cpg1251
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
06.11.2012 р. №2а-10951/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бідонька А.В.,
при секретарі судового засідання Загребельному В.І.
за участю:
представника позивача Піскарьової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОБ-23»про стягнення заборгованості -,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "МОБ-23", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МОБ-23" на свою користь на р/р 256003012097 у ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, заборгованість з відшкодуванню пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 14374,21 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач зареєстрований у Пенсійному фонді України як юридична особа - платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідно до вимог ст.6 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №21-1 від 19.12.2003 р. зобов'язаний проводити відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Відповідач зазначених виплат в повному обсязі не проводив, внаслідок чого виникла заборгованість за списком №2 за період вересень 2011 р. - липень 2012 р. у розмірі 14374,21 грн.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а саме: представник відповідача - Черномаз М.В. був повідомлений особисто під підпис, але правом участі у судовому засіданні не скористався.
Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Представник позивача - Піскарьова Н.В. підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила їх задовольнити.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "МОБ-23", є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003 р. "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" - окремі роботи та умови праці на підприємстві відповідача відповідають Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, для працівників, які зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.
На час розгляду справи за відповідачем лічиться заборгованість зі сплати відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 за період вересень 2011 р. - липень 2012 р. у розмірі 14374,21 грн.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено здійснення пенсійного забезпечення вказаної категорії осіб, до запровадження такого забезпечення через професійні та корпоративні фонди, за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно абз. 5 ст.2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим законом. Такий порядок був передбачений Постановою Правління Пенсійного фонду України №16-6 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України".
Відповідно до ч.2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування підприємством витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах встановлено Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16 січня 2004 р. (в подальшому -Інструкція № 21-1).
Відповідно до п. 6.1 Інструкції №21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.4 Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з п. 6.5 Інструкції № 21-1- розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
У п.6.8 даної Інструкції зазначено, що підприємства щомісяця до 25 числа повинні вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Управлінням Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова складались та направлялись на адресу відповідача розрахунки, що містили місячну суму зобов'язань на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Перехідних Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також, одночасно, повідомлялась загальна сума заборгованості підприємства перед позивачем. (а.с.7-8, 10-37). Розрахунки відповідачем не оскаржені. Але сума заборгованості сплачена не була.
На теперішній час заборгованість відповідача становить за період вересень 2011 р. - липень 2012 р. у розмірі 14374,21 грн., що підтверджується матеріалами справи (а.с.6).
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 14374,21 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОБ-23» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МОБ-23" (код 25612081, м. Харків, вул. Польова, 49) на користь Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова (61036, м. Харків, вул. Дизельна, 8, код 22682715) на р/р 256003012097 у ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, заборгованість з відшкодуванню пільгових пенсій за списком №2 у розмірі 14374.21 грн. (чотирнадцять тисяч триста сімдесят чотири гривні 21 копійка).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлений 12.11.2012 року.
Суддя Бідонько А.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2012 |
Оприлюднено | 14.11.2012 |
Номер документу | 27404091 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бідонько А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні