Рішення
від 16.10.2012 по справі 1017/5843/12
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16.10.2012 Справа № 1017/5843/12

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2012 року м. Миронівка Справа № 1017/5843/12

Провадження № 2/1017/579/12

Миронівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Каліновської А.В.,

при секретарі Харченко І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області, третя особа, П'ятнадцята Київська державна нотаріальна контора, про визнання права на одержання у власність земельної ділянки в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи заявлені вимоги тим, що 01 грудня 2011 року помер її чоловік ОСОБА_3. Після його смерті залишилась спадщина у виді земельної ділянки площею 2,83 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області.

Право на вказану земельну ділянку належало померлій ОСОБА_4 на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-КВ № 080676, виданого 28 вересня 1999 року Миронівською районною радою Київської області. У ОСОБА_3 право на вказану земельну ділянку виникло на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, отриманого після смерті ОСОБА_4. Будучи спадкоємцем померлого за законом, вона спадщину прийняла. Отримати свідоцтво про право на спадщину позивач не має змоги, оскільки померлий за життя не встиг виготовити та отримати державний акт на вказану земельну ділянку. Зазначена обставина перешкоджає в даний час оформити спадщину та отримати державний акт на земельну ділянку, а тому просила визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2,83 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області в судовому порядку.

В судове засідання позивач не з'явилася, надала до суду заяву, в якій просить слухати справу у її відсутності, позовні вимоги викладені у позовні заяві підтримує, просила їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області в судове засідання не з'явився. В надісланій до суду заяві сільський голова ОСОБА_5 просить слухати справу у відсутності представника сільської ради , проти задоволення позову не заперечує.

Представник третьої особи П'ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився. В надісланій до суду заяві завідувач державної нотаріальної контори ОСОБА_6 просить слухати справу у відсутності представника нотаріальної контори.

Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

За правилами ч.1 ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Однією з таких підстав є спадкування майна, в тому числі за законом відповідно до статті 1217 ЦК України.

Відповідно до ч.1 ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Тобто об'єктами спадкування є цивільні права та обов'язки спадкодавця, які не є нерозривно пов'язаними з його особою та які не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ч.1 ст.1268 ЦК спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно з частиною 1 статті 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Дане зобов'язання встановлено законодавством у зв'язку з тим, що право власності на спадкове нерухоме майно виникає у спадкоємця тільки з моменту державної реєстрації цього майна.

У судовому засіданні встановлено, що 01 грудня 2011 року помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-БК № 219754, виданим 02 грудня 2011 року відділом реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції у місті Києві.

Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина у виді права на земельну ділянку площею 2,83 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Позивач є спадкоємцем померлого ОСОБА_3 за законом першої черги, оскільки являється його дружиною. Вказана обставина підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії ІІ-БК № 382279, виданим 05 вересня 1981 року Вільховецькою сільською радою Богуславського району Київської області.

Померлий ОСОБА_3 отримав право на одержання у власність земельної ділянки площею 2,83 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області, на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого державним нотаріусом Миронівської районної державної нотаріальної контори 06 жовтня 2010 року та зареєстрованого в реєстрі за № 2-2917.

Відповідно до вимог ст.ст. 1269, 1270 ЦК України у встановлений шестимісячний термін позивач прийняла спадщину, що відкрилась, шляхом звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що підтверджується матеріалами спадкової справи.

Також спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_3 його діти ОСОБА_7, ОСОБА_8. Від належної їм частки спадкового майна вони відмовилися на користь позивача, про що подали відповідні заяви. Вказані обставини підтверджуються матеріалами спадкової справи.

Відповідно до ст. 125 Земельного Кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Отримати свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно позивач не взмозі з тих підстав, що ОСОБА_3 помер, не отримавши правовстановлюючого документу на земельну ділянку -державного акту на право власності, право на яку у нього виникло на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.

Право на отримання даної земельної ділянки у власність, яке належало ОСОБА_3 на момент відкриття спадщини, не припинилося внаслідок його смерті. Право на отримання у власність земельної ділянки не відноситься до прав, які не входять до складу спадщини, та передбачені ст. 1219 ЦК України. Це право в порядку спадкування перейшло до позивача, яка є спадкоємцем померлого.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, в тому числі, шляхом визнання права, як передбачено п. а ч. 3 ст. 152 Земельного Кодексу України.

Враховуючи, що позивач успадкувала належне на день смерті ОСОБА_3 право, та в установленому порядку не може одержати правовстановлюючий документ на майно, право на яке мав померлий, то успадковане право позивача підлягає захисту в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області, третя особа, П'ятнадцята Київська державна нотаріальна контора, про визнання права на одержання у власність земельної ділянки в порядку спадкування обґрунтовані і підлягають задоволенню.

На підставі ст.ст. 25, 116, 125, 152, 203 Земельного Кодексу України, ст.ст. 328, 373, 1216-1218, 1223, 1225, 1268 1296, 1297 ЦК України, постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді цивільних справ», керуючись статтями 10, 15, 60, 80, 212, 213, 214, 215, 216, 218, 223 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого 01 грудня 2011 року, право на одержання у власність земельної ділянки площею 2,83 га (кадастровий номер земельної ділянки 3222989100:06:205:0036), призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території ОСОБА_2 сільської ради Миронівського району Київської області.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня отримання копії рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя підпис ОСОБА_9

згідено з оригіналом

Суддя А.В.Каліновська

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.10.2012
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу27232071
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1017/5843/12

Рішення від 16.10.2012

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Каліновська А. В.

Ухвала від 01.10.2012

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Каліновська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні