Справа № 2701/3073/2012
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
«30»жовтня 2012 р. Балаклавський районний суд м. Севастополя
у складі: головуючого по справі судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря - Тімергалієвої В.В.
за участю прокурора - Неплюхіної С.Е.
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Балаклавської районної державної адміністрації м. Севастополя до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог -Прокуратура Балаклавського району м. Севастополя, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
Встановив
01 серпня 2012 року Орган опіки та піклування Балаклавської районної державної адміністрації м. Севастополя звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просив позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно малолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та стягнути аліменти на їх утримання в розмірі по 1/4 частини від всіх видів заробітку на кожну дитину.
В обґрунтування позову позивач вказував, що на обліку у служби у справах дітей перебувають неповнолітні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, як діти, які залишились без батьківського піклування. Мати ОСОБА_1 повністю усунулась від виховання та утримання дитини, характеризується з негативної сторони, веде асоціальний спосіб життя, не працює, відмічена у зв'язках з особами, що вживають спиртні напої, наркотичні засоби, раніш судимими.
Представник позивача у судове засідання не з'явилась, надала заяву, у якій просила суд провести судове засідання без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, не представила доказів проти задоволення позову.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, вказувала про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.
Дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо він або вона, ухиляються від своїх обов'язків по вихованню дитини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є матір'ю неповнолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження серії ІV МЮ № 536707 та серії 1-АС № 016314 (а.с. 8-9).
Своїми діями відповідач порушує свої зобов'язання закріплені в статті 51 Конституції України від 28 червня 1996 року, а саме - батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Аналогічне твердження закріплене і в ст. 180 Сімейного Кодексу України.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства»від 26 квітня 2001 року зазначено, що «Кожна дитина має право на рівень життя достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Статтею 11 цього ж Закону вказано, що «Сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім'ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та на піклування батьків. Предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини».
Згідно статті 12 цього закону вказано, що «Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці».
Статтею 164 Сімейного Кодексу України, встановлено підстави позбавлення батьківських прав, а саме п.2 ч.1 - ухиляння від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини. Необхідно зазначити, що ухилення від виконання юридичного обов'язку - виконання батьківських обов'язків по вихованню дитини - це завжди акт свідомої поведінки, оскільки особа має реальну можливість виконати його, але не вчиняє відповідних дій.
Виходячи з вищевикладеного, діючи в інтересах дітей, суд вважає можливим задовольнити позов позивача і позбавити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, батьківських прав відносно неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2
Таким чином, відповідач, не виконуючи вимоги сімейного законодавства, що стосується виховання малолітніх дітей, підлягає позбавленню батьківських прав.
Крім того, на підставі ст. 180-182; 184 СК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2
Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215; 367 ЦПК України, суд -
Вирішив
Позов Органу опіки та піклування Балаклавської районної державної адміністрації м. Севастополя до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог -Прокуратура Балаклавського району м. Севастополя, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженку Верхнього Тагілу Свердловської області, батьківських прав відносно малолітніх дітей -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Комунального виховального закладу «Севастопольський дитячий будинок № 2»(р/р 35420002000650 в УДКУ м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 33450155) в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно на кожну дитину, починаючи з 01 серпня 2012 року і до повноліття дитини, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити до негайного виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Севастополя через Балаклавський районний суд м. Севастополя.
Суддя
Суд | Балаклавський районний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2012 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 27168074 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Балаклавський районний суд міста Севастополя
Шкірай М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні