Справа № 0308/16070/12
Провадження № 2/0308/5582/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
31 жовтня 2012 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
при секретарі Фірук І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до кредитної спілки «Вклад»про стягнення коштів за договором фінансового внеску,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом. В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що 08 грудня 2008 року між ним та відповідачем був укладений договір фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 у відповідності з п. 2.1 якого він розмістив у кредитній спілці грошовий внесок (вклад) на депозитний рахунок в сумі 9 900,00 гривень на умовах строковості, зворотності та платності на 3 місяці з процентною ставкою згідно п. 2.3. договору 22 % річних. Відповідно до п. 2.2 договору датою вимоги грошового внеску є 08 березня 2009 року. До договору йому було надано ощадну книжку, з записів в якій чітко видно, що після укладення договору, ним 08 грудня 2008 року був внесений грошовий внесок на суму 100,00 гривень та 19 грудня 2008 року грошовий внесок на суму 61 170,00 гривень, згідно п. 3.2.1. договору. Пунктом 2.6. та 2.7. договору передбачено, що нарахування процентів на грошовий внесок (вклад) проводиться щомісячно. «Сторона 1»сплачує «Стороні 2»проценти на суму грошового внеску (вкладу) поквартально. Відповідно до умов договору відповідач 08 березня 2009 року був зобов'язаний сплатити йому 22 % річних на суму грошового внеску (вкладу). Але жодних відсотків на суму грошового внеску (вкладу) йому не нараховувалось і не сплачено по даний час. З письмовою вимогою до відповідача про повернення йому коштів, він звернувся 27 вересня 2012 року, хоча до цього він неодноразово звертався до відповідача з вимогою про повернення йому коштів, однак відповідач відмовляв йому у видачі грошового внеску (вкладу), посилаючись на відсутність грошових коштів. Станом на 01 жовтня залишок на його рахунку становить 62 670,00 гривень без нарахування відсотків на суму грошового внеску згідно умов договору, що підтверджується записами в ощадній книжці. Не дивлячись на його численні прохання, кошти йому повернуті не були та відсотки на суму грошового внеску згідно умов договору не нараховані, тому вважає такі дії відповідача необґрунтованими та протиправними. Таким чином на сьогоднішній день заборгованість відповідача по сплаті грошового внеску згідно записів в ощадній книжці -62 670,00 гривень, невиплачені відсотки згідно п. 2.3., п. 2.4., п. 3.2.4. договору фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 від 08.12.2008 року -3 701,00 гривень. Загальна сума складає 66 371,93 гривень. Просить суд стягнути заборгованість.
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомляв, представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомляв, від нього до суду не надходило заяви про розгляд справи у його відсутності. Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.
Судом при розгляді справи встановлено, що 08 грудня 2008 року між кредитною спілкою «Вклад»та членом кредитної спілки ОСОБА_1 було укладено договір фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 (а.с. 4). Відповідно до умов укладеного між сторонами договору ОСОБА_1 передає фінансовий внесок (вклад) члена кредитної спілки на депозитний рахунок кредитній спілці «Вклад»або безготівкового перерахування на поточний рахунок кредитній спілці «Вклад», вказаний в п. 6 цього договору. Кредитна спілка «Вклад»приймає від ОСОБА_1 грошовий внесок (вклад) на депозитний рахунок в сумі 9 900,00 гривень, на умовах строковості, зворотності і платності на 3 місяці. Дата вимоги ОСОБА_1 грошового внеску (вкладу) 08 березня 2009 року. Процентна ставка за грошовим внеском (вкладом) становить 22 % річних.
Відповідно до вимог ст. 1060 ЦК України договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад). За договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.
Судом встановлено, що 27 вересня 2012 року позивач подав заяву до кредитної спілки «Вклад», у якій просить виплатити йому грошовий внесок відповідно до ощадної книжки в розмірі 62 670,00 гривень та нараховані відсотки (а.с. 6). Однак дана заява залишена кредитною спілкою «Вклад»без задоволення.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1061 ЦК України банк виплачує вкладникові проценти на суму вкладу в розмірі, встановленому договором банківського вкладу
Судом при розгляді справи встановлено, що позивачем проведено розрахунок процентів за користування грошовими коштами на суму вкладу відповідно до п. 2.3., п. 2.4., п. 3.2.4. укладеного між сторонами договору (а.с. 3). Відповідно до розрахунку сума грошових коштів за користування грошовими коштами на суму вкладу становить 3 701,93 гривень, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Судом при розгляді справи встановлено, що позивач, звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»при подачі позовної заяви.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір»від 08 липня 2011 року № 3674-VІ передбачено, що при зверненні до суду із позовною заявою майнового характеру, сплачується ставка судового збору в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, що в гривневому еквіваленті становить 214,60 - 3219 гривень.
Судом при розгляді справи встановлено, що ціна позову становить 66 371,93 гривень. При цьому 1 % від ціни позову становить 663,72 гривень. Таким чином стягненню підлягає судовий в сумі 663,72 гривень. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь держави судового збору в сумі 663,72 гривень.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що відповідач взяті на себе зобов'язання перед ОСОБА_1 за договором фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 від 08 грудня 2008 року не виконав взагалі. В результаті чого в нього мається заборгованість перед ОСОБА_1 в сумі 66 371,93 гривень, з яких 62 670,00 гривень - грошовий внесок згідно записів в ощадній книжці та відсотки за користування грошовими коштами на суму вкладу в сумі -3 701,93 гривень. А також враховуючи те, що ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору при зверненні до суду. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з кредитної спідки «Вклад»на користь ОСОБА_1 грошових коштів за договором фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 та судового збору на користь держави.
Керуючись ст. ст. 526, 625, 1058, 1060, 1061 ЦК України, ст.ст. 10, 57, 60, 88, 212 -215, 224 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до кредитної спілки «Вклад»про стягнення коштів за договором фінансового внеску -задовольнити повністю.
Стягнути з кредитної спілки «Вклад», код ЄДРПОУ 34649158 на користь ОСОБА_1 -66 371,93 гривень заборгованості за договором фінансового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок № НОМЕР_1 від 08 грудня 2008 року, з яких 62 670,00 гривень -грошовий внесок згідно записів в ощадній книжці та відсотки за користування грошовими коштами на суму вкладу в сумі -3 701,93 гривень.
Стягнути з кредитної спілки «Вклад», код ЄДРПОУ 34649158 на користь держави судового збору в сумі -663,72 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя В.В. Ковтуненко
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2012 |
Оприлюднено | 16.11.2012 |
Номер документу | 27411669 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковтуненко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні