30.08.2012
Провадження в справі № 2/1107/1138/12
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2012 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Ябчик Н.М.
при секретарі - Гриценко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в місті Знам'янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Вказала, що 12.01.2011 року помер її чоловік ОСОБА_4. Після смерті останнього відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка, розташована на території Казарнянської сільської ради Знам'янського району, площею 4,40 га, яка належала померлому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР № 042725, виданого на підставі розпорядження Знам'янської районної державної адміністрації від 12.03.2002 року № 99-р. За життя чоловік не розпорядився земельною ділянкою, тому спадкоємцями першої черги є вона та їх діти, - відповідачі по справі. У встановлений шестимісячний строк вона не подала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори в зв'язку з юридичною необізнаністю. Крім того, вважала, що проживаючи з чоловіком разом, маючи на руках Державний акт на ім'я померлого, фактичними діями прийняла спадщину і тому додаткових дій не приймала. Вважає ці обставини поважними просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судове засідання позивач не з'явилася, надала заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просить справу розглядати без своєї присутності.
Відповідачі в судове засідання не з'явили, наддали суду заяви, згідно яких позовні вимоги визнали у повному обсязі та просять справу слухати без своєї участі.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб.
Дані правовідносини регулюються ЦК України 2003 року, оскільки розпочалися та продовжують існувати після 1 січня 2004 року.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за законом або за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Статтею 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява подається особисто. Статтею 1270 ЦК України встановлено строк для прийняття спадщини, який складає шість місяців, та який починається з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер 12.01.2011 року. До дня смерті він проживач в ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з дружиною, яка здійснила його поховання. На підставі Державного акту № 3522282600:03:000:0099 серії І-КР № 042725 ОСОБА_4 належала земельна ділянка площею 4,40 га, яка розташована на території Казарнянської сільської ради Знам'янського району, виділена на підставі розпорядження Знам'янської районної державної адміністрації від 12.03.2002 року № 99-р.
Позивач, являючись дружиною померлого, своєчасно не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки помилково вважала, що прийняла спадщину фактичними діями, а саме розпорядившись майном. З відповіді Знам'янської міської нотаріальної контори після смерті ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини та про видачу свідоцтва ніхто не звертався.
Судом встановлено, що позивач не звернулася до Знам'янської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки вважала, що спадщину прийняла. Тому, суд вважає, що строк для прийняття спадщини пропущений з поважної причини.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовами спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд, може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зазначені обставини пропущення строку для подачі заяви про прийняття спадщини суд вважає поважними. Отже, позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Також суд вважає, за клоптанням позивача, судові витрати віднести на його рахунок.
На підставі викладеного, ст.1222, ст.1268, ст.1270, ст.1272 ЦК України та керуючись ст.ст.10, 31, 60, 88 ч.1, 174 ч.4, 213-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, суд, - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого 12 січня 2011 року, у два місяці.
Судові витрати віднести на рахунок позивача.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя Знам'янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2012 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 27078435 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Ябчик Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні