ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 0670/6992/12
категорія 8.1
31 жовтня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Велус" про стягнення 3897,80 грн.,-
встановив :
Державна податкова інспекція у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємств в сумі 3897,80 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Житомирської міської ради та як юридична особа перебуває на обліку в ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС як платник податків, код ЄДРПОУ 33732786. Відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 3897,80 грн., яка добровільно не погашена.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи, що сторони в судове засідання не з"явилися, хоча були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду належним чином, позивач просить розглянути справу за відсутності його представника, потреби заслуховувати свідків чи експертів відсутні, справа розглядається у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідач як юридична особа зареєстрований 29.08.2005 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради, та як платник податків знаходиться на обліку в ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС, код ЄДРПОУ 33732786.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків повинен був сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Як вбачається з матеріалів справи, за ТОВ "Велус" рахується заборгованість по платежах до бюджету з податку на прибуток підприємств в розмірі 3897,80 грн.
16.12.2011 року ТОВ "Велус" була сформована та отримана податкова вимога форми "Ю" від 23.11.2011 року № 2260 на суму 1090,41 грн.
Встановлено, що ТОВ "Велус" було подано до ДПІ у м. Житомирі подааткові декларації, а саме:
- податкова декларація податку на прибуток № 9010922669 від 09.11.2011 року, згідно якої сума податкового зобов"язання самостійно задекларованого платником становить 2266,00 грн., у зв"язку з частковою сплатою сума що підлягає сплаті становить 420,41 грн.;
- податкова декларація податку на прибуток № 9016014692 від 09.02.2012 року, згідно якої сума податкового зобов"язання самостійно задекларованого платником становить 2784,00 грн.;
- податкова декларація податку на прибуток № 9024396906 від 07.05.2012 року, згідно якої сума податкового зобов"язання самостійно задекларованого платником становить 663,00 грн.;
Крім того, ТОВ "Велус" було нараховано пеню з податку на прибуток підприємств за кожний календарний день прострочення у його сплаті у загальній сумі 30,39 грн.
Вказане підтверджується зведеним розрахунком податкової заборгованості по ТОВ "Велус" та довідкою про стан заборгованості.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання у сумі 3897,80 грн. вважається податковим боргом.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 57.1 п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації. У разі коли контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У відповідності до п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та на сплачена у встановлений законом строк).
Згідно п.п.14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Абзацом б) п.п.129.1.1 п. 129.1 ст.129 ПК України - пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається при нарахування суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідрмленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3- п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Велус" (вул. Київська, буд. 37, офіс 7, м. Житомир, 10030 код ЄДРПОУ 33732786) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби заборгованість з податку на прибуток підприємства в сумі 3897,80 грн. шляхом стягнення з грошових коштів боржника та з рахунків у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2012 |
Оприлюднено | 12.11.2012 |
Номер документу | 27351306 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні