cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-14/13988-2012 31.10.12
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-М Дніпровська набережна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лендком Ессетс Менеджмент"
про стягнення 4 280,99 грн.
Суддя: Мельник С.М.
Представники сторін:
від позивача: Мацько І.М. -за довіреністю;
від відповідача: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлант-М Дніпровська набережна" звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лендком Ессетс Менеджмент" про стягнення 4 280, 99 грн., з яких 4 144,83 грн. заборгованості, 136,16 грн. пені.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором про сервісне технічне обслуговування автомобіля № 107 від 01.07.11 р.
Ухвалою від 10.09.12 р. господарський суд Київської області порушив провадження у справі № 6/093-12 та призначив справу до розгляду.
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.10.12 р. на підставі ст.17 ГПК України справу №6/093-12 направлено за підсудністю до господарського суду міста Києва.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 10.10.12 р. призначено розгляд справи на 31.10. 12 р. та присвоєно № 5011-14/13988-2012р.
31.10.12р. позивачем подано уточнення позовних вимог, в яких просить стягнути пеню у розмірі 136,16 грн.
Відповідач письмового відзиву на позов не надав, свого представника у судове засідання не направив, про дату та час судових засідань повідомлявся належним чином.
Ухвала суду про порушення провадження у справі від 10.10.2012р. була надіслана відповідачу на адресу, вказану в витягу з ЄДРПОУ станом на час розгляду справи та повернута поштовим відділенням з відміткою "за зазначеною адресою не проживає".
Відповідно до п.3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи наявність у матеріалах справи доказів належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
В судовому засіданні 31.10.12 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
01.07.11 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлант-М Дніпровська набережна" (надалі - позивач, Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Лендком Ессетс Менеджмент" (надалі -відповідач, Замовник) було укладено договір № 107 про сервісне технічне обслуговування автомобіля (надалі -Договір).
Відповідно до п. 1.1. Договору, Виконавець зобов'язується виконувати на свій ризик роботи, а Замовник приймати і вчасно оплачувати роботи в порядку, у терміни і на умовах, визначених даним Договором.
Пунктом 3.1. договору, сторони передбачили, що вартість робіт із сервісного технічного обслуговування автомобіля замовника утворюється на підставі прейскуранта цін на агрегати, запасні частини, комплектуючі та інші видаткові матеріали, що діяв подачі заявки замовником, а також вартості конкретної роботи відповідно до розцінок виконавця. Вартість робіт зазначається в заявці-наряді, який підписується сторонами.
Відповідно до п.3.2. договору, замовник оплачує вартість робіт, що виконані на підставі заявки-наряду не пізніше 3 (трьох) банківських днів з дати підписання повноважними представниками сторін акту виконаних робіт шляхом перерахування коштів банківським переведенням на рахунок виконавця.
Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно з ст. 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було виконано роботи передбачені Договором, що підтверджується відповідними актами виконаних робіт №Н4160164 від 16.05.12 р. та №Н4163637 від 27.06.12р. на загальну суму 4 144,83 грн.
Відповідач свої зобов'язання за договором не виконав, в зв'язку з чим утворилась заборгованість.
13.08.12 р. позивачем було направлено на адресу відповідача претензію про оплату заборгованості у в розмірі 4 144, 83 грн., проте відповідач відповіді не надав, суму заборгованості не сплатив. Станом на час розгляду справи сума заборгованості не змінилась та становить 4 144, 73 грн.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до п. 5.4. ст.5 Договору, за порушення замовником термінів оплати вартості робіт згідно ст.3 даного договору замовнику нараховується неустойка за кожний день прострочення в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми невиконаного грошового зобов'язання.
За приписами ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
У відповідності до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Статтею 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочу платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").
За розрахунком позивача, не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити 136,16 грн. пені.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лендком ессетс менеджмент" (02121, м. Київ, вул. Харківське шосе, 201-203 літ.2А, оф.58; код ЄДРПОУ 36953891) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-М Дніпровська набережна" (02095, м. Київ, вул. Дніпровська набережна,16; код ЄДРПОУ 36824570) 4 144 (чотири тисячі сто сорок чотири) грн. 83 коп. заборгованості, 136 (сто тридцять шість) грн. 16 коп. пені, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Повне рішення складено 31.10.12 р.
Суддя С.М. Мельник
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2012 |
Оприлюднено | 05.11.2012 |
Номер документу | 27210384 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мельник С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні