ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
29 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0270/4444/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Альчука Максима Петровича, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції
до: селянського (фермерського) господарства "Золоте зерно"
про: стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Могилів-Подільська об'єднана державна податкова інспекція з позовом до селянського (фермерського) господарства "Золоте зерно" про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується борг по орендній платі з юридичних осіб за травень-серпень 2012 року в сумі 14298,36 грн., який самостійно визначений останнім у податковій декларації з плати за землю за 2012 рік. Крім того, за несвоєчасну сплату суми самостійно задекларованих зобов'язань, відповідачу нараховано пеню в розмірі 870,41 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надавши суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судові засідання повторно без поважних причин не з'явився, причини неявки суду невідомі. Про день, час і місце розгляду справи його повідомлено належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень та розпискою, які містяться в матеріалах справи.
Згідно із ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на те, що відповідача належним чином повідомлено про судові засідання, його неявка за вказаних обставин не перешкоджає розгляду справи.
Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Судом встановлено, що селянське (фермерське) господарство "Золоте зерно" зареєстроване Могилів-Подільською РДА 24.12.2003 року, код ЄДРПОУ 32815253, перебуває на податковому обліку у Могилів-Подільській ОДПІ з 04.02.2004 року.
Відповідач має податковий борг по орендній платі за земельні ділянки в сумі 15168,77 грн., який виник внаслідок несплати СФГ "Золоте зерно" орендної плати за травень-серпень 2012 року в сумі 14298,36 грн., самостійно визначеним ним у податковій декларації з плати за землю за 2012 рік. Також відповідачу в ароматичному режимі нараховано пеню в розмірі 870,41 грн. за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання. Таким чином, борг СФГ "Золоте зерно" по орендній платі за земельні ділянки становить 15168,77 грн., що підтверджується податковою декларацією з плати за землю за 2012 рік., витягом з облікової картки платника податку, довідкою про суми податкового боргу СФГ "Золоте зерно".
На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.
Згідно п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 розділу ХІІІ ПК України.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Пунктом 287.3 ст. 287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
В силу п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, на виконання зазначеної норми Могилів-Подільською ОДПІ виставлена СФГ "Золоте зерно" податкова вимога № 409 від 09.11.2011 року на суму 3771,02 грн., яка була отримана 16.11.2011 року його керівником, про що свідчить підпис в корінці податкової вимоги. Однак, вказана податкова вимога відповідачем залишена без виконання.
Підпункт 59.5 ст. 59 ПК України визначає, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Враховуючи те, що відповідачем не надано доказів, які б свідчили про відкликання податкової вимоги в передбаченому ст. 60 ПК України порядку, погашенню підлягає вся сума податкового боргу, що виникла після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно положень пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 цієї статті, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення 15168,77 грн. обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Золоте зерно" (24026, Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Серебрія, вул. Леніна, 38, код ЄДРПОУ 32815253, р/р 26007247897 в "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805) 15168,77 грн. (п'ятнадцять тисяч сто шістдесят вісім гривень сімдесят сім копійок) податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Альчук Максим Петрович
З оригіналом вірно:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2012 |
Оприлюднено | 05.11.2012 |
Номер документу | 27198302 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Альчук Максим Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні