Постанова
від 06.11.2012 по справі 11204/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

06 листопада 2012 р. № 2-а- 11204/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Волошина Д.А.

за участю секретаря судового засідання -Зеленькова О.В.

представників : позивача -Подобайло І.В., відповідача -Малінки І.В., прокурора -Хвостенко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Заступник прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби , з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" , в якому просить суд, з урахуванням уточнень, стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" (61034, м. Харків вул. Кашуби б. 10, код -19472138, р/р № 26004622360000, № 26060622360000 у ХФ АКІБ "Укрсиббанк" Харківське регіональне управління, МФО 351641) на користь місцевого бюджету (р/р 33214812700004 одержувач: УДКСУ в Київському р-ні м. Харкова, код ЄДРПОУ одержувача -33999675, МФО 851011) суму податкового боргу з плати за землю за вересень 2012 року у сумі 11686,99 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ "Фірма "Піфагор" перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби. На теперішній час за відповідачем лічиться заборгованість перед бюджетом у сумі 11686,99 грн., що виникла внаслідок несплати в установлений строк зобов'язань з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, самостійно визначених платником податку у декларації. Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку, щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

Відповідачем в ході судового розгляду справи, були надані письмові заперечення, в яких зазначено, що з серпня 2011 року ТОВ "Фірма "Піфагор", на виконання рішення Господарського суду Харківської області, припинило користування земельною ділянкою. Таким чином з серпня 2011 року на підставі рішень суду ТОВ "Фірма "Піфагор" не є власником або користувачем земельної ділянки і як слідство не є платником земельного податку, тому у нього відсутній об'єкт оподаткування.

Прокурор та представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов у повному обсязі з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні, просив відмовити в задоволені позову з підстав, що зазначені в запереченнях на адміністративний позов.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "Піфагор" зареєстроване за юридичною адресою: 61034, м. Харків вул. Кашуби б. 10, код -19472138, згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби.

Судом встановлено, що між Харківською міською радою Харківської області (як орендодавцем) та ТОВ "Фірма "Піфагор" (як орендарем) було укладено договір оренди землі (несільськогосподарського призначення) від 19.09.2005 року №66213/05, яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Козакевича, загальною площею 0,8978 га.

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем була подана до ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби податкова декларація за плати за землю на 2012 рік, що знаходиться за адресою м. Харків, вул. Козакевича, загальною площею 0,8978 га, згідно якої ТОВ "Фірма "Піфагор" самостійно визначено податкове зобов'язання з орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності за 2012 рік в загальній сумі 140243,86 грн. з щомісячним платежем у розмірі 11686,99 грн.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. ( п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).

В порушення зазначеної норми та відповідно до звітних і облікових даних Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби (відповідно до даних облікової картки) відповідач має узгоджені податкові зобов'язання по орендній платі за землю, не сплачені у встановлений строк, за вересень 2012 року у сумі 11686,99 грн.

Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби була сформована та направлена на адресу відповідача податкова вимога №1/958 від 04.09.2009 року, яка не вручена відповідачу в зв'язку з відмовою посадової особи отримати вимогу (відповідно до акту про причини неможливості вручення податкової вимоги №1924 від 10.09.2009 року), таким чином податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень.

Аналізуючи приписи п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, суд доходить висновку, що податковий орган має обов'язок скласти податкову вимогу і направити цей документ на адресу платника податків за фактом виникнення податкового боргу, тобто у випадку невиконання податкового обов'язку платником податків, котрий до цього не мав заборгованості перед Державним бюджетом України. В разі збільшення податкового боргу (тобто у випадку продовження існування податкового боргу після направлення податкової вимоги за правилами Податкового кодексу України і зростання розміру невиконаного податкового обов'язку) підстав для формування податковим органом нових податкових вимог на так звану "новоутворену суму податкового боргу " і направлення таких вимог на адресу платника податків не має, оскільки п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

В судовому засіданні представником відповідача підтверджено, що зазначена вимога в адміністративному та судовому порядку оскаржена не була.

Суд не приймає до уваги пояснення відповідача, про те, що орендна плата не була сплачена в зв'язку з тим, що договір оренди на підставі рішення суду припинив свою дію у серпні 2011 року і ТОВ "Фірма "Піфагор" припинило користування земельною ділянкою, отже з серпня 2011 року ТОВ "Фірма "Піфагор" не є власником або користувачем земельної ділянки і як наслідок не є платником земельного податку, враховуючи наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання, шляхом подання декларації з орендної палаті за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік до ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, відповідно до приписів п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України таке грошове зобов'язання не підлягає оскарженню.

В судовому засіданні представник позивача підтвердив, що уточнені розрахунки відповідачем не подавались, що не заперечувалось представником відповідача. Доказів що спростовують такі твердження до суду не подано.

На момент розгляду справи судом сума заборгованості у розмірі 11686,99 грн. відповідачем не погашена, наявність заборгованості підтверджується обліковою карткою, що міститься в матеріалах справи.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю (ст. 290 Податкового кодексу України )

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податковий борг в сумі 11686,99 грн. не сплатив.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача про стягнення податкового боргу в сумі 11686,99 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" на користь місцевого бюджету обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 8-14, 35, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Заступника прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" про стягнення податкового боргу -задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Піфагор" (61034, м. Харків вул. Кашуби б. 10, код -19472138, р/р № 26004622360000, № 26060622360000 у ХФ АКІБ "Укрсиббанк"Харківське регіональне управління, МФО 351641) на користь місцевого бюджету (р/р 33214812700004 одержувач: УДКСУ в Київському р-ні м. Харкова, код ЄДРПОУ одержувача -33999675, МФО 851011) суму податкового боргу з плати за землю за вересень 2012 року у сумі 11686.99 грн. (одинадцять тисяч шістсот вісімдесят шість грн. 99 коп.)

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 09 листопада 2012 року.

Суддя Волошин Д.А.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.11.2012
Оприлюднено12.11.2012
Номер документу27351745
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —11204/12/2070

Постанова від 06.11.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

Ухвала від 12.10.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні