Ухвала
від 25.10.2012 по справі 411/8735/12
ДОВГИНЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 411/8735/12

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2012 року Суддя Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши подання старшого державного виконавця Довгинцівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження ОСОБА_3 у праві виїзду за кордон, без вилучення паспорту громадянина України, -

ВСТАНОВИВ:

старший державний виконавець Довгинцівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_2 звернувся до суду 24.10.2012 року із поданням, в якому зазначив, що на примусовому виконанні у його провадженні перебуває виконавче провадження № 2832 (номер за ЄДРВП 33843428) з примусового виконання виконавчого листа № 2а-0470/2885/11 виданого 11.04.2011 Дніпропетровським окружним адміністративним судом про стягнення з ТОВ «Гебура»на користь держави в особі ЦМ ДПІ м. Кривого Рогу боргу в сумі 141743,90 грн., що надійшло на виконання до відділу ДВС 14.08.2012 року.

Цього ж дня, на підставі ст.24 Закону України «Про виконавче провадження»було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копія якої за вихідним № 19046 було направлено сторонам виконавчого провадження.

Станом на 04.10.2012 року залишок боргу згідно виконавчого документа складає 141743,90 грн., яка до цього часу боржником не сплачена.

Оскільки ОСОБА_3 добровільно не виконує рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду та має майнові зобов’язання перед державою, автор подання вважає за необхідне тимчасово обмежити його у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, до виконання майнових зобов'язань.

Дослідивши подання та додані до нього документи суд вважає, що воно підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, відповідно зі ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» і п.22 постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення»від 31.03.1995 року № 231, громадянину може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта/проїзного документа у разі, коли: діють договірні чи інші невиконані зобов'язання, - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України; щодо нього подано цивільний позов до суду, - до закінчення провадження у справі; громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених п.п.1-9 ч.1 вищезазначеної статті.

Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, органами внутрішніх справ, служба безпеки, Державною прикордонною службою, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Ч.4 ст.26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»передбачено, що виїзд з України іноземця та особи без громадянства може бути відкладено до виконання ним майнових зобов’язань перед фізичними та юридичними особами в Україні.

П.8 ст.19 цього ж Закону встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно з законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі з дорученням правоохоронних органів.

Крім інших покладених на органи Державної прикордонної служби України завдань, вони також мають право, зокрема, застосовувати підстави в'їзду в Україну або виїзду з України, не допускається через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішенням суду то правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасового обмеження права виїзду з України.

Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, у тому числі аліментів, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Умови і порядок виконання рішення судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначається Законом України «Про виконавче провадження».

Вищевказані норми вказують на те, що одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржника) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документу чи без такого, при чому таке обмеження можливо на підставі рішення за поданням державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України.

Приймаючи до уваги вимоги ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», правовими підставами для тимчасового обмеження громадян України у праві виїзду за кордон є дія неврегульованих аліментних, договірних чи інших невиконаних зобов'язань; порушення проти громадянина України кримінальної справи; подання щодо громадянина України цивільного позову до суду.

При цьому органам Державної прикордонної служби України на підставі п.4 ст.20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України»надано право не пропускати через державний кордон України осіб, яким тимчасово обмежено право виїзду з України за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів.

Таким чином, тимчасове обмеження громадян України у праві виїзду за кордон у разі невиконання ними кредитних зобов’язань здійснюється за рішенням суду або постановою прокурора, прийнятою на підставі ст.98 КПК України.

Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Примусове виконання рішення суду в Україні покладається на Державну виконавчу службу, що входить до системи органів Міністерства юстиції України.

При цьому, відповідно до ст.2 Закону України «Про виконавче провадження»примусове виконання рішень в Україні, зокрема судових рішень, покладається на Державну виконавчу службу України.

Згідно із ст.11 цього ж Закону, державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії, здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення.

Зокрема, п.18 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено право державного виконавця звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням.

У листі Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 року № 25-32/463, № 25-5347 і листі Міністерства юстиції України від 06.06.2008 року № 25-32/507 визначено порядок взаємодії органів Державної виконавчої служби України та Державної прикордонної служби України щодо виконання судових рішень про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України, а також визначено порядок звернення державного виконавця до суду із заявою про тимчасову заборону виїзду за кордон в ході виконавчого провадження та надано відповідне роз’яснення з цього приводу.

Так, державний виконавець не пізніше наступного дня після надходження ухвали суду про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов'язань направляє засвідчену судом копію цієї ухвали для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби України, яка не пізніше наступного дня після надходження зазначеної ухвали суду приймає її до виконання, про що повідомляє листом відповідний орган державної виконавчої служби.

У разі виконання боржником відповідних зобов'язань та у зв'язку із закінченням виконавчого провадження на підставі п.8 ч.1 ст.37 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець виносить відповідну постанову про закінчення виконавчого провадження, копія якої підлягає обов'язковому направленню до адміністрації Державної прикордонної служби України для своєчасного зняття особи (боржника) з контролю.

З огляду на зазначене, у разі прийняття судами України рішень про тимчасове обмеження осіб (боржників) у праві виїзду за межі України, у тому числі за ініціативою банків, забезпечення виконання таких судових рішень покладається на органи державної виконавчої служби України у вищезазначеному порядку.

Згідно із ст.377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Вивчивши доводи викладені у поданні державного виконавці, приймаючи до уваги те, що невжиття заходів щодо забезпечення виконання рішення суду може ускладнити чи зробити неможливим його виконання, а також заподіяти шкоду правам та інтересам стягувача, суд вважає необхідним тимчасово обмежити ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань перед державою.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст.2,11,37 Закону України «Про виконавче провадження», ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», п.22 постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», ст.ст.208-210,377-1 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

подання старшого державного виконавця Довгинцівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження ОСОБА_3 у праві виїзду за кордон, без вилучення паспорту громадянина України - задовольнити .

Встановити тимчасове обмеження ОСОБА_3, м. Кривий Ріг, вулиця Нікопольське шосе, 4-А, ІПН 30643573, у праві виїзду за кордон, без вилучення паспорту громадянина України, до виконання ним своїх зобов’язань перед державою, вказаних у рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.04.2011 року.

Копію ухвали направити для виконання начальнику Довгинцівського відділу Державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

ОСОБА_1

СудДовгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення25.10.2012
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу27190884
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —411/8735/12

Ухвала від 25.10.2012

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Козак А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні