Рішення
від 30.10.2012 по справі 5015/3999/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.12 Справа № 5015/3999/12

Господарський суд Львівської області у складі судді Козак І.Б.

при секретарі Іваночко В.В.

Розглянувши позовні матеріали за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОХОРОНА-КОМПЛЕКС-ТИТАН», м. Львів,

до відповідача: Дочірнього підприємства «Львівдіалік», м. Львів,

про: стягнення 22 595 грн. 20 коп. заборгованості та стягнення судових витрат.

За участю представників:

Від позивача: Ізьо Т.М. -представник (довіреність в матеріалах справи),

Від відповідача: Мисяк А.Я. -представник (довіреність в матеріалах справи)

Сторонам роз'яснено права та обов'язки, передбачені статтею 22 ГПК України, зокрема, підстави відводу судді відповідно до статті 20 ГПК України. Заяв та клопотань про відвід судді не подано. Сторони не наполягають на фіксації судового процесу технічними засобами.

Суть спору: розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОХОРОНА-КОМПЛЕКС-ТИТАН»до Дочірнього підприємства «Львівдіалік»про стягнення 22 595 грн. 20 коп. заборгованості за договором та стягнення судових витрат.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 26.09.2012 року порушено провадження у справі та розгляд справи призначено на 11.10.2012 року, про що сторони належним чином повідомлені під розписку: позивач -05.10.2012 року рекомендованою поштою №79058 0487238 6; відповідач -04.10.2012 року рекомендованою поштою №79005 0600202 4 (оригінали повідомлень про вручення поштового відправлення в матеріалах справи).

Судове засідання 11.10.2012 року відкладено на 30.10.2012 року з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду по справі.

Представник позивача в судове засідання 30.10.2012 року з'явився, позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання з'явився. 29.10.2012 року подав відзив на позовну заяву (вх. №24193/12), в якому позовні вимоги позивача визнав в повному обсязі та просить суд відстрочити виконання рішення на чотири календарні місяці.

В ході судового розгляду встановлено:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОХОРОНА-КОМПЛЕКС-ТИТАН»є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 32639815, знаходиться за адресою: 79058, Львівська область, м. Львів, вул. Окуневського, буд. 3, кв. 229, що підтверджується Довідкою з ЄДРПОУ серії АЖ №915653 (докази в матеріалах справи).

Відповідач: Дочірнє підприємство «Львівдіалік»Державної акціонерної компанії «Укрмедпром»є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 30274777, знаходиться за адресою: 79005, Львівська область, м. Львів, вул. Зелена, буд. 12, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №378817 та Випискою з ЄДРЮО та ФОП серії ААВ №477834 (докази в матеріалах справи).

29.12.2011 року між Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-Комплекс-Титан»(надалі -позивач, охорона) та Дочірнім підприємством «Львівдіалік»(надалі -відповідач, замовник) укладено договір №30 на охорону приміщень ДП «Львівдіалік»за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 12 (надалі -договір).

Зазначений договір укладено у письмовій формі, підписано повноважними представниками, їх підписи засвідчено відтисками печаток юридичних осіб (сторін за договором), що відповідає вимогам статті 207 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України), в силу статті 204 ЦК України, є правомірним правочином.

За своєю правовою природою, основними та неосновними (другорядними) ознаками, зазначений договір є договором надання послуги, відповідно до вимог статті 901 ЦК України.

Статтею 901 ЦК України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до пункту 1 договору замовник передає, а охорона приймає під охорону приміщення, територію та матеріальні цінності об'єкту, зазначені у дислокації (Додаток № 1).

Відповідно до пункту 2 сума договору визначається на основі розрахунку, що додається до договору (Додаток №2). В разі зміни норм витрат охорони, в тому числі при проведенні державної індексації суми доходів населення, підвищення рівня мінімальної заробітної плати або інших доходів, що викликають зміну суми витрат на утримання охорони, сума договору змінюється на основі наданого охороною обґрунтованого розрахунку без переоформлення договору.

Пунктом 4 договору сторони погодили, що охорона об'єкту здійснюється у дні і години, вказані в дислокації (додаток №1 до договору). Система охорони об'єкту та дислокація постів визначається охороною і узгоджується з замовником.

Згідно пункту 11 договору оплата за послуги охорони здійснюється щомісячно шляхом перерахування визначених договором сум коштів на розрахунковий рахунок «Охорони»до 25 числа поточного місяця.

Пунктом 13 договору визначено, що договір укладається сторонами терміном на один рік і набуває чинності з дня його підписання. Якщо за один місяць до закінчення терміну дії договору жодна зі сторін не вимагатиме припинення, договір вважається продовженим на тих самих умовах і на той самий термін.

Дислокацією об'єкту по охороні ДП «Львівдіалік», що охороняється ТзОВ «Охорона-Комплекс-Титан», що є додатком № 1 до договору, визначено, що під цілодобову цивільну охорону громадського порядку беруться приміщення згідно переліку з розміщенням місць несення служби та межами поста охорони (належним чином завірена копія дислокації в матеріалах справи).

Розрахунком вартості охорони об'єкту ДП «Львівдіалік», що охороняється ТзОВ «Охорона-Комплекс-Титан», що є додатком № 2 до договору, встановлено вартість послуг охорони в розмірі 11 грн. 20 коп. за годину, кількість часу, протягом якого буде надаватись послуга та загальну вартість послуги за весь період чинності договору в розмірі 8 198 грн. 40 коп. за один місяць надання послуг з охорони приміщень об'єкту, що охороняється.

Позивач свої зобов'язання за договором виконав належним чином, в період з червня 2012 року по серпень 2012 року надав позивачу послуги з охорони громадського порядку на об'єкті, що охороняється на суму 24 595 грн. 20 коп., що підтверджується актами прийому-передачі наданих послуг по охороні за червень 2012 року від 27.06.2012 року б/н, за липень 2012 року від 30.07.2012 року б/н, та за серпень 2012 року від 31.08.2012 року б/н. Вказані акти підписано повноважними представниками сторін, їх підписи завірено відтисками печаток юридичних осіб - сторін за договором (належним чином завірені копії вказаних актів долучено до матеріалів справи).

Відповідач своїх зобов'язань з оплати наданих послуг з охорони за договором належним чином не виконав, протягом періоду з червня по серпень 2012 року здійснив часткову оплату наданих послуг в розмірі 2 000 грн. 00 коп., внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 22 595 грн. 20 коп., що підтверджується підписаним повноважними представниками та завіреним відтисками печаток юридичних осіб - сторін за договором Актом звірки взаєморозрахунків станом на 05.09.2012 року б/н (належним чином завірена копія вказаного акту долучена до матеріалів справи).

Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги з охорони об'єкту становить 22 595 грн. 20 коп., станом на час розгляду справи по суті доказів її погашення прокурором та представниками сторін суду не заявлено та не подано.

29.10.2012 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву (вх. №24193/12 ) , в якому відповідач визнає позовні вимоги в повному обсязі просить суд, зважаючи на скрутне становище підприємства відповідача, відстрочити виконання рішення у справі на чотири календарні місяці. Необхідність відстрочки виконання рішення, на думку відповідача, обґрунтовується скрутним матеріальним становищем підприємства, повною зупинкою виробничого процесу відсутністю фінансування та наявністю великої кредиторської заборгованості перед іншими контрагентами за договорами. В підтвердження викладеного відповідачем долучено Баланс підприємства (ф.1) за дев'ять місяців 2012 року, Звіт про фінансові результати діяльності підприємства (ф.2) та Довідку бухгалтерії про наявність коштів на поточних рахунках від 24.10.2012 року №10-509, з яких вбачається, що станом на 24.10.2012 року на банківських рахунках відповідача наявна сума в розмірі 5 грн. 61 коп., а протягом вказаного періоду господарська діяльність відповідача була збитковою.

Відповідно до приписів частини першої та пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку; зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до статті 173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що вини кає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з під став, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зо бов'язаний вчинити певну дію господарського чи управ лінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від пе вних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому чи слі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сто рони виконання її обов'язку.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що основними видами господарських зобов'язань є майново-господарські зобов'язання та організаційно-го сподарські зобов'язання.

Статтею 174 ГК України визначено, що господарські зобов'язання можуть виникати: безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з акту управління господарською діяльністю; з господарського договору та інших угод, передба чених законом, а також з угод, не передбачених зако ном, але таких, які йому не суперечать; внаслідок заподіяння шкоди суб'єкту або суб'єктом господарювання, придбання або збереження майна суб'єкта або суб'єктом господарювання за рахунок ін шої особи без достатніх на те підстав; у результаті створення об'єктів інтелектуальної вла сності та інших дій суб'єктів, а також внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання правових наслідків у сфері господарювання.

Відповідно до статті 175 ГК України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками го сподарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчи нити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодек сом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що суб'єктами майново-господарських зобов'язань можуть бути суб'єкти господарювання, зазначені у стат ті 55 цього Кодексу, негосподарюючі суб'єкти -юри дичні особи, а також органи державної влади, органи місцевого самоврядування, наділені господарською ком петенцією. Якщо майново-господарське зобов'язання виникає між суб'єктами господарювання або між суб'єк тами господарювання і негосподарюючими суб'єкта ми -юридичними особами, зобов'язаною та управленою сторонами зобов'язання є відповідно боржник і кредитор, а частиною 4 цієї статті визначено, що суб'єкти господарювання у випадках, передбаче них цим Кодексом та іншими законами, можуть добро вільно брати на себе зобов'язання майнового характеру на користь інших учасників господарських відносин (благодійництво тощо). Такі зобов'язання не є підставою для вимог щодо їх обов'язкового виконання.

В даному випадку господарське зобов'язання виникло з господарського договору на охорону об'єкту ДП «Львівдіалік»від 29.12.2011 року №30.

Відповідно до вимог статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору, ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 216 ГК України передбачено, що учасники господарських відносин несуть гос подарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до право порушників господарських санкцій на підставах і в по рядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Приписами частини п'ятої статті 78 ГПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Відповідно до пункту 6 статті 83 ГПК України господарський суд, приймаючи рішення, за заявою сторони має право відстрочити або розстрочити виконання рішення при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Заслухавши пояснення сторін, оглянувши та дослідивши подані документи та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов документально та нормативно обґрунтований, відповідачем визнаний, підлягає до задоволення повністю, а клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення підлягає до задоволення частково шляхом відстрочки виконання рішення у справі на два місяці.

Судові витрати покласти на сторони відповідно до статті 49 ГПК України.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 20, 22, 32 -34, 43, 44, 49, 77, 82 - 85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з боржника: Дочірнього підприємства «Львівдіалік»Державної акціонерної компанії «Укрмедпром»(79005, Львівська область, м. Львів, вул. Зелена, буд. 12; код ЄДРПОУ 30274777) на користь стягувача: Товариства з Обмеженою відповідальністю «Охорона-Комплекс-Титан»(79058, Львівська область, м. Львів, вул. Окуневського, буд. 3, кв. 229; код ЄДРПОУ 32639815) 22 595 грн. 20 коп. заборгованості за надані послуги з відстрочкою виконання рішення на два місяці.

3. Стягнути з боржника: Дочірнього підприємства «Львівдіалік»Державної акціонерної компанії «Укрмедпром»(79005, Львівська область, м. Львів, вул. Зелена, буд. 12; код ЄДРПОУ 30274777) на користь стягувача: Товариства з Обмеженою відповідальністю «Охорона-Комплекс-Титан»(79058, Львівська область, м. Львів, вул. Окуневського, буд. 3, кв. 229; код ЄДРПОУ 32639815) 1 609 грн. 50 коп. судового збору.

4. Накази видати у відповідності до статей 116 та 117 ГПК України.

Суддя Козак І.Б.

30.10.2012 року підписано та проголошено вступну і резолютивну частини рішення.

Мотивувальна частина рішення оформлена та підписана відповідно до статті 84 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено в порядку ст. ст. 91 - 93 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 ГПК України.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.10.2012
Оприлюднено02.11.2012
Номер документу27132500
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/3999/12

Ухвала від 11.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Рішення від 30.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 26.09.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні