cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-66/2013-2012 07.03.12
Суддя господарського суду міста Києва Гончаров С.А.
при секретарі судового засідання Прудніковій Н.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламно-виробниче агентство "Ректайм"
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярес Лідер Груп"
про стягнення суми основного боргу в розмірі 17900,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Фролова Л.С. за довіреністю №1 від 24.01.12
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Рекламно-виробниче агентство "Ректайм" (надалі - позивач), звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярес Лідер Груп" (надалі - відповідач) про стягнення суми основного боргу в розмірі 17900,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на існування у відповідача заборгованості за поставлений позивачем за накладною від 18.03.2009 року товар на суму 17900,00 грн., про існування якої відповідач обізнаний.
Відповідач про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, але відзиву на позовну заяву не подав, не використав своє право на участь у судовому засіданні, представника в судове засідання не направив.
Згідно із п.3.9.2 Постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
За висновками суду, незважаючи на те, що відповідач в судове засідання не з'явився, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору та є необхідними для прийняття повного і обґрунтованого судового рішення, внаслідок чого справа розглядається по суті відповідно до норм ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд ВСТАНОВИВ:
Згідно домовленості, за видатковою накладною № РН-0000020 від 18.03.2009 року, Товариством з обмеженою відповідальністю "Рекламно-виробниче агентство "Ректайм" було передано, а Товариством з обмеженою відповідальністю "Ярес Лідер Груп" отримано товар на загальну суму 19900,00 грн.
Вказана видаткова накладна підписана повноважними представниками сторін та скріплені печатками підприємств.
02.03.2009 року позивачем було виставлено відповідачу рахунок фактуру № СФ-0000025 на суму 19900,00 грн.
Проте, заборгованість за поставлений товар була сплачена відповідачем лише частково в сумі 2000,00 грн., що підтверджується наявним в матеріалах справи актом звіряння взаєморозрахунків між сторонами з 01.01.2009 року по 07.11.2011 року.
Внаслідок несплати в повному обсязі відповідачем заборгованості з оплати товару, поставленого за видатковою накладною № РН-0000020 від 18.03.2009 року, у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за поставлений товар в сумі 17900,00 грн.
Згідно Гарантійного листа від 08.11.2011 року, направленого відповідачем на адресу позивача, відповідачем гарантовано погашення заборгованості, що утворилась за умовами договору у розмірі суми 17900,00 грн. згідно наведеного у листі графіку погашення заборгованості.
З матеріалів позовної заяви та усних пояснень позивача вбачається, що договір поставки між сторонами у формі єдиного документу не складався.
Частинами 1, 2 ст. 180 Господарського кодексу України визначено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Відповідно до п. 1 ст. 181 Господарського кодексу України, допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Відповідно до статті 202 Цивільного кодексу України Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 205 Цивільного кодексу України визначено, що Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Враховуючи зазначене та зважаючи на обставини справи, судом встановлено, що між сторонами був укладений договір поставки у спрощений спосіб шляхом підписання між сторонами видаткової накладної.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
У відповідності до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі ст. 663 Цивільного кодексу України, продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 691 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.
Договір купівлі-продажу є оплатним, відтак одним із основних обов'язків покупця є оплата ціни товару. Ціна - грошове відображення вартості товару за його кількісну одиницю. Ціна товару, як правило, визначається у договорі за згодою сторін.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Факт одержання відповідачем товару підтверджується видатковою накладною № РН-0000020 від 18.03.2009 року, яка містить підписи представників сторін та скріплена печатками останніх. Також, як зазначалось, 02.03.2009 року позивачем було виставлено відповідачу рахунок фактуру № СФ-0000025 на суму 19900,00 грн.
Відповідачем не виконані зобов'язання щодо оплати товару, в строки узгоджені на підставі його гарантійного листа від 08.11.2011р. та останній строк виконання яких припадає на 10.12.2011р.
Відповідачем в повному обсязі не оплачено товар, поставлений позивачем за видатковою накладною № РН-0000020 від 18.03.2009 року, внаслідок чого на час звернення до суду у відповідача наявна заборгованість перед позивачем на загальну суму 17900,00 грн.
Згідно з ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений законом чи договором строк, однобічна відмова від виконання зобов'язань не допускається.
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
До матеріалів справи не надано доказів, які б свідчили про сплату відповідачем суми заборгованості перед позивачем у розмірі 17900,00 грн.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 202, 205, 525, 526, 599, 629, 655, 663, 691, 692, 712 Цивільного кодексу України, ст.ст. 180, 181, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 1, 2, 22, 32, 33, 35, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламно-виробниче агентство "Ректайм" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярес Лідер Груп" про стягнення суми основного боргу в розмірі 17900,00 грн. -задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярес Лідер Груп" (02192, м. Київ, вул. Миропільська, 2; ЄДРПОУ 32913627) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламно-виробниче агентство "Ректайм" (02098, м. Київ, вул. Шумського, 1/67, ЄДРПОУ 35645879) суму основного боргу в розмірі 17900,00 грн., витрати зі сплати судового збору в розмірі 1609,50 грн.
Суддя С.А. Гончаров
Згідно з оригіналом
Помічник судді Н.В. Пруднікова
В судовому засіданні 07.03.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення складено в повному обсязі та підписане 12.03.2012р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2012 |
Оприлюднено | 08.11.2012 |
Номер документу | 27295811 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гончаров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні