Справа № 2610/23812/2012
Провадження №1/2610/1834/2012
В И Р О К
іменем України
05 листопада 2012 року
Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого -судді Сидорова Є.В.
при секретарі -Харлановій І.М.
з участю прокурора Черната О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Лука Таращанського району Київської області, освіта середня, не одружений, не працюючий, зареєстрований в АДРЕСА_1, проживає: АДРЕСА_2.
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України,
Суд встановив:
ОСОБА_2 згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, є засновником товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інтелект плюс»(код ЄДРПОУ 37144270).
Незважаючи на те, що вказане підприємство було зареєстровано в державних органах влади як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_2 взяв участь у його створенні не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутом вказаного підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб.
Так, в грудні 2011 року, знаходячись по АДРЕСА_1, Київської області, невстановлена слідством особа запропонувала ОСОБА_1 за грошову винагороду зареєструвати в органах державної влади на своє ім'я суб'єкт підприємницької діяльності -юридичну особу ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс».
Не маючи наміру здійснювати діяльність підприємства, пов'язану з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій як майбутнього засновника та власника вказаного підприємства, ОСОБА_2 погодився на таку пропозицію. При цьому він, при зустрічі по АДРЕСА_1, Київської області, надав невстановленій слідством особі копії сторінок свого паспорту громадянина України та свій ідентифікаційний номер, які необхідні для складання реєстраційних документів підприємств.
Невстановлена слідством особа, діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_2, та реалізовуючи злочинний намір, направлений на створення фіктивного суб'єкту підприємницької діяльності, при невстановлених обставинах виготовила Протокол №1 Зборів Учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інтелект Плюс»від 26 січня 2012 року, статут ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»в якому ОСОБА_2 був зазначений, як засновник підприємства та в статуті «Бізнес Інтелект Плюс», як засновник підприємства. З метою надання своїм злочинним діям при реєстрації фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності зовнішнього вигляду правомірних дій, невстановлена слідством особа, виконала запис про те, що для забезпечення діяльності ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»за рахунок вкладу учасника, а саме ОСОБА_2, створив статутний фонд підприємства у розмірі 1000 грн. При цьому, ОСОБА_2 фактично ніякого майна чи грошових коштів до статутного фонду ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»не вносив.
26 січня 2012 року, попередньо домовившись з невстановленою слідством особою, ОСОБА_2 прибув до приміщення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_3. У офісному приміщені нотаріуса ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з невстановленою під час досудового слідства особою, повідомив, що має намір створити ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у статуті ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», усвідомлюючи, що зареєстроване на його ім'я вказане підприємство буде використовуватись для прикриття незаконної діяльності, засвідчив своїм підписом статут ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», незаконно набувши статус його засновника, після чого даний статут було нотаріально посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_3, яка не була обізнана зі злочинною діяльністю ОСОБА_1 та невстановленої слідством особи.
Після цього ОСОБА_2 власноручно розписався в реєстрі нотаріальних дій приватного нотаріуса ОСОБА_3
01 лютого 2012 року Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією, ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»було зареєстровано за № 10741020000041692 як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа. 03 лютого 2012 року зареєстровано в Державній податковій інспекції Шевченківського району м. Києва за № 43531. В єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»був присвоєний ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності -38061667 та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії ААВ №598050 від 01.02.2012 року.
В подальшому, ОСОБА_2 разом з невстановленою слідством особою, використовуючи статутні документи ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», зареєстрували вказане підприємство в управлінні статистики, державних цільових фондах та, використовуючи паспортні дані ОСОБА_1, виготовили печатку підприємства ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», а також відкрили у банківській установі Київська Філія ПАТ КБ «Південкомбанк»м.Київ поточний рахунок №26009022345001.
Реєстрація ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»(код ЄДРПОУ 38061667) в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємств, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточних рахунків та виготовлення печатки підприємства надало можливість невстановленій слідством особі, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»(код ЄДРПОУ 38061667), здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.
Незаконна діяльність невстановлених слідством осіб, що створили за попередньою змовою з ОСОБА_2 підприємство ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»(код ЄДРПОУ 38061667) здійснювалася в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва, а саме:
1. Статті 81 Цивільного Кодексу України , згідно положень якої юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
2. Статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
- Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
- Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
3. Статті 89 Цивільного кодексу України згідно якої:
- Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
- Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
4. Статті 56 Господарського кодексу України де обумовлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
5. Статті 57 Господарського кодексу України , якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
6. Статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
7. Статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.
8. Статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів.
Так невставлені слідством особи, використовуючи підприємство ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»зареєстроване на ім'я ОСОБА_1 для прикриття незаконної діяльності, уникнули від контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, завдяки чому отримали можливість складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи, за наслідками чого було подано до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва податкові декларації з податку на додану вартість ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від імені ОСОБА_1
Згідно висновку почеркознавчої експертизи №322 від 27.09.12 р. , підписи у статутних документах ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс», Протокол №1 Загальних зборів Учасників ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс» від 26.01.2012 року, - виконані ОСОБА_2.
Підпис виконаний від імені гр.-на ОСОБА_2 в заяві директора ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»ОСОБА_1 від 13.02.2012 р., - виконаний не ОСОБА_2, а іншою особою.
Підписи виконані від імені гр.-на ОСОБА_1 в документах: податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2012 року ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від 19.04.12 р., розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів у березні 2012 року ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від 19.04.2012 р., податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2012 року ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від 17.05.12 р., розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів у квітні 2012 року ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від 17.05.2012 р., податкова декларація з податку на прибуток підприємства за І квартал 2012 року ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»від 19.04.12 р., - виконані не громадянином ОСОБА_2, а іншою особою.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся, підтвердив обставини, які викладенні вище в описовій частині та надав суду наступні покази, що: в кінці грудня 2011 року в денний час він зустрівся біля будинку, по АДРЕСА_1, зі знайомим ОСОБА_4, який запропонував підзаробити грошей, шляхом відкриття підприємства та надання у зв'язку з цим документів як паспорт, ідентифікаційний код, проставлення в деяких документах його підписів. За таку послугу обіцяли кошти в сумі 500 гривень. У зв'язку з тим, що на той час він знаходився у скрутному матеріальному становищі, на пропозицію погодився.
Не пам'ятає за яких обставин, однак надавав копії своїх документів ОСОБА_4, і 26.01.2012 року о 06.00 ранку зустрівся на зупинці, з метою поїздки до м.Києва. Приїхавши до м.Києва до ст.м. «Палац Україна», на пропозицію ОСОБА_4 попрямували до нотаріуса.
Наміру стати директором він не мав, займатися підприємницькою діяльністю також. Крім того, він не мав відповідної освіти, яка б давала можливість вести таку діяльність, а також взагалі не мав уявлення як її вести. За фахом він є будівельник, та працював на різних роботах, де можна було заробити гроші. Певної спеціальної освіти не має, оскільки не закінчував ніякого закладу крім середньої школи.
Зі слів ОСОБА_4 йому було відомо про те, що він за документами буде рахуватися лише директором підприємства, ніяких документів складати не буде, так як цим будуть займатися інші особи. Він розумів те, що якщо буде директором, то повинен мати певні зобов'язання та нести якусь відповідальність. Однак з даного приводу не задумувався, тому що йому потрібні були гроші і погодився на те, щоб лише зареєструвати на своє ім'я підприємство.
Перебуваючи в офісному приміщенні у нотаріуса, в одній з кімнат, двоє незнайомих чоловіка, які були знайомими ОСОБА_4, надали йому документ, як потім дізнався статут, і зазначили де саме потрібно було поставити підпис. Не запитуючи ні про що, він проставив свій підпис. Крім того, ними був наданий документ як протокол, згідно якого він був призначений директором, де також за вказівкою двох невідомих чоловіка проставив свій підпис. Печатки він ніякої не отримував та не бачив.
Згодом йому було запропоновано зайти до кімнати, де знаходився нотаріус, жінка, яка отримала від нього паспорт та ідентифікаційний код. Нотаріус щось писала, робила копії з його документів, а потім надала журнал, в якому вказала де потрібно йому поставити підписи, що і зробив. Повідомити про те, що взагалі йому повідомляла нотаріус не може, тому що не пам'ятає. Отримавши від нотаріуса свої документи, паспорт та ідентифікаційний код, чекав на інших осіб у іншій кімнаті та ніяких інших документів не отримував. По закінченню оформлення документів у нотаріуса, вони вийшли на вулицю. Ніякої винагороди за вчинені ним дії не отримав, хоча обіцяли. Після цього він разом з ОСОБА_4 поїхали до м. Узин. По поверненню додому, ОСОБА_4 до нього не звертався та на його прохання, прохання інших осіб з приводу зареєстрованого підприємства нікуди не їздив. Згодом йому стало відомо про те, що підприємство на якому рахувався за документами директором мало назву ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс». Місце знаходження підприємства ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»йому не відомо, і ніколи у офісі не перебував.
Яку діяльність здійснювало і на даний час здійснює підприємство не знає, оскільки ніяких документів пов'язаних з підприємницькою діяльністю не складав та не підписував.
Хто на підприємстві складав документи пов'язані з діяльністю ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»йому не відомо. Хто безпосередньо вів бухгалтерський та податковий облік ТОВ «Бізнес Інтелект Плюс»не знає. Ніяких документів (звітних, декларацій) не складав та нікуди не здавав, хто цим безпосередньо займався не знає.
За клопотанням підсудного, яке було підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведено у відповідності до вимог ч. 3 ст. 299 КПК України. При цьому судом їм було роз'яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Оцінивши зібрані по справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає повністю доведеним пред'явлене підсудному обвинувачення.
Дії, ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, які виразились в вчиненні фіктивного підприємництва, тобто створенні суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, за попередньою змовою групою осіб.
При призначенні підсудньому покарання суд приймає до уваги, що ОСОБА_2 скоїв злочин невеликої важкості.
Разом з тим суд враховує, що ОСОБА_2 щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину.
Вказану вище обставину суд вирішує такою, що пом'якшує його покарання.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1 судом не встановлено.
Разом з тим, з урахуванням ступеню суспільної небезпеки вчиненого злочину, даних про особу винного, а також і те, що ОСОБА_2 за місцем проживання характеризувався позитивно, на обліку в нарколога та психіатра не перебуває, проживає в цивільному шлюбі, не судимий, обставин, що пом'якшують та обтяжують його покарання, офіційно не працює, має місця реєстрації та проживання, суд вважає можливим обмежитись призначенням штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 299, 321-324, 330, 332-335 КПК України, суд
Засудив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України та призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 (п'ятисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.
Речові докази: статутні документи, документи податкової звітності, які приєднанні до кримінальної справи та які зберігаються в матеріалах справи, після вступу вироку в законну силу зберігати в справі.
Запобіжний захід не обирався.
Судові витрати по справі стягнути з засудженого ОСОБА_1 на користь експертної установи в розмірі 392 грн. за проведену судово -почеркознавчу експертизу № 322 від 27.09.12 року.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва на протязі 15 діб з дня, наступного після його проголошення, через районний суд.
Суддя Є. Сидоров
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2012 |
Оприлюднено | 08.11.2012 |
Номер документу | 27287679 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сидоров Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні