cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
07.11.2012 р. № 18/2161/12 Суддя Ореховська О.О., розглянувши документи
за заявою Приватного підприємства "Фірми "Стрілець ", Полтавська область, м.Кременчук, Автозаводський район, вул. Красіна, буд. 25/48 , код ЄДРПОУ 13935666
про порушення справи про банкрутство в порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
встановив: дану заяву б/н,б/д ; вх. № 2477/12 від 02.11.2012 р. за підписом голови ліквідаційної комісії ПП "Фірми "Стрілець" Арановича И.І подана без додержання вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту - Закон), з огляду на наступне.
Стаття 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником) вказує, що в разі, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 110 ЦК України ( 435-15 ) юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України ( 435-15 )).
Частиною 1 статті 111 ЦК України ( 435-15 ) передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України ( 436-15 ), яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України ( 435-15 ) з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України ( 435-15 ) ( див. Постанову ВСУ від 10.06.2008 р. № 15/682 -Б).
До заяви ( вх. № 2477/12 від 02.11.2012 р. ) не додані документальні докази здійснення необхідних передумов для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме:
- оцінка вартості всього наявного майна боржника;
- докази проведення інвентаризації активів боржника;
- належні докази проведення інвентаризації грошових коштів на рахунках боржника ,
- належні докази в обгрунтування відсутності ( чи наявності) залишків грошових коштів на рахунках боржника ( довідка податкових органів про всі відкриті рахунки боржником в банківських установах). В заяві боржником зазначено , що боржника має один рахунок , а згідно відомостей Кременчуцької ОДПІ ( додаток №2 до акта перевірки ПП "Фірми "Стрілець" від 13.04.2012 р. ( даданий до заяви ) відкритих рахунків у боржника два).
Відповідно до ст.3 Інструкції про інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків
( затв. Наказом Міністерства Фінансів України від 11.08.1994 р. № 69 зі змінами та доповненнями) проведення інвентаризації є обов"язковим у разі ліквідації підприємства ( п.ж) ст.3 Інструкції);
- до заяви не додані належні документальні докази наявності у боржника майнових активів , в т.ч. об"єктів нерухомого майна ( лист "Кременчуцького МБТІ від 21.08.2012 р. не містить жодних відомостей про те, які саме об"єкти нерухомого майна зареєстровані за боржником , ліше містить пояснення БТІ щодо неможливості надати заявнику - ПП "Фірмі "Стрілець" Інформаційну довідку з Реєстру прав на бланку БТІ).
В заяві боржник зазначає, що: " Експертна вартість будівлі складу за адресою : м.Кременчук, вул. Флотська, буд. 4 складає 138,6 тис.грн. " натомість експертна оцінка про визначення вартості майна проведена ( висновок про оцінку доданий до заяви) інших об"єктів нерухомості : будівлі водозабірної станції ( літ. А) та будівлі водозабірної станції
( літ.Б).
Частиною 5 ст.7 Закону передбачено , що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство
у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.
Таким чином, звертаючись до суду з відповідною заявою, боржник повинен надати докази в підтвердження його неплатоспроможності ( ч.3 ст.6 Закону ) або загрози неплатоспроможності ( ч.5 ст.7 Закону) .
При цьому наявність безспірніх вимог кредитора (кредиторів) до боржника, які сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати є обов"язковими.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітних плат, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Отже, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає можливості порушення справи про банкрутство за наявності кредиторських вимог до боржника, які складають менше ніж триста мінімальних розмірів заробітних плат (виключення становлять провадження у справах, порушених в порядку ст. 52 вищевказаного Закону).
Відповідно до Закону України "Державний бюджет України на 2012 рік" від 22.12.2011 № 4282-VI мінімальний розмір заробітної плати в Україні з 01.10.2012 р. - 1118 грн. .
Отже, 300 мінімальних розмірів заробітної плати складає 335 400 грн.
З тексту заяви про порушення справи про банкрутство боржника слідує, що: " Розмір поточних зобов"язань у фінансовій звітності ПП "Фірма "Стрілець" станом на 29.05.2012 р. становить 261,4 тис. грн . ", наведений в заяві перелік кредиторів, сума вимог яких становить 261 064, 82 грн., і навіть якщо врахувати заборгованість яку заявник вказує окремим рядком - по податку на прибуток - 1908,39 грн. та по орендній платі за землю - 2 811,25 грн. ( 261 064, 82 грн. + 1908,39 грн + 2 811,45 грн. = 265 784,66 грн.) сума кредиторської заборгованості менша ніж триста мінімальних розмірів заробітних плат .
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суддя,
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Приватного підприємства "Фірми "Стрілець ", Полтавська область, м.Кременчук, Автозаводський район, вул. Красіна, буд. 25/48 , код ЄДРПОУ 13935666 про порушення справи про банкрутство в порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
Копію ухвали направити заявнику .
Додаток : заява та додані до неї документи
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 12.11.2012 |
Номер документу | 27354153 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні