cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
07.11.12 р. Справа № 5006/4/102пд/2012
Представникам позивача не надане письмове клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Кундель В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача - Панасюк Н.П. - довіреність від 14.02.2012р.,
від відповідача - не явився,
за позовом - Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» м. Донецьк
в особі виробничої одиниці «Єнакієветепломережа» м. Єнакієве
до відповідача - Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» м. Єнакієве
про зобов'язання відповідача укласти договір на поставку теплової енергії на умовах проекту договору на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р. з 14.10.2011р. по 31.12.2012р., запропонованого позивачем
СУТЬ СПОРУ:
17.09.2012р. позивач, ОКП «Донецьктеплокомуненерго» м. Донецьк в особі виробничої одиниці «Єнакієветепломережа» м. Єнакієве, звернувся до господарського суду з позовом до Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» м. Єнакієве про зобов'язання останнього укласти договір на поставку теплової енергії на умовах проекту договору на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р. з 14.10.2011р. по 31.12.2012р., запропонованого позивачем.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на Закони України „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання", які зазначають, що постачання теплової енергії здійснюється виключно на договірних засадах з обов'язковим укладанням договору, а також ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України, якими визначений порядок укладання господарських договорів.
В обґрунтування позовних вимог надав проект спірного договору з додатками, лист відповідача від 22.02.2012р. з проханням укласти договір на постачання теплової енергії, лист відповідача від 07.03.2012р. з відмовою укладати договір на постачання теплової енергії, лист позивача № 6/1-1915 від 14.03.2012р. з проханням відповідачу укласти договір, яким був направлений проект спірного договору останньому, який отриманий відповідачем 15.03.2012р., лист позивача № 10/1-4624 від 18.07.2012р., яким відповідачу направлений проект договору на поставку теплової енергії для підписання, підписаний між Управлінням житлово-комунального господарства Єнакіївської міської ради, КП Єнакіївської міської ради «Житлово-ремонтне управління № 2» та відповідачем договір оренди № 130 комунального майна, що належить територіальній громаді м. Єнакієве від 19.05.2011р.
Відповідач не скористався своїм законним правом на участь в судовому засідання, про час і місце якого був належним чином повідомлений замовленою поштою, про що свідчать підписи на повідомленнях про вручення поштового відправлення замовленою поштою..
Господарський суд не позбавлений права вирішити спір в межах строків, передбачених ст.69 Господарського процесуального кодексу України, за наявними і достатніми матеріалами зібраними судом та наданими позивачем на підставі ст.75 ГПК України у відсутності представника відповідача і відзиву на позов.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарським судом,
ВСТАНОВЛЕНО:
Причиною виникнення даного спору є питання щодо наявності правових підстав для зобов'язання відповідача укласти договір на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р., запропонованого в редакції позивача.
Господарський суд при вирішенні спору по суті виходить з наступного:
2
Порядок надання споживачам послуг з теплопостачання встановлюється Законом України „Про теплопостачання". Законом України „Про житлово-комунальні послуги" також передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів відповідно до частини 1 ст. 67 Господарського кодексу України ( в подальшому - ГК України ).
Згідно статті 3 Закону України „Про теплопостачання", відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
У відповідності із статтею 24 зазначеного Закону, основним обов'язком споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
За приписами пункту 7 ст. 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
У відповідності з частиною 2 ст. 181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін.
При цьому, особливим учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які, залежно від цивільно-правових угод, можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Господарським судом встановлено, що 19.05.2011р. відповідачем з Управлінням житлово-комунального господарства Єнакіївської міської ради, КП Єнакіївської міської ради «Житлово-ремонтне управління № 2» підписаний договір оренди № 130 комунального майна, що належить територіальній громаді м. Єнакієве, відповідно до умов якого Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» прийняла в строкове платне користування нежитлове приміщення, що перебуває на балансі комунального підприємства Єнакіївської міської ради «Житлово-ремонтне управління № 2», площею 60,5 кв. м., розташоване за адресою: м. Єнакієве, вул. Комуністична, буд. 32, кв. 16 на 1 поверсі приміщенні будинку. Договір діє з 01.06.2011р. по 26.06.2013р. включно.
Відповідно до п. 1.5 статуту Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» організація є юридичною особою з моменту державної реєстрації.
Як вбачається з Положення про виробничу одиницю ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Єнакієветепломережа» метою діяльності виробничої одиниці є, зокрема, виробництво теплової енергії та надання її споживачам згідно з договорами
Таким чином, відповідач є споживачем послуг, а позивач - теплопостачальною організацією в розумінні Законів України „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання".
Порядок укладання договорів визначений ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України. В силу ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Відповідно до ч.4 цієї ж статті при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади.
Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі Закону та інших випадках, встановлених законом розглядаються судом.
На виконання вимог Законів України „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання" та ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України позивач супровідним листом № 6/1-1915 від 14.03.2012р. направив на адресу відповідача проект договору на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р. до буд. 32, кв. 16 по вул. Комуністична у м. Єнакієве, який отриманий головою Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» Лисенко І.М., про що свідчить підпис останнього на зазначеному супровідному листі.
Відповідно до частини 4 ст. 181 ГК за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться відмітка у договорі та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
3
Однак, відповідач у встановлений строк не надіслав позивачеві а ні протокол розбіжностей, ні відповідь на заявлену пропозицію, у зв'язку з чим позивач знову 18.07.2012р. супровідним листом № 10/1-4624 направив відповідачу проект договору для його підписання, який також залишився без відповіді та задоволення, що стало підставою для звернення позивача в суд з вимогою про спонукання укласти договір.
В матеріалах справи містяться листи відповідача датовані 22.02.2012р. та 07.03.2012р., відповідно до першого листа відповідач просив позивача укласти з ним договір, а другим листом відповідача повідомив про неможливість укладання договору через відсутність коштів на оплату послуг. Ці документи підтверджують, що позивач прийняв всі необхідні міри для застосування і виконання норм законів „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання», які передбачають обов»язковість укладення договорів на надання послуг з теплопостачання.
Стаття 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" передбачає, відношення між учасниками договірних відношень у сфері житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних началах.
В свою чергу, ч. 2 ст. 275 Господарського кодексу України закріплює, відпуск теплової енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Крім цього, згідно до ст. 24 Закону України „Про теплопостачання" своєчасне укладення договору на поставку теплової енергії являється одним з основних обов'язків споживача теплової енергії.
Отже, в силу положень ст. 24 Закону України „Про теплопостачання", ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", ч.3 ст. 179, ст. 275 Господарського кодексу України укладення договору на поставку теплової енергії між Постачальником енергії та Споживачем є обов'язковим.
З огляду на вищевикладене, ретельно вивчивши зміст договору, суд дійшов висновку, що запропонований позивачем проект договору відповідає вимогам статті 180 Господарського кодексу України щодо наявності в договорі всіх істотних умов, а також нормам Закону України „Про теплопостачання", Закону України „Про житлово-комунальні послуги" щодо обов'язковості та процедури укладення договорів на постачання теплової енергії.
Нормами статті 187 Господарського кодексу України врегульовано питання стосовно того, що моментом укладення спірного договору є день набрання законної сили рішенням господарського суду Донецької області.
Позивач просить господарський суд зобов'язати відповідача укласти договір з 14.10.2011р. по 31.12.2012р., оскільки саме з 14.10.2011р. відповідачу надавались послуги з теплопостачання.
Як вбачається з преамбули договору датою його підписання є 27.01.2012р., а відповідно до п. 10.1 договору він діє з 15.10.2011р. по 15.04.2012р., тобто з початку опалювального сезону, що і передбачає діюче законодавство, тому ця вимога повинна бути задоволена.
Враховуючи вищезазначене, господарський суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Приймаючи до уваги, що з вини відповідача виник цей спір, на нього покладається судовий збір в розмірі, сплаченому позивачем при зверненні з позовом.
На підставі ст.ст. 20, 179, 180, 181, 187, 275 Господарського кодексу України, ст. 24 Закону України „Про теплопостачання", ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", керуючись ст.ст. 75,33, 43, 44, 49, 82, 84, 85, 81-1 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» м. Донецьк в особі виробничої одиниці «Єнакієветепломережа» м. Єнакієве до Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» м. Єнакієве про зобов'язання відповідача укласти договір на поставку теплової енергії на умовах проекту договору на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р. з 14.10.2011р. по 31.12.2012р., запропонованого позивачем задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Громадську організацію «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» м. Єнакієве Донецької області-86420, вул. Комуністична, буд. 33, кв. 27, ЄДРПОУ 37155539 укласти договір на поставку теплової енергії на умовах проекту договору на поставку теплової енергії № 506 від 27.01.2012р., запропонованого Обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» м. Донецьк-83086, вул. Донецька, 38, ЄДРПОУ 03337119 в особі виробничої одиниці «Єнакієветепломережа» м. Єнакієве Донецької області-86405, проспект Гірників, буд. 33, ЗКПО 05540925 (позивачем), а саме:
Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» надалі - Споживач, в особі Лисенко Ігоря Миколайовича, що діє на підставі приказу № 1 від 01.11.2009р. та статуту та Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» надалі - теплопостачальна організація, в особі директора виробничої одиниці
4
«Єнакієветепломережа» Попова Володимира Павловича, що діє на підставі Положення про виробничу одиницю і доручення № Юр/5940 від 30.12.2011р., далі - сторони, уклали цей договір на поставку теплової енергії ( далі - договір ).
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1.3а цим договором Теплопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати Споживачеві теплову енергію в потрібних йому обсягах, а Споживач зобов'язується оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором.
1.2. Сторони керуються Законом України «Про теплопостачання», «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж», «Правилами користування тепловою енергією», іншими нормативними актами, цим договором та чинним законодавством.
2. УМОВИ І ПОРЯДОК ПОСТАЧАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
2.1. Теплова енергія постачається Споживачу в обсягах згідно з додатком № 1 до цього договору на такі
потреби (потрібне підкреслить):
- опалення та вентиляцію - в період опалювального сезону ;
- гаряче водопостачання;
- технологічні потреби;
- кондиціювання повітря.
2.2. Усі нові або реконструйовані системи теплоспоживання Споживача, до введення їх в роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію Теплопостачальною організацією згідно з вимогами "Правил користування тепловою енергією» та «Правил технічної експлуатації теплоспоживальних установок і теплових мереж" з оформленням відповідного акту-до пуску.
2.3. Рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами.
2.4. На початок опалювального сезону постачання теплоносія здійснюється після того, як Споживач надасть акт про готовність системи опалення до прийняття теплоносія за підписом представника Теплопостачальної організації.
3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СПОЖИВАЧА
3.1. Споживач має право на :
3.1.1. Вибір постачальника теплової енергії.
3.1.2. Отримання інформації щодо якості теплової енергії, тарифів, умов та режимів споживання .
3.1.3. Поновлення теплопостачання своїх об'єктів після усунення порушень, якщо подачу теплової енергії було припинено ( обмежено) без розірвання цього договору.
3.1.4. Підключення субабонентів до своїх мереж після письмового отримання дозволу від теплопостачальної організації.
3.2. Споживач теплової енергії зобов'язується :
3.2.1. При складанні договору Споживач зобов'язаний мати:
- документ, підтверджуючий статус юридичної особи або право укладання договору;
- документ, на підставі котрого Споживач знаходиться в приміщенні (св-во власності, договір оренди, тощо);
- інвентарна справа.
3.2.2. Додержуватися кількості споживання теплової енергії за кожним параметром в обсягах, які визначені в додатку № 1, не допускаючи їх перевищення або зменшення (кількості діб опалювального періоду).У випадку зменшення обсягів споживання теплової енергії Споживач несе відповідальність згідно Закону України «Про теплопостачання» (р.6 п.7).
3.2.3. Виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які встановлені договором.
3.2.4. Повідомити Теплопостачальну організацію про всі об'єкти теплоспоживання, які підключені до теплових мереж Споживача (найменування, максимальні теплові навантаження, обсяги теплоспоживання, займана площа орендарів тощо).
3.2.5. Додержуватись умов та порядку припинення подачі теплової енергії, які передбачені "Правилами користування тепловою енергією", додатком 3 та іншими нормативними актами.
3.2.6. Письмово сповіщати Теплопостачальну організацію про зміну власного найменування, організаційно-правової форми, місцезнаходження, банківських реквізитів тощо, а також про зміну опалювальної площі, користувачів приміщень та теплових мереж Споживача ( Субспоживачів) не пізніше 5 днів з моменту настання зазначених подій.
3.2.7. Виготовляти й заміняти сопла в елеваторних вузлах та дросельні шайби тільки за узгодженням з Енергопостачальною організацією.
5
3.2.8. Додержуватись норм витоку мережної води.
3.2.9. Додержуватись норм якості (загальна лужність, залишкова загальна жорсткість, розчинний кисень) зворотної мережної води після своїх систем теплоспоживання.
3.2.10. Не перевищувати температуру мережної води в зворотному трубопроводі більш як на 3 С від кількості, встановленої температурним графіком.
3.2.11. Додержуватись температури гарячої води на виході з водопідігрівача не нижче 50 °С.
3.2.12. Не включати теплоспоживальне обладнання, експлуатація якого була заборонена або не прийнята Теплопостачальною організацією,
3.2.13. Призначати особу, відповідальну за справжній стан та безпечну експлуатацію власних теплосложивальних установок і теплових мереж. Обслуговувати своє теплове обладнання підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого з Теплопостачальною організацією договору.
3.2.14. Передбачити резервне джерело теплопостачання для об'єктів, які потребують безперервного теплопостачання.
3.2.15. Безперебійно забезпечувати тепловою енергією власні системи теплопостачання, а також системи теплопостачання Субспоживачів, приєднаних до теплового обладнання Споживача.
3.2.16. Щорічно в міжопалювальний період підготовлювати власне теплове господарство та отримувати від Теплопостачальної організації акт про готовність до опалювального сезону.
3.2.17. Забезпечувати безперешкодний цілодобовий доступ представників Теплопостачальної організації до теплокамер, теплопунктів, теплоспоживальних установок та приладів обліку теплової енергії для виконання службових обов'язків.
3.2.18. Забезпечити збереження і належний технічний стан власного теплового обладнання та власних приладів обліку теплової енергії, ремонтувати, налагоджувати їх, в установлені терміни проводити державний метрологічний контроль та щороку отримувати акт про готовність своїх приладів обліку до опалювального сезону від Теплопостачальної організації.
3.2.19. У випадку допущення наднормативного витоку мережної води або забруднення зворотної мережної води з вини Споживача та допущення її подачі в мережі Теплопостачальної організації з показниками якості, які перевищують показники якості подавальної мережної води:
негайно зупинити водопідігрівач до усунення причин забруднення та повідомити про це Теплопостачальну організацію ;
сплатити Теплопостачальній організації вартість хімічно очищеної води (та тепла в ній) наднормативного витоку або мережної води, яка йде на заміщення забрудненої.
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
4.1 .Права Теплопостачальної організації
4.1.1. У будь-який час перевіряти стан роботи приладів обліку, теплоспоживального обладнання Споживача та знімати показання.
4.1.2. Вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час користування тепловою енергією.
4.1.3. Обмежувати або повністю припиняти постачання теплової енергії у випадках та порядку, визначених «Правилами постачання та користування тепловою енергією», іншими нормативними актами України, а також Додатком 3 до Договору.
4.1.4. При наявності технічної можливості та за згодою Споживача, приєднувати до його теплових мереж нових споживачів субспоживачів).
4.1.5. Отримувати від Споживача авансовий платіж.
4.1.6. Теплопостачальна організація має право безперешкодного доступу до теплового обладнання та приладів комерційного обліку, що належать Споживачу.
4.2.Обов'язки Теплопостачальної організації
4.2.1. Забезпечувати постачання теплової енергії Споживачу в обсягах згідно з договором.
4.2.2. Здійснювати перерахунок за спожиту теплову енергію із Споживачем з урахуванням авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.
4.2.3. Повідомляти Споживача письмово або в засобах масової інформації про зміну тарифів.
4.2.4. Здійснювати перевірку роботи приладів обліку та стану теплоспоживального обладнання Споживача не рідше одного разу в 6 місяців.
4.2.5. Теплопостачальна організація не несе відповідальності у випадку відключення або обмеження постачання природного газу, електроенергії та води, якщо немає вини Теплопостачальної організації.
5. ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
5.1. Облік споживання теплової енергії проводиться:
- Споживачам, що мають прилади обліку - за приладами обліку;
- Споживачам, що не мають прилади обліку - згідно з договірними навантаженнями.
6
5.2. Проектування та встановлення приладів обліку теплової енергії виконується організаціями, які мають відповідні ліцензії. Установлення приладів обліку виконується згідно з угодженим Теплопостачальною організацією та територіальними органами метрології і стандартизації проектом на межі балансової належності тепломереж Теплопостачальної організації та Споживача. У разі встановлення приладів обліку теплової енергії не на межі балансової належності, до обсягів теплової енергії, визначеної за фактичними показниками приладів обліку, додаються втрати на дільницях тепломережі, що перебувають на балансі Споживача, від межі балансової належності до місця встановлення приладів обліку.
5.2.1.Вузол обліку з приладами комерційного обліку теплової енергії повинен бути встановлений у окремому приміщенні, захищеному від несанкціонованого втручання в його роботу. У випадку, коли виконання цих умов неможливе, необхідно будівництво приміщення для розташування комерційного вузла обліку теплової енергії.
5.2.2.Вузол обліку повинен бути обладнаний показуючими термометрами та манометрами на подаючому та зворотному трубопроводах, засувками до та після витратомірних вузлів, які забезпечують повне перекриття теплоносія на подаючому та зворотному трубопроводах. При устаткуванні крильчастих та турбінних витратомірів необхідне устаткування фільтрів перед витратомірами,
5.2.3.Регулювання кількості витрат теплової енергії необхідно виконувати тільки спеціальною регулюючою арматурою. Регулювання кількості витрат теплової енергії на подаючому трубопроводі категорично заборонено.
5.3. Межа балансової та експлуатаційної відповідальності сторін вказана в додатку 2 до договору та не може бути змінена в односторонньому порядку.
5.4. Споживач, що має прилади обліку, щомісячно подає до Теплопостачальної організації звіт про фактичне споживання теплової енергії, в терміни, передбачені в додатку 1 до договору.
5.5. При виході з ладу приладів обліку (несанкціоноване втручання в їх роботу, порушення пломб, механічне пошкодження приладів та елементів вузла обліку, закінчення терміну держповірки тощо), у разі несправності засобів обліку, що не підлягає усуненню - кількість теплової енергії, що відпущена Споживачу, визначається Теплопостачальною організацією згідно з. договірними навантаженнями .
5.6. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у т.ч. монтаж, демонтаж) комерційного приладу обліку теплової енергії здійснюється за рахунок Споживача.
5.7. У випадку, коли комерційний прилад обліку враховує витрати теплової енергії декількох споживачів, витрати розподіляються між Споживачами пропорційно до їхньої долі опалювальної площі (Додаток №
5.8. У разі підключення Споживача без приладів обліку теплової енергії до центрального теплового пункту (ЦТП ) з приладами обліку - від загального споживання теплової енергії, визначеної за приладами обліку ЦТП, віднімаються обсяги споживання теплової енергії, визначені за приладами обліку споживачів, підключених до ЦТП, а залишок обсягу спожитої теплової енергії розподіляється Споживачу - пропорційно його опалювальної площі.
6. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
6.1. Розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться виключно в грошовій формі відповідно до тарифів, встановлених постановою НКРРКПУ № 20 від 30.09.2011р.та складають:
- теплова енергія 1 Гкал - 905,70 грн. без ПДВ
У залежності від цін на енергоносії, встановлених Кабінетом Міністрів України, іншими органами влади, постачальниками енергоносіїв тариф може змінюватися без узгодження зі Споживачем, але у відповідності з діючим законодавством.
Загальна сума договору складається із сум вартості місячних поставок теплової енергії за строк дії договору.
6.2. Розрахунковим періодом є календарний місяць.
6.3. Споживач за 3 дні до початку розрахункового періоду сплачує Теплопостачальній організації вартість зазначеної в договорі кількості теплової енергії, передбаченої на розрахунковий період, з урахуванням залишкової суми ( сальдо) розрахунків на початок місяця.
6.4. Якщо Споживач розраховується за показниками приладів обліку:
- при перевищенні фактичного використання теплової енергії понад заявлене та сплачене до початку розрахункового періоду, це перевищення окремо оплачується Споживачем не пізніше 25-го числа поточного місяця;
- у випадку, коли фактичне використання теплової енергії нижче від заявленого та сплаченого до початку розрахункового періоду залишок (сальдо) розрахунків визначається за фактичними показниками приладів обліку.
6.4.1. Споживачі, що не мають приладів обліку сплачують за спожиту теплову енергію згідно з договірними навантаженнями.
6.5. В платіжному документі Споживача вказується період, за який сплачується послуга за спожиту теплову енергію. При наявності заборгованості у Споживача за послуги теплопостачання Теплопостачальна
7
організація зараховує оплату, що надійшла, у рахунок погашення заборгованості, незалежно від призначення платежу, зазначеного у платіжному документі (крім бюджетних установ).
6.6. Споживач виконує звірку розрахунків за спожиту теплову енергію з підписанням акту звірки щомісяця.
6.7. При укладенні цього договору заборгованість Споживача перед Теплопостачальною організацією
6.8. Споживач перераховує вартість теплової енергії на розрахунковий рахунок Єдиного розрахункового центру, № 26006962494214 в філії ПАТ «ПУМБ» м.Донецьк МФО 334851 ЄДРПОУ 26221744 та вказує призначення платежу: для ВО «Єнакієветепломережа».
7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
За невиконання або неналежне виконання сторонами зобов'язань за договором, винна сторона відшкодовує іншій завдані збитки без зарахування неустойки. Відшкодування збитків та сплата неустойки не звільняє від виконання зобов'язань.
7.1. Теплопостачальна організація несе відповідальність за:
7.1.1. Постачання теплової енергії, параметри якої є поза межами показників, установлених договором.
7.1.2. Неправильне застосування тарифів та недостовірність нарахувань за фактично відпущену теплову енергію Споживачу.
7.2. Споживач несе відповідальність за:
7-2.1. Споживання теплової енергії без дозволу Теплопостачальної організації або понад встановлені договором максимальні погодинні навантаження за кожним з видів споживання - штраф у розмірі 5-кратної вартості теплоенергії, спожитої із зазначеними порушеннями.
7.2.2. Зрив, пошкодження пломб, встановлених Теплопостачальною організацією - штраф у розмірі 25 % вартості теплоенергії, спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
7.2.3. Несвоєчасне виконання розрахунків за теплову енергію - пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.
7.2.4. Споживач, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від суми боргу.
7.2.5. Недбале зберігання своїх приладів обліку, порушення їх нормальної роботи та невиконання ремонту.
7.2.6. Недостовірність даних про розподіл займаної площі орендарями, іншої інформації, необхідної для виконання умов договору, - штраф у розмірі 5% вартості теплоенергії,. спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
7.2.7. За перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання ( на територію підприємства, установи тощо) працівників Теплопостачальної організації при виконанні ними службових обов'язків - штраф у розмірі 5 % вартості теплоенергії, спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
7.2.8. За споживання теплової енергії без дозволу Теплопостачальної організації понад встановлені договором максимальні теплові навантаження за кожним параметром теплоносія та джерелом теплопостачання - штраф у розмірі 5-кратної вартості теплової енергії, спожитої понад встановлені договором максимальні годинні навантаження.
7.2.9. За самовільне підключення систем теплоспоживання чи підключення їх перед приладами обліку - штраф у розмірі 5-кратної вартості теплової енергії, спожитої такими системами.
7.2.10. За водорозбір із системи опалення через крани та інші пристрої - штраф у розмірі 25% вартості теплової енергії, спожитої в попередньому розрахунковому місяці.
7.2.11. За самовільне переобладнання системи теплопостачання.
8. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
8.1. Розбіжності та спори між сторонами, пов'язані з виконанням, зміною, та розірванням цього договору, вирішуються шляхом проведення переговорів, обміном листами (телеграмами, факсами), укладенням додаткових угод. Пропозиції щодо змін договірних величин теплопостачання надаються сторонами не пізніше ніж за 30 днів до початку кварталу.
8.2. У разі неможливості досягти згоди сторони мають право звернутись до суду для вирішення спірного питання.
9. ДІЯ ОБСТАВИН НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ
9.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили, Строк виконання зобов'язань. за цим договором у такому разі відкладається на період існування таких обставин.
8
9.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна негайно, не пізніше п'яти календарних днів, письмово повідомити іншу сторону про початок, можливий строк дії та про припинення дії таких обставин.
10. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ
10.1. Цей договір набуває чинності з 15 жовтня 2011року та діє до 15 квітня 2012року.
10.2 Договір припиняє свою дію у частині надання послуг у випадках:
- закінчення терміну, на який він був укладений;
- взаємної згоди сторін про його припинення;
- прийняття рішення Господарським судом;
- ліквідації сторін.
10.3 Припинення дії договору не звільняє Споживача від обов'язку повної сплати спожитої теплової енергії.
10.4. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін.
11. ІНШІ УМОВИ
11.1. для постійного зв'язку з Теплопостачальною організацією та узгодження всіх питань, пов'язаних з виконанням умов цього договору, Споживач призначає свого відповідального за теплове господарство в особі
Робочий телефон
Цілодобовий черговий тел. Споживача
11.2. Теплопостачальна організація призначає відповідального представника в особі
Робочий телефон
11.3. Теплопостачальна організація має статус платника податку на загальних умовах.
Юридичні адреси сторін та платіжні реквізити:
Теплопостачальна організація Споживач
Додаток № 1
До договору № 506 від 27.01.2012р.
Обсяги постачання теплової енергії на потреби опалення Споживачу
Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя XXI»
1. Теплопостачальна організація постачає Споживачу теплову енергію в межах Q рік = 8,211/ Гкал/ рік з:
1.1. Максимальним тепловим навантаженням Q = 0,003921Гкал/час,
У тому числі:
а) на опалення - Q про = 0,003921 Гкал/годину
б) на гаряче водопостачання ( ГВП) Q г.в. = Гкал/ годину
на ГВП за середньогодинним тепловим Q г.в. рік = Гкал/ годину
навантаженням
на ГВП за середньодобовим тепловим Q м.в. добу = Гкал/годину навантаженням
1.2. Максимальними витратами мережної води не більше
G =
1.3. Тепловими втратами на ділянці трубопроводів та в місцевій системі Споживача згідно зі схемою додаток №
Q втр. =
а) з витоком G в =
Q втр. =
9
б) з поверхні трубопроводів підвідних мереж Q втр. =
1.4. Розподіл теплової енергії в Гігакалоріях по кварталах для Споживача:
2. Орієнтовна вартість теплової енергії, що постачається Споживачу, за рік, відповідно до тарифів, діючих на момент укладення договору, становить 7437,43 гривень, ПДВ 1487,48грн., усього 8924,91 гривень.
Теплопостачальна організація Споживач
Додаток 2
До договору № 506 від 27.01.2012р.
Схема теплотраси, що перебуває на балансі Споживача
Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ»
Технічна характеристика теплотраси:
1. Магістраль № вул. Комуністична, буд. 32, кв. 16
2. Теплове джерело «Д» - котельна
3. Теплова камера (вузол-приєднання) вузол приєднання
4. Тип прокладки всередині будинку
5. Діаметр трубопроводів 108*2 та 100*2
6. Довжина дільниць теплотраси 38 м * 2
7. Вид ізоляції теплотраси
Умовні позначення:
1. Теплотраса, що перебуває на балансі Споживача -
2. Теплотраса, що перебуває на балансі Теплопостачальної організації -
3, Засувка -
4. Межа балансової належності (відповідальності -
Теплопостачальна організація Споживач
Додаток № 3
До договору № 506 від 27.01.2012р.
Умови припинення подачі теплової енергії
1.Теплопостачальна організація припиняє постачання теплової енергії Споживачу у разі:
1.1. Письмового звернення. Споживача про припинення теплопостачання.
1.2. Проведення Теплопостачальною організацією планових випробувань, поточних та капітальних ремонтів, профілактики та ремонту обладнання джерел тепла в між опалювальний період.
1.3. Відсутності протягом 10 днів оплати теплової енергії, у встановлені договором терміни.
1.4. Забруднення зворотної мережної води Споживачем та допущення її подачі в мережі Теплопостачальної організації.
1.5. Неготовності Споживача до опалювального сезону ( відсутність акта готовності до
10
опалювального сезону).
1.6. Підключення нового споживача, якщо Споживач не має резервного джерела теплопостачання на строк, визначений графіком будівельної організації, узгоджений з органами місцевої влади.
1.7. Підключення Споживачем теплоспоживального обладнання, експлуатація якого була заборонена.
1.8. Підключення Споживачем теплового обладнання без дозволу Теплопостачальної організації.
1.9. Інших дій Споживача, передбачених Правилами користування тепловою енергією, які є підставою для припинення подачі теплової енергії.
2. Теплопостачальна організація письмово повідомляє Споживача про причину та дату припинення подачі теплової енергії.
3. Споживач при отриманні повідомлення про відключення теплової енергії зобов'язаний виконати заходи, спрямовані на запобігання травматизму, пошкодженню обладнання, спустошенню систем тепло споживання, негативним екологічним та Іншим наслідкам Теплопостачальна організація не несе відповідальності за можливі наслідки, пов'язані з "відключенням" Споживача.
4. Припинення постачання теплової енергії Споживачу виконується до моменту усунення причини, яка стала підставою для. таких дій Теплопостачальної організації, та сплати витрат на підключення систем теплопостачання. Час відновлення теплопостачання Споживача визначається Теплопостачальної організацією, з урахуванням пріоритетності своїх поточних робіт.
Теплопостачальна організація Споживач
Додаток № 4
До договору № 506 від 27.01.2012р.
Реєстр
Споживачів теплової енергії
до договору на постачання теплової енергії
ПЛАТНИК: Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ»
Теплопостачальна організація Споживач
Додаток № 5
До договору № 506 від 27.01.2012р.
Розрахунок
планової річної вартості послуг опалення
до договору на постачання теплової енергії
ПЛАТНИК: Громадська організація «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ»
11
Теплопостачальна організація Споживач
Стягнути з Громадської організації «Здоровий і вільний спосіб життя-ХХІ» м. Єнакієве Донецької області-86420, вул. Комуністична, буд. 33, кв. 27, ЄДРПОУ 37155539 на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» м. Донецьк-83086, вул. Донецька, 38, ЄДРПОУ 03337119 в особі виробничої одиниці «Єнакієветепломережа» м. Єнакієве Донецької області-86405, проспект Гірників, буд. 33, ЗКПО 05540925 1073,00грн. судового збору.
Суддя: С.Ю.Гринько
Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений та підписаний 07.11.2012року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд в десятиденний термін.
Суддя Гринько С.Ю.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 12.11.2012 |
Номер документу | 27352872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Гринько С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні