Вирок
від 01.11.2012 по справі 2610/986/2012
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 2610/986/2012

В И Р О К

іменем України

01 листопада 2012 року

Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого -судді Сидорова Є.В.

при секретарі -Суржко О.А.

захисника (адвоката) ОСОБА_1

з участю прокурора Черната О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Києві, українець, громадянин України, освіта середня, не працюючий, не одружений, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1, раніше не судимий

у вчиненні злочинів, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України,

Суд встановив:

ОСОБА_2 обвинувачується в тому в тому, що згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, є засновником товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Алвіга-К»(код за ЄДРПОУ 36564204) та ТОВ «Сервіс Юніон»(код за ЄДРПОУ 37208056).

Вказані підприємства зареєстровані в державних органах влади як суб'єкти підприємницької діяльності -юридичні особи, проте ОСОБА_2 взяв участь у їх створенні не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутами підприємств, а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб, як пособник.

ОСОБА_2 в липні 2009 року за пропозицією та сприяння ОСОБА_3 за грошову винагороду та без мети здійснення підприємницької діяльності створив суб'єкт підприємницької діяльності ТОВ «Алвіга-К», діючи в порушення вимог законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва, а саме:

Статті 81 Цивільного Кодексу України, згідно якої юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 Цивільного кодексу України.

2. Статті 87 Цивільного кодексу України, якою встановлено:

- Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

- Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

- Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

- Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

3. Статті 89 Цивільного кодексу України згідно якої:

- Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення.

- Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи. Відмова у державній реєстрації з інших мотивів (недоцільність тощо) не допускається.

4. Статті 56 Господарського кодексу України де обумовлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

5. Статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

6. Статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

7. Статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№ 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

8. Статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№ 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів.

Так, у невстановлений день липня 2009 року в комп'ютерному клубі, який знаходився в м. Києві на вул. Борщагівській, він погодився на пропозицію ОСОБА_3 зареєструвати на своє ім'я без мети здійснення підприємницької діяльності підприємство ТОВ «Алвіга-К»за грошову винагороду, усвідомлюючи, що підприємство в подальшому буде використано невстановленими особами для прикриття незаконної діяльності.

Так, ОСОБА_2 усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій, не маючи дійсного наміру займатись підприємницькою діяльністю за грошову винагороду погодився створити підприємство ТОВ «Алвіга-К», для чого у невстановленому місці у невстановлений день липня 2009 року передав ОСОБА_3 копію свого паспорту та ідентифікаційного коду, аби той підготував всі необхідні документи.

16 липня 2009 року ОСОБА_2 діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_3 з метою створенні ТОВ «Алвіга-К»для прикриття незаконної діяльності виїхав з ним з району «Індустріального мосту»до Першої Київської державної нотаріальної контори. У приміщенні першої Київської державної нотаріальної контори за адресою6 м. Київ, проспект Перемоги, 11 у робочий час ОСОБА_2 достовірно знаючи про відсутність в нього коштів та майна, яке підлягає внесенню до статутного капіталу товариства, а також фінансових можливостей для проведення господарської діяльності товариства (придбання товару, оренди офісного чи складського приміщення тощо), за попередньою домовленістю з ОСОБА_3 без мети здійснення підприємницької діяльності усвідомлюючи наслідки вчинюваних ним дій за результатами яких буде створено суб'єкт підприємницької діяльності, який буде використано для прикриття незаконної діяльності, в присутності державного нотаріуса ОСОБА_4 підписав виготовлений ОСОБА_3 за загальними юридичними правилами у невстановленому місці у невстановлений час та переданий йому в приміщенні нотаріальної контори ОСОБА_3 Статут ТОВ «Алвіга-К»та інші документи для здійснення реєстрації підприємства в органах державної влади. При цьому справжність підпису ОСОБА_2 була посвідчена державним нотаріусом ОСОБА_4, яка не була обізнана зі злочинним умислом ОСОБА_2 та ОСОБА_3, направленим на створення ТОВ «Алвіга-К»з метою прикриття незаконної діяльності. До журналу реєстрації нотаріальних дій за 16.07.2009 року було внесено відповідний запис, так, за реєстровим №3-3200 було засвідчено справжність підпису ОСОБА_2 на двох примірниках Статуту ТОВ «Алвіга-К»також на довіреності з питань державної реєстрації ТОВ «Алвіга-К»за реєстровим №3-3201 та посвідчено відповідні копії документів, та що підтверджується особистим підписом ОСОБА_2

В той же день посвідчені таким чином державним нотаріусом статутні документи ТОВ «Алвіга-К», необхідні для здійснення державної реєстрації підприємства та відповідні довіреності ОСОБА_2 передав ОСОБА_3, а ОСОБА_3, використовуючи надані йому невстановленими особами грошові кошти та підписані ОСОБА_2 та посвідчені нотаріально статутні та інші документи ТОВ «Алвіга-К», у липні 2009 року зареєстрував ТОВ «Алвіга-К»в Деснянській районній у м. Києві державній адміністрації.

23.07.2009 року за №10661020000006628 Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією здійснена державна реєстрація ТОВ «Алвіга-К»як юридичної особи -суб'єкта підприємницької діяльності, а також даному суб'єкту підприємницької діяльності присвоєно ідентифікаційний код 36564204, що дало змогу поставити підприємство на облік як платника податків у ДПІ у Деснянському районі м. Києва, управлінні статистики, державних цільових фондах, відкрити поточні рахунки підприємства у банківських установах.

На виконання домовленостей з невстановленими особами та використовуючи надані ними грошові кошти ОСОБА_3 вчинив інші дії щодо поставлення вказаного підприємства на податковий облік та за допомогою ОСОБА_2 відкрив банківські рахунки підприємства.

Після вчинення всіх зазначених дій, спрямованих на створення ТОВ «Алвіга-К»та використання підприємства для прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_3 передав статутні, реєстраційні та банківські документи щодо управління рахунками ТОВ «Алвіга-К»невстановленим особам для використання в незаконній діяльності.

Після чого невстановлені особи передали ОСОБА_3 грошові кошти як плату ОСОБА_2 за реєстрацію на його ім'я з метою прикриття незаконної діяльності ТОВ «Алвіга-К». ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_3 обумовлену суму коштів за проведену реєстрацію на його ім'я підприємства ТОВ «Алвіга-К»з метою прикриття незаконної діяльності.

Відповідна реєстрація ТОВ «Алвіга-К»в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточного рахунку та виготовлення печатки підприємства надало можливість невстановленим слідством особам, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Алвіга-К»здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.

Таким чином невстановленими особами було фактично набуто право власності на створене з метою прикриття незаконної діяльності ТОВ «Алвіга-К»та дало змогу здійснювати незаконну діяльність -фіктивне підприємництво.

ОСОБА_2, який значиться засновником та директором ТОВ «Алвіга-К», після реєстрації даного підприємства жодного відношення до діяльності цього суб'єкта господарювання не має. ОСОБА_2 самостійно від імені даного товариства підприємницьку діяльність ніколи не здійснював, угод фінансового характеру не укладав, печаткою підприємства не користувався, доступу до грошових коштів ніколи не мав. Реєстраційні та установчі документи ТОВ «Алвіга-К»та банківські документи ОСОБА_2 передав ОСОБА_3, який віддав їх невстановленим слідством особам. Фактично управління ТОВ «Алвіга-К»та розпорядженням рахунками підприємства здійснюють невстановлені особи, що дало змогу невстановленим особам вести незаконну господарську діяльність, а саме: складати від імені ОСОБА_2, як директора ТОВ «Алвіга-К»необхідні документи фінансово-господарської діяльності (договори, податкові, видаткові накладні, акти виконаних робіт та інші документи), звітні документи даного підприємства по сплаті податків, які зовні складені вірно, але фактично не відповідали дійсності та надало змогу перераховувати грошові кошти без фактичного проведення фінансово-господарських операцій, тобто в подальшому, невстановлена слідством особа використовувала печатку, статутні документи та реквізити рахунків ТОВ «Алвіга-К»для здійснення безтоварних операції, чим здійснювала незаконну діяльність з надання послуг з мінімізації податкових зобов'язань іншим суб'єктам підприємницької діяльності.

Крім того у невстановлений день червня-липня 2010 року у невстановленому місці ОСОБА_2 погодився на пропозицію ОСОБА_3 за грошову винагороду без мети здійснення підприємницької діяльності зареєструвати на своє ім'я ТОВ «Сервіс Юніон»для прикриття незаконної діяльності.

Усвідомлюючи протиправний характер пропонованих йому дій, 01.07.2010 року ОСОБА_2 діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_3 не маючи наміру здійснювати підприємницьку діяльність, а також усвідомлюючи відсутність у нього коштів та майна, яке підлягає внесенню до статутного капіталу товариства, та інших фінансових можливостей для проведення господарської діяльності товариства (придбання товару, оренди офісного чи складського приміщення тощо), з метою створення ТОВ «Сервіс Юніон»для прикриття незаконної діяльності вирушив з ОСОБА_3 з району «Індустріального мосту»до Першої Київської державної нотаріальної контори. У робочий час 01.07.2010 року в приміщенні першої Київської державної нотаріальної контори за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 11, діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_3, ОСОБА_2 підписав в присутності державного нотаріуса ОСОБА_4, яка не була обізнана з протиправністю вчинюваних ним дій а також із злочинним умислом ОСОБА_2 та ОСОБА_3, спрямованим на створення ТОВ «Сервіс Юніон»з метою прикриття незаконної діяльності, Статут ТОВ «Сервіс Юніон»попередньо виготовлений ОСОБА_3 у невстановленому місці та наданий в той самий день ОСОБА_2 цією особою в приміщення державної нотаріальної контори, а також довіреність щодо здійснення державної реєстрації ТОВ «Сервіс Юніон».

Державним нотаріусом ОСОБА_4, яка не була обізнана зі злочинним планом ОСОБА_2 та ОСОБА_3, спрямованого на створення фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, було вчинено відповідні нотаріальні дії та за реєстровим №3-3397 було засвідчено справжність підпису ОСОБА_2 на двох примірниках Статуту ТОВ «Сервіс Юніон», копія з вказаного статуту, а також довіреність на реєстрацію ТОВ «Сервіс Юніон»за реєстровим №3-3399. Про що в реєстрі нотаріальних дій міститься відповідний запис, стверджений особистим підписом ОСОБА_2

Вказані нотаріально посвідчені документи, необхідні для проведення державної реєстрації новоствореної юридичної особи, ОСОБА_2 в той же день передав ОСОБА_3, який на виконання домовленостей з невстановленими особами та використовуючи надані ними грошові кошти подав ці документи для здійснення державної реєстрації ТОВ «Сервіс Юніон», поставлення підприємства на податковий облік, на відкриття рахунків підприємства.

20.07.2010 року за реєстровим номером: 10661020000007411 Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією проведено державну реєстрацію ТОВ «Сервіс Юніон»та присвоєно вказаній юридичній особі індивідуальний номер суб'єкта підприємницької діяльності 37208056, що саме і дало змогу поставити підприємство на облік як платника податків у ДПІ у Деснянському районі м. Києва, управлінні статистики, державних цільових фондах, відкрити поточні рахунки підприємства у банківських установах.

Статутні та банківські документи ТОВ «Сервіс Юніон»після відкриття за допомогою ОСОБА_2 рахунків у банківських установах ОСОБА_3 передав невстановленим особам для використання у незаконній діяльності, за що отримав відповідну суму грошових коштів для передачі ОСОБА_2 за реєстрацію на його ім'я без мети здійснення підприємницької діяльності ТОВ «Сервіс Юніон».

Таким чином невстановленими особами було фактично набуто право власності на створене з метою прикриття незаконної діяльності ТОВ «Сервіс Юніон»та дало змогу здійснювати незаконну діяльність -фіктивне підприємництво.

Реєстрація ТОВ «Сервіс Юніон»в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточного рахунку та виготовлення печатки підприємства надало можливість невстановленим слідством особам, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Сервіс Юніон»здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.

ОСОБА_2, який значиться засновником та директором ТОВ «Сервіс Юніон», після реєстрації даного підприємства жодного відношення до діяльності цього суб'єкта господарювання не має. ОСОБА_2 самостійно від імені даного товариства підприємницьку діяльність ніколи не здійснював, угод фінансового характеру не укладав, печаткою підприємства не користувався, доступу до грошових коштів ніколи не мав. Реєстраційні та установчі документи ТОВ «Сервіс Юніон»та банківські документи ОСОБА_2 передав ОСОБА_3, який віддав їх невстановленим слідством особам. Фактично управління ТОВ «Сервіс Юніон»та розпорядженням рахунками підприємства здійснюють невстановлені особи, що дало змогу невстановленим особам вести незаконну господарську діяльність, а саме: складати від імені ОСОБА_2, як директора ТОВ «Сервіс Юніон»необхідні документи фінансово-господарської діяльності (договори, податкові, видаткові накладні, акти виконаних робіт та інші документи), звітні документи даного підприємства по сплаті податків, які зовні складені вірно, але фактично не відповідали дійсності та надало змогу перераховувати грошові кошти без фактичного проведення фінансово-господарських операцій, тобто в подальшому, невстановлена слідством особа використовувала печатку, статутні документи та реквізити рахунків ТОВ «Сервіс Юніон»для здійснення безтоварних операції, чим здійснювала незаконну діяльність з надання послуг з мінімізації податкових зобов'язань іншим суб'єктам підприємницької діяльності.

Незаконно діяльність невстановлених слідством осіб, які використовували ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон», здійснювались в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єкта підприємництва, а саме: «статті 3 Господарського Кодексу України, відповідно до якої під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва -підприємцями.

Відповідно до ст. 42 Господарського Кодексу України підприємництво -це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями), з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку».

В порушення вимог п.3 ст. 5 та п.1 ст.7 Господарського Кодексу України від 16.01.03р. №436-IV , якими визначено: «… Суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.»

«…Відносини у сфері господарювання регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також іншими нормативними актами.»

п.2 ст. 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі, визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Згідно п.1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Згідно п.1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства, волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, правочин має вчинятися у формі, встановленій законом, правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Згідно ст. 228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним».

Крім того у денний час 14.03.2011 року ОСОБА_2 знаходячись в приміщенні приватної нотаріальної контори за адресою: АДРЕСА_2, достовірно знаючи про внесені до зазначених нижче документів неправдиві данні підписав заяву про відступлення 100% часток у статутному капіталі ТОВ «Алвіга-К», акт прийому-передачі документів та печатки ТОВ «Алвіга-К», заяву про відступлення 100% часток у статутному капіталі ТОВ «Сервіс Юніон», акт прийому-передачі документів та печатки ТОВ «Сервіс Юніон», які були посвідчені приватним нотаріусом ОСОБА_5, необізнаною зі злочинним умислом ОСОБА_2

Так, 14.03.2011 року ОСОБА_2 особисто звернувся до приватного нотаріуса КМНО ОСОБА_5 з метою посвідчення справжності його підпису на документах щодо передачі права власності ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон». Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за наданою ініціатором звернення інформацією не будучи обізнана з його злочинним умислом направленим на підроблення документа та наданими їй неправдивими даними, на спеціальному бланку ВРІ №607020 за типовим зразком щодо відступлення частки у статутному капіталі склала відповідну заяву від імені ОСОБА_2 про передачу прав на підприємство ТОВ «Алвіга-К», а також на спеціальному бланку ВРІ №607019 за типовим зразком щодо відступлення права частки у статутному капіталі склала заяву від імені ОСОБА_2 про передачу прав на підприємство ТОВ «Сервіс Юніон», а також на бланку ВРІ607016 та ВРІ607017 виготовила акт приймання-передачі документів ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон».

ОСОБА_2 за попередньою змовою з невстановленою особою з метою приховання вчиненого ним як пособником злочину, а саме фіктивного підприємництва, та з метою уникнення відповідальності, достовірно знаючи, що статутні капітали ТОВ «Сервіс Юніон»та ТОВ «Алвіга-К»він не формував, майна до них не вносив, а підприємства створені та функціонують з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи, що статутних, документів, печатки ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»він не має, про існування первинних фінансово-господарських документів ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»він нічого не знає, з метою використання невстановленими особами для перереєстрації ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»у денний час 14.03.2011 року в приміщенні нотаріальної контори за адресою АДРЕСА_2 в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5, яка не була обізнана з його злочинним умислом, підписав заяву про передачу статутних капіталів та акт передачі реєстраційних, звітних, бухгалтерських та первинних документів підприємств ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон», які були зареєстровані ним без мети здійснення підприємницької діяльності за грошову винагороду з метою прикриття незаконної діяльності.

Приватний нотаріус ОСОБА_5 не будучи обізнана зі злочинним планом ОСОБА_2 щодо надання їй неправдивих даних про відповідні факти для використання цих документів невстановленими особами, посвідчила Заяву ОСОБА_2 про відступлення 100% часток у статутному капіталі ТОВ «Алвіга-К», акт прийому-передачі документів та печатки ТОВ «Алвіга-К»та посвідчила Заяву ОСОБА_2 про відступлення 100% часток у статутному капіталі ТОВ «Сервіс Юніон», акт прийому-передачі документів та печатки ТОВ «Сервіс Юніон», які при дотриманні відповідних процедур надають права щодо зміни власників підприємств, та які проте не були використані невстановленими особами з незалежних від ОСОБА_2 причин.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся, підтвердив обставини, які викладенні вище в описовій частині та надав суду наступні покази, що: в 2009 році та в 2010 році він зареєстрував за пропозицією ОСОБА_3 і за грошову винагороду ТОВ «Алвіга-К» та ТОВ «Сервіс Юніон». Він підписав статутні документи цих підприємств лише задля отриманні грошової винагороди, та розумів, що в подальшому їх будуть використовувати для прикриття незаконної діяльності. Інших документів ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»ніколи не мав, ніяких договорів чи інших документів фінансово-господарської діяльності не підписував, чи є вони в принципі не знає, а хто користується печатками ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»та де вони знаходяться також не знає.

В березні 2011 року він підписав заяву та акти прийому-передачі ніби-то документів та печатки ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»у нотаріуса. Так він усвідомлював, що до вказаних документів внесені завідомо неправдиві данні, оскільки ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»він зареєстрував за грошову винагороду без мети здійснення підприємницької діяльності, і це не реально діючі підприємства, а створені з метою прикриття незаконної діяльності. Він підписав ці документи у нотаріуса, приватний нотаріус їх посвідчила. Документи він підписав задля того, аби з нього перереєстрували ТОВ «Алвіга-К»та ТОВ «Сервіс Юніон»та перестали викликати до податкових органів у зв'язку з незаконною діяльністю цих підприємств.

За клопотанням підсудного, яке було підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведено у відповідності до вимог ч. 3 ст. 299 КПК України. При цьому судом їм було роз'яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Оцінивши зібрані по справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає повністю доведеним пред'явлене підсудному обвинувачення.

Дії, ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України, що виразились у вчиненні пособництва у фіктивному підприємництві, тобто пособництва під час створення суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно та за ч. 1 ст. 358 КК України, як своїми умисними діями, які виразилися у підробленні документів, які посвідчуються приватним нотаріусом чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, який надає права, з метою використання його іншою особою.

При призначенні підсудному покарання суд приймає до уваги, що ОСОБА_2 скоїв злочин середньої важкості.

Разом з тим суд враховує, що ОСОБА_2 щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину.

Вказану вище обставину суд вирішує такою, що пом'якшує його покарання.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_2 судом не встановлено.

Разом з тим, з урахуванням ступеню суспільної небезпеки вчиненого злочину, даних про особу винного, а також і те, що ОСОБА_2 за місцем проживання характеризувався посередньо, на обліку в нарколога та психіатра не перебуває, не одружений, не судимий, обставин, що пом'якшують та обтяжують його покарання, суспільно корисною працею не зайнятий, має місця реєстрації та проживання, суд вважає можливим призначити підсудному покарання, пов'язане з обмеженням волі на певний строк, оскільки його перевиховання і виправлення неможливо без ізоляції від суспільства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 299, 321-324, 330, 332-335 КПК України, суд

Засудив:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 358 КК України за якими призначити покарання:

- за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України у вигляді штрафу в розмірі 3 (трьох) тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян 51 (п'ятдесят одна) тисяча гривень;

- за ч. 1 ст. 358 КК України у вигляді 1 (одного) року 6 (шести) місяців обмеження волі.

На підставі ст. 70 ч. 1 КК України по сукупності злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначити ОСОБА_2 покарання у вигляді 1 (одного) року 6 (шести) місяців обмеження волі.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_2 рахувати з моменту його затримання.

Речові докази: які описанні в кримінальній справі та які зберігаються в матеріалах справи після вступу вироку в законну силу зберігати при матеріалах кримінальної справи.

Заставу в розмірі 5100 гривень, яка згідно постанови Дарницького районного суду м. Києва зберігаються на рахунку суду, повернути в повному обсязі заставодавцю, після вступу вироку в законну силу.

Судові витрати по справі за проведенні експертизи, стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь експертної установи, а саме: судово-почеркознавча експертиза № 103 від 26.03.2012 року в сумі 858,20 грн.; судово-почеркознавча експертиза № 62 від 27.02.2012 року в сумі 820,40 грн.

Цивільний позов по справі не заявлявся.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва на протязі 15 діб з дня, наступного після його проголошення, через районний суд.

Суддя Є. Сидоров

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.11.2012
Оприлюднено06.11.2012
Номер документу27240884
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —2610/986/2012

Вирок від 01.11.2012

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сидоров Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні