Рішення
від 07.11.2012 по справі 118/6908/12
СІМФЕРОПОЛЬСКИЙ РАЙОННИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 118/6908/12

07.11.2012 року м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Паніної П.Є., при секретарі Комар В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Перовської сільської ради Сімферопольського району АР Крим, за участю третіх осіб - Сімферопольської районної державної нотаріальної контори, Управління Держкомзему в Сімферопольському районі про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

10.10.2012 року позивач звернувся до суду з позовом до територіальної громади Перовської сільської ради Сімферопольського району АР Крим, за участю третіх осіб - Сімферопольської районної державної нотаріальної контори, Управління Держкомзему в Сімферопольському районі про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, в якому просив визнати право власності на спадкове майно - земельну ділянку площею 0,0100 га, кадастровий номер 0124785400:01:002:0010, розташованої по АДРЕСА_1, цільове призначення земельної ділянки для комерційного використання (для розміщення торгового повільну) в порядку спадкування за законом після смерті дружини ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи свої вимоги тим, що при оформлені спадкової справи після смерті дружини, встановлено, що останній на праві власності належить вказана земельна ділянка, разом з тим державний акт на право власності на землю не встигла оформити, в зв'язку з чим позивач позбавлений можливості оформити спадщину в нотаріальному порядку.

В судове засідання позивач не з'явився, надав до суду заяву, в якій підтримав позовні вимоги, просив розглядати справу у його відсутність.

Представник територіальної громади Перовської сільської ради Сімферопольського району АР Крим, представник третьої особи - Управління Держкомзему в Сімферопольському районі АР Крим до суду не з'явилися, про день та час слухання справи повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Представник третьої особи - Сімферопольської районної державної нотаріальної контори Автономної Республіки Крим в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи у відсутність представника.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом виданого ____ року єдиним спадкоємцем ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, є її чоловік ОСОБА_1 - позивач по справі.

З договору купівлі-продажу земельної ділянки від 23.01.2012 року вбачається, що ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,0100 га, кадастровий номер 0124785400:01:002:0010, що розташована по АДРЕСА_1, цільове призначення земельної ділянки для комерційного використання (для розміщення торгового повільну). Державний акт на дану земельну ділянку не оформлений.

В силу вищевикладеного суд вважає, що ОСОБА_2 на законних підставах, у відповідності до договору купівлі-продважу земельної ділянки, належало право власності на земельну ділянку площею 0,0100 га, кадастровий номер 0124785400:01:002:0010, що розташована по АДРЕСА_1, цільове призначення для комерційного використання (для розміщення торгового повільну), однак оскільки вона за життя не отримала державний акт на право власності на вказану земельну ділянку, тому позивач позбавлений можливості отримати свідоцтво про спадщину в нотаріальній конторі.

Відповідно до ст.ст.1268,1269 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Статтею 1296 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину, а відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення, що передбачено частиною 1 статті 1225 ЦК України.

Відповідно до ст.66 Закону України «Про нотаріат» на майно, що переходить за правом спадкоємства до спадкоємців або держави, нотаріусом за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину.

З урахуванням наведених положень закону право на спадщину мають особи, які її прийняли. Разом із тим, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. Отже, за наявності умов у спадкоємців для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину, позовні вимоги про визнання права на спадщину задоволенню не підлягають.

Дослідивши письмові докази, що містяться у справі, суд дійшов до висновку, що умови спадкоємця для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину позивачем вичерпано.

Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. №7 відповідачами у справах про спадкування є спадкоємці, які прийняли спадщину.

При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначено, що територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Враховуючи, що ОСОБА_1 спадкує земельну ділянку, яка належала ОСОБА_2 на законних підставах, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі ст.125 ЗК України, ст.1225 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 11, 57-60, 88, 212-215 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 0,0100 га, кадастровий номер 0124785400:01:002:0010, яка розташована по АДРЕСА_1, для комерційного використання (для розміщення торгового повільну).

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які не брали участі у судовому засіданні, у той самий строк з дня отримання судового рішення.

Суддя

СудСімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення07.11.2012
Оприлюднено03.12.2012
Номер документу27323725
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —118/6908/12

Ухвала від 11.10.2012

Цивільне

Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим

Паніна П. Є.

Рішення від 07.11.2012

Цивільне

Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим

Паніна П. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні