Постанова
від 17.10.2012 по справі 1170/2а-3397/12
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 жовтня 2012 року Справа № 1170/2а-3397/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби (м. Світловодськ, вул. Леніна, 14) до товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінь-Кондитер" (м. Світловодськ, вул. Леніна, 94) про стягнення коштів за податковим боргом, -

В С Т А Н О В И В:

Світловодська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби 15.10.12 звернулася до суду з поданням про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінь-Кондитер" коштів за податковим боргом з податку на додану вартість у сумі 2 628,88 грн. з рахунків платника у банках, посилаючись на сплив 60-денного строку з дня надіслання відповідачу податкової вимоги.

Ухвалою суду від 15.10.12 за вказаним поданням відкрито провадження в адміністративній справі, яку призначено до розгляду у судовому засіданні на 17.10.12 о 12:40.

Як передбачено ч.7 ст.183-3 КАС України, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Сторони у судове засідання не прибули, при цьому заявник надав до суду заяву про розгляд справи без його участі та підтримання подання.

Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши справу у порядку письмового провадження, суд дійшов до висновку, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кремінь-Кондитер" є юридичною особою, перебуває на обліку платників податків у Світловодській ОДПІ Кіровоградської області ДПС, є платником податку на додану вартість. (а.с. 5, 18-21)

Встановлено, що посадовою особою Світловодської ОДПІ Кіровоградської області ДПС проведено камеральну перевірку відповідача, результати якої оформленої актом №74 від 04.07.12. Перевіркою встановлено порушення ТОВ "Кремінь-Кондитер" граничного строку сплати сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, чим порушено пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (а.с. 10).

На підставі цього акту Світловодською ОДПІ Кіровоградської області ДПС винесено податкове повідомлення - рішення форми "Ш" №0000821600 від 04.07.12, яким відповідача на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку на 238 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 8 870,06 грн. зобов'язано сплатити штраф у сумі 1 774, 12 грн. (а.с. 9, 29). Вказане податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 26.07.12 (а.с. 27), у встановленому порядку ним не оскаржувалося, однак у визначений строк штраф не сплачено. Воднораз, за рахунок переплати по особовому рахунку відповідача погашено 1 074, 27 грн. штрафу, а 699, 85 грн. залишилися несплаченими. (а.с. 14).

Крім того, у зв'язку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного податковим повідомленням-рішенням №000272300 від 17.05.11, відповідачеві у картці особового рахунку платника податків на підставі пп.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України 20.07.12 нарахована пеня у розмірі 1 929, 03 грн., яка ним також не погашена. (а.с. 12, 14).

Як визначено підпунктом 14.1.265, 14.1.162 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності; пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Згідно з пунктом 113.1 статті 113 Податкового кодексу України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Пунктом 116.1 статті 116 ПК України передбачено, що у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України).

Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

За визначеннями, наданими у пп. 14.1.39, 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності є грошовим зобов'язанням платника податків. Воднораз, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 2 628, 88 грн., з яких 699,85 грн. - узгоджене грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням №0000821600 від 04.07.12, 1 929, 03 грн. - пеня. (а.с. 8).

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Встановлено, що органом державної податкової служби у зв'язку з виникненням у відповідача податкового боргу в порядку, передбаченому ст. 59 ПК України, 16.08.12 надіслано податкову вимогу №93 від 23.07.12, яка наразі не скасована та не відкликана. (а.с. 7).

Згідно з пунктами 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи доведеність у ході розгляду справи наявності обставин, що зумовлюють звернення органу державної податкової служби до суду з поданням про стягнення з відповідача коштів за податковим боргом, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, а з відповідача на користь заявника належить стягнути кошти за податковим боргом з податку на додану вартість у сумі 2 628, 88 грн. з його рахунків у банках.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 158-163, 183-3, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Подання Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби задовольнити.

Стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінь-Кондитер" (ідентифікаційний код 34451013) у банках, що його обслуговують, на користь Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби податковий борг з податку на додану вартість у сумі 2 628, 88 грн. (дві тисячі шістсот двадцять вісім гривень 88 копійок).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.10.2012
Оприлюднено12.11.2012
Номер документу27351556
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1170/2а-3397/12

Постанова від 17.10.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 15.10.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні