Пр. по справі №2/0532/1981/2012
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2012 р. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді: Хмельницької Л.І.
при секретарі: Богоявленської А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Український Бізнес Банк»до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Канцлер» про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості за кредитним договором. В обґрунтування позову зазначив, що 27 липня 2010 року між ПАТ «Український Бізнес Банк» та відповідачем ОСОБА_2 був укладений кредитний договір №МР014, з подальшими змінами, внесеними сторонами Додатковою угодою № 1 від 27 липня 2010 року. За умовами зазначеного кредитного договору, банк надав відповідачу у тимчасове користування довгостроковий кредит в формі не поновлюваної кредитної лінії при наявності вільних грошових коштів, а позичальник зобов*язався повернути кредит, сплатити комісію банка та проценти за користування кредитом, в порядку та на умовах, встановлених даним кредитним договором.
У відповідності до п.1.2, 1.3,1.4,1.5 Кредитного договору, кредит був наданий на споживчі цілі у розмірі 750 000 грн. строком користування з 27 липня 2010 року по 27 липня 2015 року. Процентна ставка за користування кредитом складає 26% річних. Проценти нараховуються за кожний календарний день за методом «факт/факт», згідно затвердженим нормативним документам НБУ. У відповідності до положень 4.1, 4.2 Кредитного договору, в процесі користування кредитом позичальник зобов*язується дотримуватися принципів кредитування: терміновості, платності, зворотності, забезпеченості. При погашенні заборгованості дотримуватися складеного графіку погашення, а також погашати заборгованості у строки, визначені Графіком і кредитним договором.
У відповідності до п. 8.1 Кредитного договору, сукупна вартість кредиту, що включає вартість усіх супутніх послуг и інших фінансових зобов*язань, вказується в додатку 2, що є невід*ємною частиною Кредитного договору.
П. 4.3. Кредитного договору передбачено, що позичальник зобов*язується щомісячно, не пізніше дати, вказаної у графіку,сплачувати Банку комісію за супроводження кредитного договору у розмірі 1050 грн. на дату початку поточного періоду по графіку. У випадку виникнення простроченої заборгованості, відповідач ОСОБА_2 зобов*язався сплатити банку відсотки у розмірі 52% річних на суму простроченої заборгованості з дати виникнення такої заборгованості до дати її погашення (п.4.4 Кредитного договору).
У відповідності до п. 4.7 Кредитного договору боржник зобов*язався виконати всі зобов*язання по договору не пізніше 27.07.2015 року.
П. 6.1 Кредитного договору передбачає, що у разі невиконання або несвоєчасного виконання обов*язків по п. 4.7 Кредитного договору, при відсутності додаткової угоди про відстрочку, банк має право вимагати з позичальника сплати штрафу у розмірі 10% від суми простроченої заборгованості по кредитному договору.
Відповідач ОСОБА_2 та позивач у Кредитному договорі домовились, що у випадку виникнення в позичальника фінансових або інших труднощів з причин, що не залежать від позичальника, згідно з п. 7.1 Кредитного договору, Боржник має право звернутися в Банк з клопотанням про перенесення строків платежу за кредитом.
Зазначеним правом відповідач не скористався, тобто в нього відсутня необхідність відстрочки та він навмисно не виконує своїх обов*язків за Кредитним договором.
Станом на 10 вересня 2012 року заборгованість відповідача ОСОБА_2 за кредитним договором складає 1 064 619,98 грн., з яких:
- поточна заборгованість за кредитом- 425000грн.;
- поточна заборгованість за відсотками-7341,75 грн.;
- поточна заборгованість за комісіями-1050 грн.;
- прострочена заборгованість по кредиту-305000грн.;
- прострочена заборгованість за відсотками-324128, 23 грн.
- прострочена заборгованість за комісіями-2100 грн.
З метою забезпечення своєчасного та повного виконання обов*язків за Кредитним договором, між позивачем та ОСОБА_3 був укладений договір поруки від 27.07.2010 року. Крім того, 10.08.2010 року між позивачем та ТОВ «Канцлер»в особі директора Мохової .Н. також був укладений договір поруки.
У відповідності до укладених договорів поруки, ОСОБА_3 та ТОВ «Канцлер»відповідають як солідарні боржники перед позивачем за невиконання відповідачем ОСОБА_2 своїх обов*язків за Кредитним договором №МР014 від 26.07.2010 року. П.2.1 зазначених договорів поруки передбачено, що поручителі зобо*язуються у разі невиконання або неналежного виконання ОСОБА_2 своїх зобов*язань перед банком по кредитному договору, в ст. рок до 26 липня 2015 року, в триденний строк з моменту отримання письмово повідомлення банка про прострочку позичальником платежів по договору, сплатити заборгованість по сумі платежів, відсотки по кредиту, штрафні санкції в разі їх застосування до боржника.
Крім того, ТОВ «Канцлер» у відповідності до п..2.2 Договору поруки зобов*язується відповідати всім своїм майном при недостатності грошових коштів в обсязі вимог банку.
З метою запобігання збільшенню заборгованості 24.11.2010 року за вихідним номером 14.303/8304; 18.01.2011 року за вих. Номером 14.304/404; 04.07.2011 року за вихідним номером 14.304/5814; 16.07.2012 року за вихідним номером 14.303/6537, позивачем за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_2 були направлені Претензії з вимогою сплатити заборгованість, які були отримані відповідачем, але ніяких заходів щодо сплати заборгованості відповідачем не прийнято.
Крім того, Претензії надсилали на адресу відповідачів ОСОБА_3 та ТОВ «Канцлер», які також не прийняли заходів для сплати заборгованості, у зв*язку з чим, позивач був вимушений звернутися до суду з позовом. Просив стягнути в солідарному порядку з відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ТОВ «Канцлер»заборгованість за договором кредитування № МР014/14 від 27.07.2010 року в сумі 1 064 619,98 грн. та судові витрати в сумі 3 219,00 грн.
До судового засідання представник позивача за довіреністю Д*яков Р.В. не з*явився, надав до суду заяву з проханням розглядати справу у його відсутність, підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, крім того, не заперечував проти ухвалення по справі заочного рішення у випадку неприбуття до судового засідання відповідачів, належним чином повідомлених про дату та час слухання справи.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, та представник відповідача ТОВ «Канцлер»до судового засідання не з*явились, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином: судова повістка ОСОБА_3 була вручена їй особисто 13.10.2012 року, судова повістка на ім*я ОСОБА_2 була надіслана на адресу реєстрації відповідача рекомендованим листом з повідомленням, але була повернена до суду з відміткою поштового відділення «За закінченням терміну зберігання», проте, судова повістка, надіслана на адресу ТОВ «Канцлер», була вручена особисто уповноваженій особі, саме ОСОБА_2.
Таким чином, суд вважає, що всі відповідачі були належним чином повідомлені про дату та час судового засідання, але до суду не з*явились, причин неявки суду не повідомили, заяв з проханням розглядати справу у їх відсутність до суду не надіслали, у зв*язку з чим, суд, приймаючі до уваги заяву представника позивача про проведення заочного розгляду справи, ухвалив, розглянути справу у відсутність відповідачів та постановити по справі заочне рішення, що відповідає вимогам ст..ст. 224-226 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін); згідно ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно ч.2 ст.1050 Цивільного кодексу України, якщо Договором встановлено обов'язок позичальника повернути кредит частинами, то у випадку прострочення повернення чергової частини кредиту, кредитор має право вимагати дострокового повернення частини кредиту, яка залишилась та плати належних йому процентів.
Згідно частини 1 ст. 1048 ЦК України розмір та порядок сплати процентів встановлюється договором.
Як встановлено в судовому засіданні, 27 липня 2010 року між ПАТ «Український Бізнес Банк» та відповідачем ОСОБА_2 був укладений кредитний договір №МР014 (а.с. 9-12), з подальшими змінами, внесеними сторонами Додатковою угодою № 1 від 27 липня 2010 року (а.с.13). За умовами зазначеного кредитного договору, банк надав відповідачу у тимчасове користування довгостроковий кредит в формі не поновлюваної кредитної лінії при наявності вільних грошових коштів, а позичальник зобов*язався повернути кредит, сплатити комісію банка та проценти за користування кредитом, в порядку та на умовах, встановлених даним кредитним договором.
У відповідності до п.1.2, 1.3,1.4,1.5 Кредитного договору, кредит був наданий на споживчі цілі у розмірі 750 000 грн. строком користування з 27 липня 2010 року по 27 липня 2015 року. Процентна ставка за користування кредитом складає 26% річних. Проценти нараховуються за кожний календарний день за методом «факт/факт», згідно затвердженим нормативним документам НБУ. У відповідності до положень 4.1, 4.2 Кредитного договору, в процесі користування кредитом позичальник зобов*язується дотримуватися принципів кредитування: терміновості, платності, зворотності, забезпеченості. При погашенні заборгованості дотримуватися складеного графіку погашення, а також погашати заборгованості у строки, визначені Графіком і кредитним договором.
У відповідності до п. 8.1 Кредитного договору, сукупна вартість кредиту, що включає вартість усіх супутніх послуг и інших фінансових зобов*язань, вказується в додатку 2, що є невід*ємною частиною Кредитного договору.
П. 4.3. Кредитного договору передбачено, що позичальник зобов*язується щомісячно, не пізніше дати, вказаної у графіку,сплачувати Банку комісію за супроводження кредитного договору у розмірі 1050 грн. на дату початку поточного періоду по графіку. У випадку виникнення простроченої заборгованості, відповідач ОСОБА_2 зобов*язався сплатити банку відсотки у розмірі 52% річних на суму простроченої заборгованості з дати виникнення такої заборгованості до дати її погашення (п.4.4 Кредитного договору).
У відповідності до п. 4.7 Кредитного договору боржник зобов*язався виконати всі зобов*язання по договору не пізніше 27.07.2015 року.
П. 6.1 Кредитного договору передбачає, що у разі невиконання або несвоєчасного виконання обов*язків по п. 4.7 Кредитного договору, при відсутності додаткової угоди про відстрочку, банк має право вимагати з позичальника сплати штрафу у розмірі 10% від суми простроченої заборгованості по кредитному договору.
Відповідач ОСОБА_2 та позивач у Кредитному договорі домовились, що у випадку виникнення в позичальника фінансових або інших труднощів з причин, що не залежать від позичальника, згідно з п. 7.1 Кредитного договору, Боржник має право звернутися в Банк з клопотанням про перенесення строків платежу за кредитом.
Зазначеним правом відповідач не скористався, тобто в нього відсутня необхідність відстрочки та він навмисно не виконує своїх обов*язків за Кредитним договором.
Станом на 10 вересня 2012 року заборгованість відповідача ОСОБА_2 за кредитним договором, у відповідності до розрахунку (а.с.8), складає 1 064 619,98 грн., з яких:
- поточна заборгованість за кредитом- 425000грн.;
- поточна заборгованість за відсотками-7341,75 грн.;
- поточна заборгованість за комісіями-1050 грн.;
- прострочена заборгованість по кредиту-305000грн.;
- прострочена заборгованість за відсотками-324128, 23 грн.
- прострочена заборгованість за комісіями-2100 грн.
Відповідно до ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.
Відповідно до ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову(субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
З метою забезпечення своєчасного та повного виконання обов*язків за Кредитним договором, між позивачем та ОСОБА_3 був укладений договір поруки від 27.07.2010 року. Крім того, 10.08.2010 року між позивачем та ТОВ «Канцлер»в особі директора Мохової .Н. також був укладений договір поруки.
У відповідності до укладених договорів поруки, ОСОБА_3 та ТОВ «Канцлер»відповідають як солідарні боржники перед позивачем за невиконання відповідачем ОСОБА_2 своїх обов*язків за Кредитним договором №МР014 від 26.07.2010 року. П.2.1 зазначених договорів поруки передбачено, що поручителі зобо*язуються у разі невиконання або неналежного виконання ОСОБА_2 своїх зобов*язань перед банком по кредитному договору, в ст. рок до 26 липня 2015 року, в триденний строк з моменту отримання письмово повідомлення банка про прострочку позичальником платежів по договору, сплатити заборгованість по сумі платежів, відсотки по кредиту, штрафні санкції в разі їх застосування до боржника.
Крім того, ТОВ «Канцлер» у відповідності до п..2.2 Договору поруки зобов*язується відповідати всім своїм майном при недостатності грошових коштів в обсязі вимог банку.
Відповідачі неодноразово повідомлялись про наявність заборгованості (а.с.35-48), проте до теперішнього часу заборгованість , тому підлягає стягненню з відповідачів в солідарному порядку.
Крім того, суд вважає, що судові витрати в сумі 3219 грн.00 коп. на підставі ст. 88 ЦПК України, підлягають стягненню з відповідачів в солідарному порядку.
На підставі ст. ст. 526, 553, 554, 610, 611, 1048, 1049, 1050, 1054 ЦК України й керуючись ст. ст. 10,11,209,212,214,215, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Публічного акціонерного товариства «Український Бізнес Банк»до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Канцлер» про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, інн. НОМЕР_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, інн.НОМЕР_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Канцлер», ЄДРПОУ 32321645 на користь Публічного акціонерного товариства «Український Бізнес Банк», що розташований адресою: м. Донецьк, вул. Артема, 125, ЄДРПОУ 19388768, МФО 334969 рах. 3739006 у ПАТ «Укрбізнесбанк» заборгованість за договором кредитування № МР014/14 від 27.07.2010 року в сумі 1 064 619 (один мільйон шістдесят чотири тисячі шістсот дев'ятнадцять) грн.. 98 коп. та судові витрати в сумі 3219 (три тисячі двісті дев'ятнадцять) грн..
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції в 10- денний строк з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Л.І.Хмельницька
Суд | Ленінський районний суд м.Донецька |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2012 |
Оприлюднено | 15.11.2012 |
Номер документу | 27243828 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Донецька
Хмельницька Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні