ст. 125 ЗК України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

У ст. 126 ЗК України наведено виключний перелік документів, які посвідчують право на земельну ділянку, до них належать: державний акт на право власності на земельну ділянку; цивільно-правова угода про набуття права власності на земельну ділянку; свідоцтво про право на спадщину; державний акт на право постійного користування земельною ділянкою; договір оренди земельної ділянки, зареєстрований відповідно до закону.

Згідно зі ст. 152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою і відшкодування завданих збитків.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; г) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Отже, висновок суду першої інстанції не відповідає вимогам ч. 2 ст. 116 ЗК України щодо порядку набуття права на землю громадянами та фактичним обставинам у даній справі, тому оскільки рішення про передачу спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_2 Боярською міською радою не приймалося, були відсутні підстави для видачі державного акта про право власності на землю на його ім'я.

За таких обставин колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 307,309,314,316 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,-

В И Р І Ш И Л А:

Апеляційну скаргу Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області задовольнити.

Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 червня 2012 року скасувати та ухвалити нове рішення.

Позовні вимоги Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області задовольнити.

Визнати недійсним Державний акт серія ЯЖ №682675 від 12.11.2008 року на право власності на земельну ділянку площею 0,0786 га, яка знаходиться за адресою: Київська область Києво-Святошинський район м. Боярка, вул. Жуковського, цільове призначення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер 3222410300:01:038:0005 виданого на ім'я ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 107 грн. 30 коп.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Головуючий :

Судді:

СудАпеляційний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.10.2012
Оприлюднено08.11.2012
Номер документу27039999
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —22-ц-4494/12

Рішення від 25.10.2012

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Іванова І. В.

Ухвала від 03.09.2012

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Бондар М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні