cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
30.10.12р. Справа № 18/5005/8378/2012
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма
"Біопром - Б", м. Дніпропетровськ
про стягнення заборгованості за договором поставки
Суддя Петрова В.І.
Представники:
від позивача: Печиборщ І.М., дов. від 15.03.12р.
від відповідача: не з"явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "НПФ Биопром - Б" про стягнення заборгованості у розмірі 84 727,80грн., 4 370,88грн. - пені, 7 244,61грн. - штрафу.
Позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №01-36/10П від 01.01.2010року, укладеного між сторонами, в частині повної та своєчасної оплати поставленого товару, у зв"язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 84 727,80грн. Враховуючи, що відповідач заборгованість у добровільному порядку не погасив, позивач за захистом свого порушеного права звернувся до суду.
30.10.12р. від позивача надійшла заява про зміну назви відповідача, а саме з Товариства з обмеженою відповідальністю "НПФ Биопром - Б" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Біопром - Б" відповідно до даних, вказаних у витягу з ЄДРПОУ від 12.10.12р. (а.с.50-51).
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, відзив на позов та витребувані судом документи не подав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
30.10.12 року по даній справі оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст. 85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.01.2010року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Біопром - Б" (покупець) було укладено договір поставки №01-36/10П, за умовами якого постачальник зобов'язався поставити, а покупець - прийняти та своєчасно оплатити парфумово-косметичну продукцію, товари побутової хімії, миючі та чистящі засоби (надалs - продукція) в порядку та на умовах даного договору. Ціна одиниці продукції встановлюється постачальником у відповідності з прайс-листом, який є невід"ємною частиною договору. Кількість, асортимент та ціна продукції відображаються у накладних, рахунках на оплату замовлень та рахунках на попередню оплату в період дії договору.
Відповідно до п.1.2. договору поставка товару здійснюється партіями відповідно до прийнятої постачальником до виконання заявки до даного договору. Загальна ціна (сума) договору визначається як загальна сума всієї поставленої покупцю продукції за весь період дії договору (п.1.3. договору).
Згідно п.2.2. договору постачальник зобов"язаний надсилати покупцю рахунок на оплату замовлення, товарні та податкові накладні на продукцію у встановлений законодавством строк (в т.ч. шляхом факсимільного зв"язку або електронною поштою), а оригінали цих документів - не пізніше 3 (трьох) робочих днів з моменту виписки.
За п. 6.2. договору строки поставки продукції встановлюються у відповідності з додатком №3 до договору. Датою поставки продукції при відвантаженні самовивозом вважається дата отримання продукції на складі постачальника. Факт поставки продукції підтверджується підписом представника покупця, діючого на підставі оригінала довіреності, в акті видачі товару зі складу, товарно-транспортній накладній, видатковій накладній (п.6.3. договору).
Згідно п.6.4. договору датою поставки продукції при відвантаженні автомобільним транспортом вважається дата передачі продукції від перевізника на склад покупця. Факт поставки підтверджується підписом та печаткою покупця у видатковій накладній, акті видачі товару зі складу, товарно-транспортній накладній.
Відповідно до ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов"язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов"язаних з особистими, сімейними, домашніми або іншим подібним використанням, а покупець зобов"язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач свої зобов"язання за договором виконав, поставивши відповідачу товар на загальну суму 179 531,88грн., що підтверджується видатковою накладною № 2113 від 20.05.11р. (а.с.22).
Відповідно до п.8.1. договору покупець здійснює розрахунок із постачальником за продукцію у відповідності до цін прайс-листа та з урахуванням наданих знижок і надбавок, що вказані у додатку №1 до договору. Ціна встановлюється постачальником, відображається у товарній накладній, рахунку-фактурі, рахунку на попередню оплату та є обов"язковою для обох сторін.
Згідно п.8.2. договору розрахунки за продукцію здійснюються у безготівковому порядку, платіжним дорученням. Платіжне доручення повинно містити номер та дату рахунку на оплату замовлення, а також номер договору. Сума, що підлягає сплаті, вказується постачальником у товарній накладній і в рахунку на оплату замовлення, надісланого на адресу покупця поштовим зв"язком або іншим шляхом. Допускається розрахунок готівкою грошових коштів в межах сум, передбачених законодавством України. Постачальник має право закрити дебіторську заборгованість покупця платежами за рахунками з більш раннім строком оплати незалежно від вказаного у платіжних документах покупця "призначення платежу".
За п.8.4. договору розрахунки за поставлену за даним договором продукцію здійснюються у відповідності з додатком №2 до договору. Датою оплати вважається дата надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок або у касу постачальника (п.8.5. договору).
Згідно додатку №2 до договору розрахунки за поставлену продукцію здійснюються шляхом: а)100% попередньої оплати протягом 3-х днів з моменту узгодження заявки; б) 100% наступної оплати протягом 60 календарних днів з моменту поставки.
Отже, відповідач повинен був здійснити оплату товару до 19.07.11р.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до ст. 692 ЦК України покупець зобов"язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Відповідач за згодою позивача повернув товар на загальну суму 52 617,70грн., що підтверджується видатковими накладними (повернення) (а.с.23-41), та, з урахуванням часткової оплати на суму 42 186,38грн., станом на момент розгляду справи заборгованість перед позивачем становить 84 727,80грн., що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків (а.с.44) та довідкою Товариства з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна" про стан заборгованості відповідача (а.с.58).
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Згідно статті 610 ЦК України порушенням зобов"язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов"язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов"язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки. (ст. 611 ЦК України).
Статтею 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою. Одним із видів неустойки є пеня, яка обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
За ч.6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Відповідно до п.11.2. договору у випадку прострочення оплати продукції більш ніж строки, встановлені у додатку №2 до договору, постачальник має право стягнути з покупця пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості несплаченого товару, що діяла у період прострочки, за кожний день прострочення, а також штраф у розмірі 3% річних від суми неоплаченого товару.
Позивач просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 4 370,88грн. та штраф у розмірі 7 244,61грн.
Господарський суд вважає, що пеня у розмірі 4 370,88грн. підлягає задоволенню. Що стосується штрафу, то на підставі п.11.2. договору він становить 2 541,83грн. Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення штрафу у повному обсязі, як необґрунтовано нарахованого.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у розмірі 84 727,80грн. - заборгованості, 4 370,88грн. - пені, 2 541,83грн. - штрафу.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Біопром - Б" (49000, м. Дніпропетровськ, Жовтневий район, вул. Робоча, 93, кв.59, ЄДРПОУ 19321066) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна" (02094, м. Київ, вул. Красноткацька, 90, оф.5, місцезнаходження: 02660, м. Київ , вул. М. Раскової, 23, оф.1006) заборгованість у розмірі 84 727,80грн. (вісімдесят чотири тисячі сімсот двадцять сім грн. 80коп.), 4 370,88грн. (чотири тисячі триста сімдесят грн.88коп.) пені, 2 541,83грн. (дві тисячі п"ятсот сорок одна грн. 83коп.) штрафу та 1 832,81 (одна тисяча вісімсот тридцять дві грн. 81коп.) судового збору.
В іншій частині позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.І. Петрова Повне рішення складено 05.11.2012р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 09.11.2012 |
Номер документу | 27322085 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні